Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bthstepron

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

bthstepron's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Glina jest materiałem bardzo trudno zagęszczalnym, tak jak mówi wykonawca powstanie bagno, poza tym teren wokół domu będzie bardzo długo siadał.
  2. Piszę skrutowo bo piszę drugi raz, niechcący komp mi się zrestartował. 1. Tak stosowaliśmy. Można tylko przysypać a można i przygwoździć (to nie izolacja). Folia ma wystawać ponad grunt, tam trzeba ją obciąć i ładnie wykończyć cokół. 2. Można zrobić drenaż ale z warstwą filtrującą i nie za głęboki ale lepsze będzie odwodnienie powierzchniowe. 3. Chudy beton pod warstwy podposadzkowe można wykonać nawet po przykryciu dachu, ale i tak i tak trzeba zagęszczać podczas obsypywania, warunki atmosferyczne pomagają w samozagęszczaniu ale to nie wystarczy, chyba że stan surowy będziecie budować z 5 lat
  3. Jeżeli chodzi o wytrzymałość to nie ma żadnego problemu. Zaprawa cementowa bez plastyfikatora jest mało urabialna a co za tym idzie trudniejsza do wykożystania.
  4. Zawsze wszystkim odradzam 1w, nie widziałem materiału i wykonawcy idealnego
  5. Na poprzednim nicku mam 218 postów i nie zmieniłem go dlatego, że się wstydzę. Co masz przeciwko plastyfikatorowi w zaprawie murarskiej i podaj argumenty do nie stosowania plastyfikatora. Czy wiesz jakie są zagrożenia niezastosowania plastyfikatora i co daje dodanie plastyfikatora do zaprawy i postaraj się nie szukać w googlu zanim napiszesz.
  6. 1. Głebokość otworów to min 10 x średnica pręta, średnica otworu o 4 mm większa niż śr pręta. Oczyszczenie otworów za pomocą pomki i wyciora. 2. Są różne, wyciskane ze zwykłego pistoleta do silikonu: Koelner Infix lub Rawl R-kem+, można kupić ampułki szklane ale to rozwiązanie jest droższe. Tubki są ze specjalnymi mieszaczami które mieszają składniki żywicy. 3. Na każdej żywicy napisane są terminy: do osadzenia i czasu wiązania do pełnego obciążenia połączenia. 5. Szalowanie, dozbrojenie i betonowanie. Groszkowanie to delikatne skucie warstwy gładkiego betonu.
  7. Generalnie jeżeli nie ma wilgoci w tych "plewach" to nie ma zagrożenia w pozostawieniu ich pod wełną. Myślę, że łatwiej będzie rozłożyć wełnę na równym podłożu. Z czego zrobiony jest strop pod strychem? Nie sądzę aby dobrym rozwiązaniem było rozłożenie styropianu i "zalanie" (czym? szlichta? sam jastrych będzie ważył 120 kg/m2 + skarby, to może się źle skończyć). Jeżeli na strychu mają być składowane jakieś kartony a co za tym idzie ktoś tam będzie chodził to proponuję wełnę twardą a na nią jakieś płyty (powiedzmy OSB).
  8. Nie czytam dokładnie po kilka razy postów, stąd ten błąd. Jeżeli chcesz wiedzieć to nie jest mój start na tym forum. Efekt prześwitywania pustaków i tak jest wynikiem tego co napisałem.
  9. Tynk jest wykonany prawidłowo. Problem polega na tym, że zaprawa ma inną nasiąkliwość niż gazobeton, jeżeli masz ściany 1w wykonywane na klej o grubości spoiny ok 3 mm to nie powinno być takich prześwitów. Ścianę radzę dobrze zagruntować przed tynkiem.
  10. A jak wyobrażasz sobie wklejanie prętów na beton?? Myślisz o włożeniu w otwór zaprawy i wciśnięciu pręta?? Wykonanie kolejnej lipy w Twoim przypadku mija się z celem. Wszystkim inwestorom powtarzam, nie kombinujcie, jak już chcecie coś zmienić uzgodnijcie to z kimś kto się na tym zna.
  11. Do starej ławy trzeba wkleić pręty zbrojeniowe na żywicę, wykonać groszkowanie lica starej ławy (tam gdzie będzie połączenie z nową), wykonać warstwę szczepną, nową część ławy odpowiednio zazbroić i zabetonować. W Niedzielę mogę wpaść i zobaczyć (oczywiście w Białymstoku).
  12. Zaprawa cementowa z plastyfikatorem wystarczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...