Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

malaaga

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez malaaga

  1. Kolekcja Storm. Na stronie producenta grafit jest bardzo podobny do tego w rzeczywistości (chcieliśmy go wziąć do okolic kominka - jako takie odcięcie, ale pomysł upadł). Natomiast to co jest jako szary na stronie wcale nie przypomina naszego:) - tam jakoś beżowo wygląda.
  2. w33497 - odpowiadam "globalnie"") Z tego co mi wiadomo impregnuje się wyłącznie gres nieszkliwiony. Te są szkliwione i nie trzeba. Więc i my nie impregnowaliśmy (jedyne zaimpregnowane u nas w domu to gres techniczny w garażu) - żadnych śladów po fudze nie ma, brud się "nie trzyma".
  3. Niestety jeszcze kilka dni nasz salon posłuży za magazyn mebli więc tylko takie fotki mi wyszły bez usuwania bałaganu:) w cieniu http://i40.tinypic.com/mcawaq.jpg http://i41.tinypic.com/nbvu3d.jpg w słońcu http://i44.tinypic.com/34pdxkw.jpg a to w trakcie kładzenia - jeszcze nie zafugowane więc krzyżyki widać - ale przynajmniej nie widać kartonów:) http://i42.tinypic.com/5cj9k3.jpg http://i43.tinypic.com/16868i9.jpg
  4. nie mogę znaleźć sensownych zdjęć. zrobię i wstawię - mam nadzieję jeszcze dziś
  5. Mamy podłogówkę - grzejemy ponad rok i nic złego się nie dzieje. Fuga robiona na 1,5 mm (miało być 1mm, ale że płytki duże kafelkarze dla świętego spokoju doradzili 1,5). No i że powierzchnia spora (28m2) - w miejscu dylatacji posadzki - zamiast fugi jest silikon.
  6. Późno, bo późno ale się wypowiem:) Mam gres milo w salonie - tylko szary. Odnośnie użytkowania: + nie widać kurzu + świetnie się myje + twardy - więc ew. upuszczenie czegoś/rysowanie piaskiem/ obcasami od szpilek odpada:) + ten półpoler .. hmm.. jak to ująć.. dodaje lekkości wnętrzu Małe minusiki: - w gumowych klapkach zdarzyło mi się poślizgnąć - uwaga na chropowatą powierzchnię - przy malowaniu się zabezpieczenie odsunęło i jak farba mi zaschła w "rowkach" to szczotką szorowałam, bo inaczej nie chciało wyleźć (co ciekawe z brudem noszonym "z zewnątrz" tego nie ma - mamy wyjście na ogród i też się nosi)
  7. Brakuje mi odpowiedzi o problemie finansowym - szeroko pojęte przyczyny mogą dotyczyć: opóźnień w wypłacie transzy (jest tylko o załatwieniu kredytu, a to nie to samo), utraty pracy lub innych źródeł dochodu, inne pilniejsze wydatki. No i pogoda...
  8. do SSO (bo tyle robili u mnie) polecam ci pana Adama Tkaczyka Namiar wzięty z "misiów". http://www.grupawroclawska.republika.pl/index_misie.html Solidnie - żadnych fuszerek, pomysły konsultowane z kierownikiem, żadnych akcji w stylu "będzie pan zadowolony", czysto - nie zostawiają śmieci, po pracy posprzątane, materiał zabezpieczony, terminowo - zawsze na czas, a i sporo nadgonili (zaczęliśmy późno ze względu na przedłużającą się zimę), własny sprzęt (koparka, betoniarka). No i ogólnie bardzo miło wspominam współpracę.
  9. Mam do sprzedania 15 rolek wełny Rockwool Megarock (rolka=3,5m2), grubość 18cm.
  10. Wpisuję się przyznać że niechcący znaleźliśmy wasz domek na żywo. Jechaliśmy akurat do nas ... a tu znana nam budowa! Oczywiście nie mogłam sobie odpuścić żeby się nie zatrzymać i popatrzeć - wykusz robi niesamowite wrażenie! Także jak nas widzieliście to dwa ludzie - małe w czarnej kurtce (ja) i wysokie w szarej bluzie (mąż) lub ktoś wam doniósł o gapiach wyciągających głowy przez płot - to my!
  11. My kładliśmy folię "gotowca" ale niestety nie pamiętam producenta, a na fakturze mam: "papa-izolacja na fundament" szerokość 0,5m, grubość 1mm w rolkach 30m. Cena brutto 4,55 /mb Nie najtaniej chyba, ale mam nadzieję że się sprawdzi.
