Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AnulaW

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

AnulaW's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witaj Olu Twój Dziennik podcztuję od baaaaardzo dawna. Stworzyliście z mężem piękny dom - pełen ciepła i pozytywnej energi. Ilekroć go czytam jestem pod wielkim wrażeniem, że wszystko tak pięknie się udało. I Michałek - chłopak cudo! Oj za kilka lat będą się za nim dziewczyny uganiały
  2. G.N. Wielkie dzięki za wskazówki. W ten weekend wybieram się na działkę więc posprawdzam wszystko zgodnie z Twoimi sugestiami i zobaczymy co tam się ukryło no i spróbujemy podziałać. Ale mam pytanie co do taśmy: jak rozpoznać czy jest na 150 czy 350 st C. Czy one się czymś różnią no i w sytuacji kiedy miałbym wątpliwości co do jej wytrzymałości to czy starą zrywać i wymieniać na nową? Czy nie uszkodzi się przez to okleiny z wełny? Pozdrawiam
  3. G.N. masz rację za mało danych podałam a oczekuję od razu gotowego rozwiazania. Kominek z wkładem Laudel 14 KW, dolna częśc obudowana piaskowcem natomiast góra (czopuch) z KG. DGP jest ale bardzo proste grawitacyjne - poprowadzona tylko jedna rura do góry na poddasze. Rura jest taka w kolorze srebra "karbowana" (nie wiem jak ją określić) nieocieplona poprowadzona w kominie w jednym kanale wentylacynym zakończona trójnikiem wyprowadzającym powietrze do dwóch sąsiednich pomieszczeń tak ok 30 cm nad podłogą. Komin tradycyjny z cegły pełnej, od strony pokoju obudowany KG (na klej) natomiast z drugiej strony ściany otynkowany. Pod posadzką poprowadzony kanał z dopływem powietrza z zewnątrz wyprowadzony pod kominek,a wlaściwie gdzieś z boku obok wkładu (nie dokładnie to widać) i jest to taka sama rura jak do DGP. Jeśli chodzi o kratki wywiewne to w obudowie są dwie u góry po bokach ,a na dole pod kominkiem jest przestrzeń do trzymania drzewa ale zazwyczaj jest pusta. Pomieszczenie w którym stoi ma ok 30 m2. Na całe szczęście znajduje się na działce rekraacyjnej (a nie w domu mieszkalnym) ale często nawet poza sezonem odwiedzanej. Jeśli chodzi o smród to śmierdzi właściwie od początku czyli mniej więcej od 3 lat, z tym, że właśnie na początku myśleliśmy że to wypalają się te substancje którymi wkłady są zabezpieczane. Smród powstaje podczas wygrzewania się wkładu, i jak palimy małym płomieniem to tego nie ma (wtedy jednak nie grzeje a teraz gdy w domu zimno to chciałby się szybko ogrzać). Zaczyna się wydzielać gdy jest dość mocno rozpalone i ten smród jest taki chemiczny, gryzący w gardło. Wydaje mi się, że przestaje się wydzielać jak komin się dobrze rozgrzeje. Próbujemy sobie z tym radzić paląc na początku małym płomieniem i stopnowo go zwiększać ale czasem tak się nie da, no i zabiera bardzo dużo czasu. Poza tym jest to bardzo uciążliwe. Próbowałam szukać podpowiedzi z czym może to być zwiazane w wielu źródłach ale sa podane tylko objawy, a nie ma pomysłów jak ten problem wyeliminować. Dlatego zdecydowałam się zadać to pytanie tu na Forum z nadzieją, że komuś z Forumowiczów udało się z podobnym problemem uporać i podzieli się wiedzą. Z góry dziękuję za wszelkie rady.
  4. Witam Odświeżam temat ponieważ problem niestety mnie dotyczy. Posty były pisane już dość dawno i być może przez ten czas wynaleziono jakieś rozwiązanie niwelujące te przykre "zapachy". Być może ktoś z doświadczonyych forumowiczów słyszał o jakimś rozwiazaniu.
  5. Witam Poszukuję hydraulika który po przystępnej cenie wykona podłączenie hydrofora żeby doprowadzić wodę do budynku. Studnia wiercona - wkopane 5 kręgów na 2,5 m głębokości. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
  6. Witam Nie polecam firmy wykonującej wylewki miksokretem z Wierzbicy woj mazowieckie. Firma niesolidna i niesłowna. Byliśmy umówieni na konkretny dzień i godzinę ale niestety wykonawcy nie dojechali i oczywiście nie odbierali telefonów. Poniżej link do ich ogłoszenia na Allegro. http://www.allegro.pl/item219316037_wylewki_polsuche_z_miksokreta_profesjonalizm_.html Drugą taką firmą jest M. Kołakowski z Ostrowii Mazowieckiej. Również wykonują wylewki miksokretem. Kilkakrotnie potwierdali termin wykonania, a jak przyszło do realizacji to w przedzień wykonania odwołali i sugerowali żeby szukać innej ekipy, przy czym pani która z nami rozmawiała była bardzo niegrzeczna. Poniżej link z ich ogłoszeniem. http://ale.gratka.pl/ogloszenie/553961_posadzki_betonowe_tanio_solidnie.html
  7. Sprzedam pozostałe po budowie bloczki z betonu komórkowego szarego w ilości 190 sztuk o wymiarach 24x24x59 cm po 8.50 zł za sztukę. Bloczki są nowe na paletach po 40 sztuk na palecie. Znajdują sie w miejscowości Różan woj. mazowieckie. Odbiór własny. Zależy mi na szybkiej sprzedaży ponieważ zajmują miejsce na placu budowy. Zainteresownych proszę o kontakt pod numerem 0 606 366 485.
  8. Dziękuję za wszystkie informacje. Teraz już mniej więcej wiem od czego zacząć. Zacznę na razie od pisma do ZE i zobaczę jak oni zareagują czy podejmą temat do rozmów, a potem zobaczymy jak się sprawy potoczą.
  9. Przez moją działkę ( kształt prostokąta) mniej wiecej na 1/3 długości przebiega linia średniego napięcia. Niby teoretycznie nie powinna przeszkadzać ale okazało sie że poważnie utrudnia zagospodarowanie działki ( budowa domu i nasadzenia drzew). Druty w lecie zwieszają niebezpiecznie nisko i w związku z tym mam obawy o bezpieczeństwo. W związku z tym poszukuję przepisu prawnego na który mogłabym się powołać zwracając się do zakładu energetycznego z prośbą o zmianę przebiegu linii energetycznej lub przynajmniej wymany słupów na wyższe. Proszę o jakieś wskazówki.
  10. Witam, mam pytanie. Niebawem będę wykonywała wylewki wewnętrzne z miksokreta i jako inwestor muszę zapewnić materiały. Mam podane ilości piachu i cementu ale ekipa dała mi możliwość wyboru zbrojenia: siatka metalowa lub włókno szklane. I tu pytanie: czy ktoś z forumowiczów może mi przybliżyć co to jest( oczywiście to włókno) . Czytałam że istnieje w dwóch postaciach - siatki i włókien. Co jest lepsze i gdzie można kupić bo ekipa w tym temacie nie jest zbyt rozmowna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...