Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przemutek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez przemutek

  1. Cześć Rafał/Ania muszę przyznać, że ten strop terivy wyszedł was naprawdę tanio. mnie belki razem z pustakami wyniosły już 8600tyś brutto Belki: 10sztuk 6.0m 19 szt. 4.20m 13 szt 3.0m 3szt 2.20m pustaki keramzytowe 700szt Do tego jeszcze stal na wieniec i tu uwaga 16 metrów3 betonu, nie wiem gdzie to weszło, jak to weszło, ale śmierdzi mi tu jakimś przekrętem ze strony producenta tego betonu. Taka ilość to wchodzi ale na powierzchnię około 150metrów a nie 100. (290 zł za m3 x 16) + pompa = 5,5 tyś o tyle jestem biedniejszy. Na wszystko mam faktury Całość nieco ponad 20000zł, zastanawiam się dziś ile by mnie kosztował strop monolityczny lub drewniany Pozdrawiam serdecznie i życzę postępów w budowie
  2. Rafał/Ania witam was gorąco, ale powiedzcie mi czy to wasz całkowity koszt stropu bo coś mi za mało. Ja za swój dałem około 13000 tyś zł ( w tym są kształtki wewnętrzne i zewnętrzne ,gary i te belki betonowe zbrojone drutem ) Na wszystko mam faktury czyli ceny z vatem
  3. Mam pytanie czy ktoś zastosował w barwnym strop TERIVY i jakie poniósł koszty. Z góry dziękuję za odpowiedź
  4. Myślę, że blachodachówka będzie i tak tańsza od ceramiki dlaczego bo: 1. nie sądzę żeby była tak duża ilość odpadów, aby koszty stały się porównywalne, 2. koszt robocizny też jest inny przecież blachodachówkę kładzie się łatwiej i szybciej (tak przynajmniej słyszałem, chyba, że jestem w błędzie jeśli tak to przepraszam za lukę w wiedzy) 3. I trzecia sprawa to konstrukcja dachu, przecież nie muszą robić dokładnie takiej jaka jest w projekcie. Projekt przewiduje taką samą konstrukcję dla obu pokryć, a przecież blachodachówka jest dziesięciokrotnie lżejsza od ceramiki. Więc myślę, że można zastosować np krokwie o nieco mniejszych przekrojach itp. Czyli suma sumarum konstrukcja dachu też powinna być tańsza. Oczywiście to są moje odczucia,wszystko i tak będę musiał ustalić z kierownikiem budowy. Ale wydaje mi się, że różnica w cenie będzie zasadnicza; dom stoi w okolicach Łodzi, a tu nie kojarzę żadnych ogromnych wichur. Powiedzcie mi czy izolacja cieplna pod dachem wyciszy dźwięk padającego deszczu, bo przyznam, że to jest moje aktualne zmartwienie.
  5. Witam wszystkich forumowiczów. Powiedzcie mi jaki jest koszt położenia blachodachówki na dachu barwnego (robocizna + wszystkie materiały). Zastanawiam się jeszcze nad trwałością tego pokrycia, oraz czy faktycznie słychać padający deszcz (czy wełna mineralna nie wyciszy dźwięku?) Jak macie jakieś porady to chętnie z nich skorzystam. Dachówka ceramiczna jest dość droga, a przedewszystkim droga jest konstrukcja dachu pod tego rodzaju pokrycie ( z uwagi na ciężar ceramiki). O trwałość ceramiki się nie martwię, ale raczej o całą tą konstrukcję drewnianą, bo to jest jednak ciężar. Dlatego przychylny jestem bardziej blachodachówce. Proszę o rady.
  6. Witam wszystkich forumowiczów. Powiedzcie mi czy fundamenty barwnego mogę zalać równo z ziemią czy muszę wyciągać bloczkami betonowymi. Murarz namawia mnie do zalania równo z ziemią bo tak jest taniej. I jaki jest sens ocieplania fundamentów?. Za odpowiedzi z góry dziękuję.
  7. Pozdrawiam was Tomek i Patka. Ziemia ma 3/4 torfu, czyli teoretycznie powinna być dobra i ładnie powinno wszystko rosnąć. Tak mi się wydaje, ale dokładnie na tym się nie znam. Za 30 tonową wywrotkę cena to około 400zł; przy czym odległość od miejsca wykopu do mojego domu to 10km. Ziemia jest naprawdę dobra, już ją oglądaliśmy. Co sądzicie na ten temat?
  8. Witam wszystkich forumowiczów. Około pół roku wnikliwie śledzę tę stronę i gromadzę wszelkie rady i wasze doświadczenia. Doszedłem dziś do wniosku, że muszę się przyłączyć. Razem z żoną kończymy sprawy papierkowe (pod koniec kwietnia pozwolenie na budowę BARWNEGO). Chcę was się poradzić ponieważ mam koncepcje podniesienia nieco działki ( z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych). Może ktoś z was wie ile trzeba ziemi torfowej, aby podnieść o jakieś 15-20 cm działkę zakładając, że działka ma 1000 metrów, a ziemia się z czasem ubije. Mnie się wydaje, że między 30, a 60 ton, ale nie wiem jak to oszacować. Poradźcie coś!!!
  9. Witam wszystkich forumowiczów. Około pół roku wnikliwie śledzę tę stronę i gromadzę wszelkie rady i wasze doświadczenia. Doszedłem dziś do wniosku, że muszę się przyłączyć. Razem z żoną kończymy sprawy papierkowe (pod koniec kwietnia pozwolenie na budowę BARWNEGO). Chcę was się poradzić ponieważ mam koncepcje podniesienia nieco działki ( z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych). Może ktoś z was wie ile trzeba ziemi torfowej, aby podnieść o jakieś 15-20 cm działkę zakładając, że działka ma 1000 metrów, a ziemia się z czasem ubije. Mnie się wydaje, że między 30, a 60 ton, ale nie wiem jak to oszacować. Poradźcie coś!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...