Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marwooj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marwooj

  1. marwooj

    Sedes na OSB

    A gdzie taką zasadę można odnaleźć?
  2. marwooj

    Sedes na OSB

    A długi czy tylko tyle co płyta?
  3. marwooj

    Sedes na OSB

    czyli to taki duży wkręt?, ja rozmyślałem nad czymś w stylu MOLLY to się chyba nazywa I ta śruba już w nic nie weszła?
  4. marwooj

    Sedes na OSB

    Witam, oto stanąłem twarzą w twarz z problemem zamontowania muszli sedesowej na podłodze wykonanej z płyty OSB 22 mm. Pod płytą nic nie ma, rozstaw krokwi to około 80 cm. Mam pewne obawy że po zwykłym przykręceniu toaleta wyrwie się z płyty przy pierwszym potknięciu o nią. Ktoś może dokonał takiego montażu, lub na jakieś rady dla mnie?
  5. Witam, Przymierzam się wstawienia drewnianych schodów na pięterko. Proste chody, poręcz dwie deski z boku i stopnie. zawołałem stolarza, jednego drugiego. Zaszła spora rozbieżność w kwestii paneli podłogowych w pokoju na podłodze z których z której schody startują. Jeden twierdził że schody mają leżeć na panelach "swobodnie" nie przytwierdzone do podłogi. A drugi że schody mają być przytwierdzone do wylewki takimi kątownikami jakby stalowymi, obrobione u podstawie panelami jak cała reszta. Jak to ma wreszcie być bo to skrajnie różne podejścia?
  6. http://www.pco.pl/kontakt.php mają tam czego dusza zapragnie
  7. nie wiem, ma jej być dwie taczki, więc pojechałem do Żarowa do http://www.pco.pl i kupiłem parę worków czegoś co ma być tą upragnioną gliną. Szary dosyć drobny proszek pakowany po 50kg w workach. Jakby się okazało że to nie to to się zgłoszę.
  8. No i jeszcze zdun polecił dostarczyć mu dwie taczki gliny, z taczkami nie ma problemu ale niestety gliny nie mam pojęcia gdzie kupić, ktoś na dolnym nabywał i może powiedzieć gdzie?
  9. Witam, A ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie można kupić produkty do stworzenia masy kumulacyjnej czyli moduły ceramiczne i akubeton na terenie dolnego śląska?
  10. Belki które tworzą sufit i podłogę zarazem w starym poniemieckim domu, od spodu przybite są dechy na których się trzyma sufit? (troszkę to juz wszystko nadgryzione ale się trzyma) Czy powinien to być środek jakiś specjalny przy którym mogą przebywać ludzie czy po prostu jakaś sól, bondex chyba czy 3V3?
  11. marwooj

    Piec chlebowy

    zawołać zduna
  12. Styropian na folię nie pod?
  13. załóżmy że tylko na ogrzewanie
  14. Czy ktoś wie jak obliczyć kWh/m2 na rok z rachunku za gaz?
  15. marwooj

    KOMINKI nasze !!!

    I ja bym się dowiedział, i też zapytał gdzie się to kupuje?
  16. Generalnie wdrapałem się jakimś cudem do góry i wymacałem sprawę, coś mi się wydaje najzwyczajniej w świecie że krawędź dachu jest zbyt blisko zewnętrznej krawędzi rynny i woda myka sobie nad rynną (nie mierzyłem ale rynna wygląda jakby miała 12 a może i 15 centymetrów średnicy, a dachówki zbliżają się tak na 3 w poziomie i 3 w pionie do zewnętrznej krechy rynny, nie ma bata nawet Mateja by przeleciał za rynnę). TANDETA, gość który niby dachy kładzie od 20 lat zrobił coś takiego, nie wspomnę już o sposobie zawijania folii przy oknach i kominach ( zawinięte do wewnątrz ; - (((((((((((((((((((((((((((((((((( , niech ktoś mi powie że tak ma być, błagam). No jutro napiszę o hydrauliku bo dzisiaj już lepiej o tym nie myśleć. Ale generalnie każda rzecz, czynność czy jakby to nazwać etap nie zostały wykonane bez zarzutu. A to dopiero połowa. Jeszcze okna nowe i ocieplenie, wykończenie poddasza (razem z fundamentami), btw co w tych pracach może być pochrzanione, co mam zapisać wielkimi literami na każdej ścianie aby wykonawcy nie zapomnieli? No hydraulik na ten przykład zaczął na mnie krzyczeć jak mu powiedziałem żeby nie wkładał dech pod piec MCR a jak śruby montujące go do ściany mają być krzywe to nich chociaż będą pod kątem do góry tak jak się obrazki wiesza a nie w duł jak chcemy żeby zaraz spadły, on na to że się piec na rurach podpiera. No k... m... No niemal zemdlałem na taki tekst. A co do folii wygrzebałem w necie rekomendację techniczną producenta i tam napisane że można wpuścić do rynny albo i pod czyli tu nie ma strachu. Wpuszczenie pod daje nawet możliwość obserwowania przecieków a wpuszczenie do może pokomplikować sprawę gdy np. dużo śniegu spadnie.
  17. Rynien jest teoretycznie dwa razy więcej niż było, bo przed remontem były tylko dwie rury spustowe, ( stare rynny łączyły się w jedną wielką całość), a teraz jest ich 4, każda połać ma swoją oddzielną rynnę i rurę spustową. Kolejny fachowiec powiedział że folia dachowa powinna zostać wpuszczona w rynnę, a to co widać to skapywanie z folii, a następny przyszedł i powiedział że może być tak jak jest czyli folia pod rynnę i dzięki temu widać że na foli jest dużo wody co oznacza słabą szczelność dachówek? Totalna załamka
  18. No kolejna sprawa, a jest jakaś rekomendacja techniczna która poleca wywijać folię dachową do środka dachu przy kominach i oknach, bo jakoś nie znalazłem a tak właśnie moja super ekipa zrobiła
  19. Dobra, dobra co to ten pas podrynnowy?
  20. tzn jak będzie lało mam wyjść i zajrzeć jak to się tam leje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...