Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIRAMIDKA

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez PIRAMIDKA

  1. Witajcie! Chciałam się z wami podzielić sytuacją podczas wykonywania mojego poddasza. Jestem na etapie ścianek działowych. Są otwarte z jednej strony. Do tej pory jestem zadowolona. Pozdrawiam.
  2. to nie zart! naprawdę wynegocjowałam taką cenę i o dziwo oczywiście widziałam ich robotę i dokładnie się jej przyjrzałam. Miałam tę okazję, poniewaz Panowie Ci wykonywali roboty na budowie, którą nadzorowałam. Ale nie sugerujcie się jakimis znajomosciami bo takich nie było po prostu zaproponowali taka kwotę za robociznę. I porównując oferty innych zainteresowanych osób tą robotą stwierdzam, że ta jest najatrakcyjniejsza. Zaczynają za tydzien. Pozdrawaim i wszystkim zyczę udanych negocjacji cenowych.
  3. USTALIŁAM CENĘ ZA ROBOCIZNĘ NA 8,0 ZŁ/M2 - MATERIAŁ MÓJ (OCZYWIŚCIE MONTAŻ OCIEPLENIA , FOLI, PŁYTY NA PROFILACH ...)
  4. Nie rozumiem, dlaczego chcesz uzyskać pozwolenie na zmianę sposobu uzytkowania ? (czyżby to nie mial byc budynek mieszkalny?) Myslę, że chodzi Ci o zamieszkanie w części budynku? Jesli tak to powinieneś się postarać o pozwolenie na uzytkowanie.
  5. Jestem projektantem. Jesli moge w czymś pomóc prosze o kontakt.
  6. PIRAMIDKA

    Grupa Wrocławska

    Cześć FRANKAI!!! Jestem tu tylko czasami. Niestety z braku czasu. Pozdrawiam Cię gorąco oraz wszystkich znajomych i tych jeszcze których nie poznałam.
  7. Cześć FRANKAI!!! Jestem tu tylko czasami. Niestety z braku czasu. Pozdrawiam Cię gorąco oraz wszystkich znajomych i tych jeszcze których nie poznałam.
  8. Za wstawienie nowych okien liczą sobie w moim rejonie ok. 62 zł/sztukę (niezależnie od jego wielkości) i sama nie wiem, czy to dużo czy przystępnie.
  9. PIRAMIDKA

    Grupa Wrocławska

    Wiem, wiem nie zaglądam juz od dawna i wszyscy o mnie zapomnieli... Ale nie ma tak dobrze - też przyjadę!!! tylko proszę Agnicha nie zapomnij o kawie - w termosie - mocna z cukrem i mleczkiem. Do zobaczenia.
  10. Wiem, wiem nie zaglądam juz od dawna i wszyscy o mnie zapomnieli... Ale nie ma tak dobrze - też przyjadę!!! tylko proszę Agnicha nie zapomnij o kawie - w termosie - mocna z cukrem i mleczkiem. Do zobaczenia.
  11. PIRAMIDKA

