Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czlowiek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    221
  • Rejestracja

czlowiek's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Dokładnie o to Chodzi. Może to pękać odchodzić papier, kruszyć się. Tak mi się przynajmniej wydaje skoro będzie tam różnica pomiędzy dniem a nocą np +5 / -5stC.
  2. Myślisz, że warto dać 15cm wełny? Przecież i tak garaż nie jest grzany. Ja się zastanawiam właśnie nad tym dość intensywnie. Myślałem tez o wykończeniu panelami pcv ale wyszło drożej niż płyty GK (choć na pewno bezpiecznie jeśli chodzi o wilgoć). Jaki odstęp można stosować dla konstrukcji do paneli pcv?
  3. O paroizolacji oczywiście myślałem. Widzę, że sporo jest ostatnio projektów domów z wolno stojącym garażem. Ciekawi mnie jakie inni użytkownicy mają zastosowane rozwiązanie. Nie chciałbym aby w przyszłości sufit wyglądał nieestetycznie - zawilgocony, popękany itp.
  4. Różnica jest taka, że w domu na poddaszu jest grzane. Nie skrapla się woda, która może następnie marznąć itp.
  5. Witam, Moje poddasze już dawno ocieplone. Mieszkam już trzeci rok. Na temat wyboru wełny nie będę się wypowiadał ponieważ jest to bardziej wybór ceny/promocji/rabatów. Ja mam ISOVER ale też można powiedzieć, że nie miałem wyboru. Co do sposobu ocieplania to wybrałem sposób numer 2. Dodatkowe 5cm wełny jest rozwinięte pomiędzy konstrukcjami do płyt GK. Dodatkowo montując profile wszystkie wypełniłem ścinkami wełny (długie wąskie pasy). Stosując metodę 2 choć w części pokryjesz krokwie i wyrównasz różnicę pomiędzy parametrami drewna i wełny. Nie zapomnij o ociepleniu ścianki kolankowej i podłogi za ścianką kolankową.
  6. Naprawdę nie ma nawet jednego posiadacza garażu wolno stojącego / nieogrzewanego na tym forum? pozdrawiam,
  7. No właśnie, jaki zrobić sufit w nieogrzewanym garażu wolno stojącym (dwustanowiskowym) ? Dach mam pokryty blachą dachówkową na konstrukcji drewnianej. Na początku chciałem zrobić stelaż stalowy i podwiesić płyty rygispowe (zielone) ale boję się, że po kilku latach wszystko spadnie mi na głowę / samochód. Pytanie dodatkowe: Czy warto dać w nieogrzewanym garażu wełnę izolacyjną pomiędzy krokwie? Jeśli tak to ile?
  8. Witam Też mam V200. Jak mi się wydaje masz kocioł podłączony do rozdzielacza na parterze i rozdzielacza na piętrze. Na rozdzielaczu zazwyczaj jest pompa i zawór z czujnikiem temperatury, który mierzy temperaturę na powrocie i zamyka rozdzielacz, aby woda (za pomocą pompy) schłodziła się w zamkniętym obwodzie na tym piętrze. Możesz jeszcze spróbować zwiększyć temperaturę na powrocie wspomnianym zaworem tak, aby więcej ciepła dotarło do obiegu zanim się nie zamknie. Również palę kominkiem, ale tylko w okresach przejściowych (jesień) i przyznaje, że na podłogówkę i kocioł źle to wpływa. Zazwyczaj ją wtedy wyłączam. Krzywą mam ustawioną na 0,6 lub 0,8. Przesunięcie na +3. Prawda jest taka, że przy takim grzaniu tylko podłogówką (mam taki sam układ) powinien być kocioł, który oddawałby bardzo małą ilość ciepła, ale w sposób ciągły. Ale trzeba przyznać,że komfort jest bardzo wysoki.
  9. Witam ponownie. Zastanawiam się nad kupnem okien firmy MS typu thermo (cieplejszy pofil) z szybami U=0,6W/m2K. Próbowałem policzyć czy taka inwestycja się zwróci. Zakładając: - zmniejszenie się U w stosunku do szyb U=1 o 40%. - że 25%ciepła "ucieka" z domu przez onka doszedłem do wniosku, że zaoszczędzimy maksymalnie 10% na kosztach związanych z ogrzewaniem. Czy mój sposób rozumowania jest dobry? Co Wy forumowicze myślicie o szybach U=0,6W/m2K ? W firmie MS nie jest to tak duża dopłata.
  10. Tak 100% ogrzewanie podłogowe i tylko ogrzewanie podłogowe + drabinka na ręcznik w lazience Źródło ciepła to gazowy kocioł vitodens 222 i myślę o założeniu siłowników na rozdzielaczu na każdą pętlę.
  11. Witam bardzo serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania podłogowego na dwóch kondygnacjach mojego domku. Do systemu zamierzam dołoży siłowniki na mieszaczu aby móc kontrolowc stopień otwarcia każdego obwodu (mam dosy trudny dostęp do rozdzielacza). Czy drodzy forumowicze mogą mi pomóc i podac typ regulatora lub inny sposób na rozwiązanie mojego problemu? Czy może jest to całkowicie zbędna zabawka i po wstępnych ustawieniach zaworów przy rozpoczęciu sezonu grzewczego już nigdy nie będe musiał zaglądac do tej szafki a regulator pogodowy odwali za mnie resztę roboty?
  12. dziekuje za szybka odpowiedz. slyszalem ze na poddaszu kratka powinna byc w kazdym pomieszczeniu i myslalem ze skoro jest kuchnia otwarta na salon to bedzie marnotrwstwo cieplego powietrza. Ale z drugiej strony moze ciag sie jakos u mnie na poddaszu ustabilizuje bo wieje mi przez kratke w lazience wprost do prysznica do kominka zamierzam podlaczyc powietrze bezposrednio z zewnatrz (na razie powietrze jest doprowadzone pod kominek, czeka na "portki"). czyli kuje otwor przy kominku.
  13. O to mi chodzilo. Mam jeszcze jedno pytanie. Co kominiarz myśli o takiej sytuacji: Miejsce: poddasze, Opis: duzy salon polaczony z otwarta kuchinia. Dodatkowo: w salonie kominek; wyciąg w kuchni podlaczony do osobnego przewodu wentylacyjnego, Kratka wentylacyjna w kuchni + kratka wentylacyjna kolo kominka. Pytanie: Nie za dużo tych kratek? Z chęcią bym zrezygnował z tej kolo kominka bo obawiam się że wiekszość ciepłego powietrza ucieknie Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...