Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

joaz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    340
  • Rejestracja

joaz's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Jak w temacie .Mieszkam już prawie dziesięć lat swoim wymarzonym domku i jak dotąd wszystko było ok.Niestety od pewnego czasu zauważyłam przygasanie oświetlenia sufitowego w kuchni.(lampki wpuszczone w sufit z płyt gk).Powiedzcie co może być tego przyczyną ,bo z" elektryki" to niestety jestem zielona.
  2. Jeżeli podłoga jest głównym elementem "odstraszającym"potencjalnych nabywców,to naprawdę warto pomyśleć o zmianie jej wizerunku.Myślę,ze faktycznie najlepszy efekt uzyskasz przy zastosowaniu nawet niedrogich w zakupie paneli podłogowych.
  3. Skoro masz protokół podpisany przez obydwie strony, ze spisanymi stanami liczników to nie wiem w czym problem.Skoro nie zglaszali Ci żadnych usterek to ich sprawa.Jeżeli w umowie zawarłaś zapis informujacy o tym kto ponosi koszty za zużycie mediów,to sprawa jest oczywista.To w ich interesie jest sprostowanie stanu licznika.( przecież mogli mieć odkręcone wszystkie krany przez 24h na dobę,a ciebie zupelnie nie powinno to interesowac).Wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wezwanie do uregulowania tej kwoty.
  4. Witam.A ja troche inaczej bo polecam firmę, której namiary podawałam juz pare lat temu na tym forum.Jednak w tym roku przy okazji przeróbki budynku garazu na biuro, ponownie skorzystałam z ich usług.Ocieplili dach,wykonali suchą zabudowę z płyt gk,Ta sama fachowość i kultura,cena wraz ze szpachlowaniem całosci - w granicach rozsądku.(efekty pracy widze na codzień w domu).Tak więc polecam sucha zabudowa z płyt gk,szpachlowanie,ocieplenie połaci dachowej: pan Michał tel.501-519-293
  5. Ja dałabym sprawdzić licznik.Jezeli będzie zepsuty uratujesz 1750zł.(Miałam podobny przypadek z licznikiem elektrycznym.Pomimo dużej niechęci ze strony e nergetyki-pare razy usłyszałam,że jak będzie sprawny, to będę zmuszona do pokrycia kosztów-zdecydowałam się i wyszło na moje.) Co do rozliczenia z lokatorami,to wszystko zalezy od umowy jaką z nimi zawarłaś.Naogół przy przekazywaniu lokalu spisuje sie tzw.protokół zdawczo odbiorczy,w którym m.in podaje się stan liczników,dane osób,które sa odpowiedzialne za dane platnosci itd.Wymiana licznika powoduje w nim automatyczną adnotację.(wraz z wpisaniem stanu zdejmowanego jak i montowanego licznika).Rozwiazując umowę ponownie spisuje sie taki sam protokół i sprawa z głowy.Gorzej gdy mialaś" cichą umowę".W takim przypadku szanse na odzyskanie podanej przez Ciebie kwoty,sa raczej nikłe,nawet jak sie okaże,ze licznik jest sprawny.Troche mnie dziwi,że ta sprawa nie wyszła w chwili opuszczania przez nich lokalu.
  6. Wszystko zależy od efektu końcowego jaki chcesz uzyskać.Aby pokryć lakierobejcą musisz słup najpierw porządnie wyszlifować.Lakier kryjący zakryje od razu,ale tracisz wtedy sporo z efektów dekoracyjnych drewna.
  7. joaz