    Grupa Wrocławska

    Cześć wszystkim których znam i tym nowym... Dawno mnie nie było.... i duzo osób przybyło Agnicha jak tam spotkanie u Ciebie? Juz nie mozemy się doczekać! Niestety muszę kończyć ... bo jestem w pracy...
  12. Cześć wszystkim których znam i tym nowym... Dawno mnie nie było.... i duzo osób przybyło Agnicha jak tam spotkanie u Ciebie? Juz nie mozemy się doczekać! Niestety muszę kończyć ... bo jestem w pracy...
  13. ...z własnego doświadczenia powiem ile ja płaciłam za dach: - drewno mozna kupić w zależności od własnych możliwości... - dachówkę w zależności od gustu i kształtu dachu (cena jest tu szalenie zróżnicowana bowiem ma na nią wpływ nie tylko rodzaj dachówki (np. glazurowana jest droższa od np. Barassa) ale przede wszystkim zwróćcie uwage na wszystkie dodatki - gąsiory, dachówki krawędziowe itp.) - robocizna - konstrukcja drewniana wraz z zafoliowaniem i załaceniem do 15,0 zł/m2 - robocizna - ułożenie dachówki wraz z orynnowaniem do 14,0 zł Mój dach jest wielospadowy z kilkoma wykuszami o pow. ok. 350 m2-wydałam na niego ok.95,0 zł/m2
  14. ... ludkowie drodzy, jak sądzę wielu osobom nie pasuje termin 30.06. (mnie niestety też nie) ustalcie jakiś inny...
  15. Adaptacja projektu polega nie tylko na "przystosowaniu" projektu do konkretnej działki tzn. wysokości rzędnych terenu, tak by jak np. w przypadku Ewy woda nie lała się do domu, to również sprawdzenie gruntu, ale to można zrobić niezależnie - i uważam osobiście, że w każdym przypadku należało by to wykonać przed zakupem działki, bo ileż przypadków już takich było, że ktoś kupił sobie działeczkę piękną, ogromną itd. a później niestety okazało się, że niezbędna jest wymiana gruntu, albo postawienie domu na studniach, czy palach (są to bardzo kosztowne sprawy) wracając jednak do tematu... Adapracja projektu to również zmiany w samym projekcie "gotowym" jak np. przeniesienie, zamurowanie, czy też powiększenie okna itp., zmiany, które chcieli by wprowadzić przyszli użytkownicy tegoż domku. Niektóre mogą byc zrobione jedynie za zgodą architekta (autora projektu) inne niekoniecznie, jak np. zamiana stropów itp. Adaptacja projektu to również sporządzenie projektu zagospodarowania działki (czyli usytuowanie naszego domku na tej działce), zgodnie oczywiście z Warunkami technicznymi..., usytuowanie na tej działce szamba, śmietnika itp. Ale to nie wszystko - adaptacja to również projekty przyłączy instalacji sanitarnych i elektrycznej, a przed ich sporządzeniem wystąpienie o warunki dostawy energii, wody, odbioru scieków itd. Po wykonaniu projektu przyłączy należy je uzgodnić na tzw. ZUD (Zakład uzgonienia dokumentacji), oraz w Wodociągach i w Zakładzie Energetycznym (w tych Instytucjach, które wydały warunki). W niektórych przypadkach - takich gdzie działka to użytki lub nieużytki rolne należy wystąpić o wyłączenie z produkcji rolnej. Myślę że to tak po krótce wszystko. .. Załatwienie tych wszystkich spraw należy moim zdaniem do projektanta, do którego zwrócicie sie z prośbą o ADAPTACJĘ PROJEKTU TYPOWEGO, dostarczając mu niezbędne dokumenty którymi są: 1. akt władania działką budowlaną- kserokopia 2. projekt typowy - 3 egzemplarze 3. Upoważnienie dla projektanta do reprezentownia Was przed Urzędami i Instytucjami - jeśli chcecie, żeby załatwił wszystkie formalności 4. Mapę do celów projektowych - jeśli już macie 5. Wypis z rejestru gruntów - jeśli macie PKT. 4 i 5 załatwia uprawniony geodeta, ale zwykle projektaci załatwiają i te sprawy w ramach "ADAPTACJI..." Oczywiście przed załatwieniem tych w/w formalności należy mieć już "Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania". Na koniec ceny - sa one oczywiście różne w zależności od regionu Polski, oraz zmian jakie mają być dokonane w samym projekcie typowym - według mnie "Adaptacja projektu typowego" to załatwienie tych wszystkich formalności od A - Z, czyli począwszy od wystąpienia o Decyzje o warunkach zabudowy... do załatwienia "Pozwolenia na budowę".
  16. Wieniec w Twoim przypadku, gdy istnieją słupki jest zupełnie niepotrzebny. W przypadku gdyby słupków żelbetowych nie było wieniec, pomimo tego, że nie bylby zrobiony dookoła ścian al tylko na dwóch ścianach byłby niezbędny, gdyż murłaty muszą byc przymocowane na ścianach kolankowych za pomocą kotew, których nie zamocujesz do ścianki wymurowanej np. z cegły, porothermu itp, ponieważ przy obciążeniach z dachu skruszeją one i cały dach Ci się rozjedzie. Tak więc jak już zapewne rozumiesz muszą one być zamocowane w materiale solidnym jakim są słupki żelbetowe, lub wieniec.
  17. Co ile są zaprojektowane słupki żelbetowe? Czym kierował się projektant, że zaprojektował jedno i drugie? Trudno na odległość odpowiedzieć?
  18. Co ile są zaprojektowane słupki żelbetowe?
  19. W jaki sposób mogę przesłać Ci nr? podaję Ci moje konto osobiste - myslę, że tak będzie najlepiej - [email protected]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...