Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tamarai mirek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

tamarai mirek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Poszukuję kotła z podajnikiem na pelet i inne "rzeczy , w miarę niebrudzące":) do ogrzania powierzchni ok. 300m. W moim domciu mieszkam drugi rok, jest to parterówka 170m. z poddaszem, które nie było do tej pory użytkowane. Niedługo planujemy wykończyć górę, więc czymś trzeba by tę chałupinkę moją całą ogrzać. Do tej pory parter ogrzewamy wyłącznie kominkiem z płaszczem Ulrich 21 KW i mamy w domciu cieplutko. W trakcie budowy w kotłowni założyliśmy instalację pod dodatkowy piec, na który wcześniej nie starczyło kasy. A więc do rzeczy: jako, że znając życie głównie sama będę ten kocioł obsługiwać, no może ze sporadyczną pomocą męża:) zależy mi, żeby był jak najprostszy w obsłudze. Podajnik to oczywiście podstawa. Fajnie by było, żeby nie zajmował dużo miejsca, nie pracował zbyt głośno. No i oczywiście był jak najmniej awaryjny i wogóle taki jakiś fajny, żeby był Istnieją takie piece? Do wydania mam ok. 12.000zł
  2. tamarai mirek

    Woda czy powietrze???

    Zdecydowanie woda!!! W moim poprzednim domu zmienialiśmy system ogrzewania kominkowego z powietrznego na płaszcz wodny, w obecnym od razu założyliśmy kominek z płaszczem wodnym. Koszty założenia kominka z płaszczem wodnym są wyższe, ale w szybkim czasie odbije ci się to czystości w domu i na komforcie. Naprawdę wiem co piszę, bo ja mój dom (180m) ogrzewam tylko kominkiem i szczerze polecam. Moje doświadczenia z poprzedniego domu: kominek na powietrze oznacza raz w roku malowanie mieszkania (nie oszukuj się, że będzie inaczej, chyba, że nie będą ci przeszkadzały osmolone ściany koło wywietrzników) no i podstawowy argument w domu jest o wiele, wiele cieplej przy użytkowaniu kominka z płaszczem wodnym, przy tej samej ilości spalonego drzewa. ja mam kominek Ulrich - zdecydowanie polecam - opierając się na doświadczeniach z kominkami rodziców, teściów i znajomych:)
  3. Pytanie do doświadczonych kominkarzy:) . Jestem po drugim sezonie palenia kominkiem z płaszczem wodnym Ulrich (szczerze polecam!) no i chyba wypadałoby go jakoś dokładnie wyczyścić przed kolejnym sezonem. Za kilka dni będzie u mnie kominiarz, który zajmie się czyszczeniem komina, a ja chciałabym wyczyścić dokładnie wkład. Nie wiem jak się poszczególne części nazywają ( no w końcu nie muszę wiedzieć, nie:) ale ta gruba rura u góry, boki i tył kominka trochę mam jakby oklejone sadzą. Z szybą nie mam problemu, jest idealnie czysta. W sezonie grzewczym ( a palę pełną parą, bo tylko tym ogrzewamy dom) czyszczę szybę raz w tygodniu sprayem do czyszczenia silników samochodowych, kupionym w sklepie motoryzacyjnym. Rewelacja!!! Pytam was o zdanie dot.gruntownego czyszczenia wkładu, bo może macie w tym temacie jakieś doświadczenia. Zastanawiam się nad wyszorowanie wszystkiego metalową szczotą, potem w/w płynem do silników i znowu metalowa szczota? No nie wiem. Mój znajomy czyścił boschką z taką specjalną nakładką, ale jego żona dwa dni sprzątała po tym pokój:) Proszę was, pochwalcie się jakimiś sprawdzonymi metodami?
  4. My zakupiliśmy ten projekt, na wiosnę zaczynamy budowę. Czy ktoś już wybudował ten dom lub jest w trakcie budowy?
  5. Sprzedam dom w okolicach Sztumu (okolice Malborka, Kwidzyna), pow. 110m + garaż, duży zarybiony staw, posesja 35ar. Rok. bud. 2002. Tel. 0 604 785 502
  6. Dzięki bardzo za wszystkie odp. Wstępnie liczyłam, że ze wszystkimi kosztami, łącznie z wykończeniem zamknę się w kwocie 500.000zł., ale przede mną jeszcze zakup działki za ok. 50.000. To maksymalna kwota, jaką mogę wydać. No pewnie jakbym bardzo się postarała, to by się udało, ale nie chcę wykańczać domu najtańszym kosztem i za jakiś czas remontować, bo coś będzie mi się sypało. No i boję się trochę budować na styk, chcę zamieszkać w całkowicie wykończonym domu. Jednak w tym projekcie idealne jest dla mnie rozmieszczenie w środku. Czy może widzieliście gdzieś projekt o podobnym rozmieszczeniu, ale z prostszym dachem i trochę mniejszą powierzchnią ok. 160m?
  7. Czy ktoś mógłby w przybliżeniu ocenić koszt budowy domu wg. tego projektu: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-274,293,61,parter.html Wiem, że ceny materiałów i usług z dnia na dzień się zmieniają, ale niech to będzie chociaż przybliżona kwota? Dach miałby być pokryty dachówką, materiały na wykończenia ani z najwyższej ani z najniższej półlki, poprostu standardowe. Ile teraz wogóle wynosi średni koszt budowy 1m.kw. domu? Z góry dziękuję za odp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...