    Kleszcz u psa

    A czym wyciągacie kleszcze? W zeszlym roku kupiłam taki jak gdyby długopis z zaciskającą się, po nałozeniu na kleszcza,pętelką.Zakładam i okręcajac wyjmuję.Zero problemów i nic nie zostaje. JOAZ.
  8. Witam.od dłuższego czasu obserwuję "wasze cegiełki"i jestem nimi oczarowana,a że zbliza się pierwszy remont mojego domku,to chyba wprowadze do moich wnetrz ten dekoracyjny akcent.Naprawdę piękne wnętrza. JOAZ.
  9. Witam.Jestem na tym samym etapie mieszkania w moim domku co TomekM,więc dopiszę swoje trzy grosze.Dom parterowy z mieszkalnym poddaszem z pracowni Horyzont.(zmieniliśmy: kąt nachylenia dachu-większe i bardziej ustawne poddasze,przeprojektowaliśmy parter-potrzebowaliśmy dodatkowej łazienki przy pokoju przeznaczonym dla jednego z naszych rodziców,schody-przewidziane w projekcie okrągłe,jakoś do mnie nie przemawiały.Zmieniliśmy tez ich usutuowanie.)Dom wybudowany z bloczków gazobetonowych,ocieplonych styropianem o gr.15cm.Tynk silikatowy Kabe(bezproblemowy),dach kryty blachodachówką( od strony północno-wschodniej zielenieje),rynny metalowe(kapią w miejscach metalowo gumowych łączników),ocieplenie połaci dachowej:25 cm wełny isover(jest ok.ale teraz dałabym 30cm),okna plastikowe(moze kiedyś wymienie na drewniane,choć nie mam do nich zastrzezeń)strop drewniany(zawsze taki chciałam)jak dobrze wykonany to w użytkowaniu bezproblemowy.Jak dotąd niewystąpiły pęknięcia na płytach gk zarówno w częsci parterowej-sufity podwieszane,jak i w całej suchej zabudowie poddasza.(a tyle się na ten temat nasłuchałam),ogrzewanie gazowe(piec z zasobnikiem),kaloryfery(trochę mnie denerwują)+centralnie usytuowany kominek(sprawdzał się doskonale,ale w tym roku padł-zastąpie go "kozą"o podobnej mocy),Wnętrza malowane farbami Tikkurela(sprawdzają się znakomicie,zwłaszca przy posiadaniu dwóch sporych rozmiarów psów).Garaż jednostanowiskowy,dobudowany do bryły budynku z odwodnieniem liniowym,niestety w tym roku przebudowany na biuro(czsy sie zmieniają)Taras z modrzewiu syberyjskiego(uciążliwe olejowanie,ale sprawdza się)Nawierzchnia bruk kamienny(trochę kłopotliwe odśniezanie)ogrodzenie:płot w całości drewniany wykonany z modrzewiu syberyjskiego zabezpieczony najpierw drewnochronem a potem sadolinem, w tym roku po raz pierwszy wymagał odnowienia. JOAZ.
  10. Nigdy więcej nie zamontowałabym:- brodzika z kabiną w łazience.Teraz zdecydowałabym się na wpuszczony lekko w podłogę brodzik z płytek.Nasz po upływie 7 lat nadaje sie do wymiany,pomimo mojej dbałości o niego( i wcale nie reprezentował dolnej półki cenowej).- kominka,który w tym roku(niestety krótko po upływie gwarancji)padł.Serwis oczywiscie jest wstanie go przywrócić go do swojej swietnosci,ale jego obudowy(za niemałą kasę) już nie. Dlatego postanowiłam sie go pozbyć i przy okazji koniecznego już małego remontu ,zastąpić go "kozą".(przynajmniej nie będzie kłopotu z dojściem w razie jakiejś(odpukać)awarii.
  11. Witam.Mieszkamy juz od jakiegoś czasu we własnym domku,i ostatnio doszłam do wniosku,że przydałoby się już chyba pierwsze od czasu przeprowadzki odnowienie wnętrz.Tu i tam jakaś rysa na ścianach(naszczęście sufitów i ścianek z gk to niedotyczy),tu pies drapnął ścianę(mam dwa),tu dzieciaki pozostawiły ślady swoich szaleństw ,tu uszkodzona płytka,itd.Dlatego ciekawi mnie po jakim czasie coś takiego przeprowadzaliście i jaki był zakres wykonywanych prac?
  12. Witam. Mój plot wykonany jest w całości z drewna tak jak to opisaleś.Calość z modrzewiu syberyjskiego.Słupki osadzone w kotwach U ,rygle 10x5 tez drewniane.Przy bramie i furtce dodatkowo daliśmy zastrzaly.Calośc stoi juz 5 rok i nic sie nie dzieje-jak dotad nic się nie powykręcalo.Konserwacja jak dotąd tez nie była uciążliwa i polegała praktycznie na jego wiosennym umyciu..Powierzchnia wykończona sadolinem.Jedna uwaga plot drewniany pracuje na długości w zależności od pogody(mój ma sporą dlugość)Dlatego przy zastosowaniu rygli drewnianych trzeba pamiętac o zastosowaniu pewnego odstępu pomiędzy nimi a słupkami celem umożliwienia pracy drewna.
  13. Witam.Dalmat,grubość płyt zależy od rozstawu legarów.Na stronie producentów masz podane jakiej grubości płyty zastosować przy danym rozstawie legarów.Plyty osb produkują takze o grubości 22,25 mm.Płyty mdf wyjdą raczej drogo,lepszym rozwiązaniem będą duzo tańsze od płyt osb płyty wiórowe.Pod pierwsząwarstwę płyt oraz dookołaich zewnętrznych krawędzi(tych stykających się z murem)nalezy zastosować taśmy wygluszające z filcu.Płyty układasz bez przybijania do legarów na zasadzie podlogi pływającej.Na przekładkę pomiędzy płytami w projekcie miałam zastosowany styropian,ale zastąpiliśmy go płytami stroprock grubości 5 cm.
  14. Witam.Z tego co pamiętam u nas po malowaniu ściany były delikatnie szlifowane,ale nie pamietam czym to wykonywali.Po tej operacji fachmani uzyskali gładką powierzchnię ścian bez żadnych smug.
  15. Witam.W poprzednim poście nie napisałam,że jako warstwę podkładową zastosowaliśmy drewnochron w zbliżonym kolorze(zresztą była to sugestia znajomego - przedstawiciela sadolinu).Sam sadolin wychodzi niestety dość drogo,zwłaszcza jak w naszym przypadku,przy dużej powierzchni płotu.Dopiero po jego wyschnięciu zastosowaliśmy sadolin classic.Od tego czasu minęło już prawie pięć lat i pomimo leśnej działki płot nadal wygląda jak nowy( nie ma zadnych przebarwień ani osadów,jedynie po okresie pylenia sosen muszę go spłukać wodą).A poza tym panfotograf czytać doskonale potrafię i znam zalecenia producenta sadolinu.I jeżeli chcesz się trzymać jego zaleceń,to jako warstwę podkładową należy zastosować Sadolin Base.Jest to głęboko penetrujący impregnat podkładowy,który chroni surowe drewno przed działaniem sinizny,grzybów i owadów.( nic nie piszą natomiast o stosowaniu podanych przez ciebie preparatów typu bohemit czy też altaximu).Co do olejów też się z tobą nie zgodzę.Jeżeli wydaje się sporo kasy na taras drewniany ,to uważam ,że lepiej zastosować lepszy,sprawdzony ale niestety często droższy olej znanego producenta a nie "jakiś" tani.Widziałam taras znajomych pokryty tanim olejem-po zimie prawie nic z niego nie zostało,a sam taras nadawał sie do gruntownego remontu,w przeciwieństwie do naszego (zastosowaliśmy olej z górnej półki),który wyglądał całkiem nieżle.Jednak zgodnie z zaleceniem producenta został ponownie na wiosnę zaolejowany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...