Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budgie

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Budgie's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Podzielam zdanie HenoK-a, strop teriva nie powinien stanowić problemu dla kominka. Obecnie jestem na etapie ścian na poddaszu. Strop zalałem. I to strop teriva, na dole w salonie będzie kominek, z którego planujemy ogrzać większość pomieszczeń poddasza. W tym celu, przed zalaniem stropu murarze wstawili drewnianą skrzyneczkę (ok 20x20 cm) w miejscu, gdzie będzie przechodziła rura z ciepłym powietrzem z kominka. Po zalaniu stropu skrzyneczkę rozebrano i pozostał gustowny gotowy otworek. Takich otworków na życzenie projektanta możesz pozostawić kilka, co ułatwi rozprowadzenie rur z ciepłym powietrzem w dowolne miejsca bez konieczności mozolnego kucia w stropie. A co do stropu drewnianego, to owszem, ale do domku drewnianego, w innym przypadku to co najmniej mezalians
  2. Dzięki za super porady. Ale teraz dopiero mam ból głowy. Bo oto wiem czego chcę, ale nie wiem jak to osiągnąć? Blacha powinna wyglądać jak decrabond(tom soyer ma rację - te blachy są OK), czyli na szczycie fali mieć rowek, ma być ciemnozielona i matowa(tak jak u Pat70), no i nie tak droga jak decrabond(jeśli to co napisał Gość jest prawdą-150 zł za m2- nawet jeśli to cena wszystkiego-dla mnie jest zaporowa). Ostatnio, przejeżdżałem obok domu pokrytego mniej więcej taką blachą. Na pewno nie była to posypka, ale po prostu blacha. Zwróciłem uwagę,że ten "rowek na szczycie fali" dodaje autentyczności. Co wy na to? Czy ktoś wie gdzie robią taką blachę?
  3. Jestem tuż przed wyborem rodzaju blachodachówki. Ceramiczna odpada (zbyt ciężka), gont też (mieszkam przy lesie i za rok miałbym dom kryty mchem). Chciałbym, żeby moja blacha jak najbardziej przypominała wyglądem dachówkę ceramiczną. Co radzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...