  12. Gratuluję postępów! U nas nareszcie ruszyło - pogoda sprzyja bo w piątek wylaliśmy ławy a cały weekend pada - dla niezadowolonych - to wynik moich modłów o deszcz jako "naturalną konserwację betonu" Mam pytanie Jaki jest wymiar waszych bloczków betonowych? Na zdjęciach wyszło 7 warstw (dobrze widzę? ) - my planowaliśmy 5, ale nie wiem czy nie trzeba podnieść (jakoś nisko względem drogi jesteśmy)
  13. Ooooo! Witam sąsiadów! My też budujemy codziennego i to w okolicy - ok. 3km od Oleśnicy Start na wiosnę 2010 Zmiany jakie wprowadzamy: - ytong zamiast porothermu - strop terriva - schody betonowe - okno tarasowe w gabinecie zmieniamy na zwykłe (jak w kuchni) - powiększamy nieco łazienkę na dole kosztem gabinetu ... i chyba to tyle. Kibicuję wam gorąco i będę śledzić postępy więc czekam na nowe wpisy!
  14. Kosztorys do banku (ING) robiłam w 10 min. Wzór kosztorysu każdy bank ma swój (do pobrania z www). Kwotę kredytu rozpisałam wg % udziałów poszczególnych etapów - mniej więcej- do znalezienia w necie. Z resztą panie w bank uprzedziła, że to i tak ich "ekspert" będzie weryfikował i jak coś będzie źle to poprawimy, bo ten kosztorys to do wypłat transz i sprawdzania postępów potrzebny. A i tak jak zmienię kolejność prac to nie ma znaczenia dla banku. Nikt wg tego zakupu materiałów itp nie robi. A porządny kosztorys to mam... z tego forum. Ktoś kiedyś w podobnym wątku umieścił swój - poszukam bo polecam. W excelu zestawienie zbiorcze i arkusze z każdym etapem. Z tego wyszłam jako z bazy dla siebie + zestawienie materiałów dołączone do projektu. Mój jeszcze nie skończony - niezwykle to czasochłonne jak się jest laikiem, ale i frajda, że coś się dzieje:)
  15. Aktualnie mieszkam w bloku i u mnie fundusz remontowy (płacony co miesiąc w czynszu) wynosi 1zł za m2 mieszkania. + do tego "utrzymanie powierzchni wspólnej" 0,30zł za m2 mieszkania Przyjmując wyliczenia gosciu01, że dom to 90-120 m2. miesięcznie budżet remontu wynosiłby 90-120 zł miesięcznie budżet "upw" 27 - 36zł Co w skali roku daje 1107 - 1476zł na bieżące naprawy i utrzymanie.
  16. Ja chcę wystąpić na okładce! Ewentualnie jakaś mała sesja w środku... Ja przepraszam, ale "mała sesja w środku" zinterpretowałam jako sesję w środku ciebie Judka! Jakieś foto wątroby, czy rzepki kolanowej..... To ja biorę zdzieranie humusu! Jako ubłocona operator koparki w li tylko ogrodniczkach, których ramiączko się niewinnie zsuwa..... ....lub może jakieś wygięcie ciała przy giętarce do prętów....
  17. muszę kupić Jest! Jest! Kurczę za późno się wpisałam i nie zostanę gwiazdą mediów
  18. Mój małż niestety nie wpadł jak dotąd na żaden pomysł, który mogłabym z impetem storpedować, ale... ... ma manię chomikowania wszystkich kartonów po wszystkich zakupionych sprzętach/ urządzeniach. Zaliczyliśmy już kilka mieszkań włącznie z czasami studenckimi - czytaj małe kawalerki gdzie zawsze brakuje miejsc do przechowywania, szaf itp.), a człowiek obrasta w klamoty. Więc co przeprowadzka robiłam akcję bunt, że po co nam stosy pudełek??? i słyszałam - a co zrobisz jak trzeba będzie reklamować i nie będziesz mieć oryginalnego opakowania (hm... reklamować widelczyki deserowe, albo sprzęt który mamy już kilka lat i gwarancja dawno wygasła?) Poza tym ten karton przyda się na przeprowadzkę! No więc jak się już wreszcie wybudujemy i przeprowadzimy (mam nadzieję, że to będzie jedyna przeprowadzka w ciągu najbliższych kilkunastu lat) to zrobię z tych wszystkich pudeł, kartonów itp wielkie ognicho (z kiełbaskami i piwkiem) i odtańczę taniec radości!
  19. Wyszło mi że oboje - podobnie jak większości: U nas dopiero chwasty na polu skoszone - więc nie ma o urządzać, ale... Ja jestem od działań: - wyszukuję rozwiązania (odkurzacz centralny, okna, planowanie ogrodu, materiały wykończeniowe) - inspiracje (faktury, kolory, stylistyka,) - układ przestrzenny pomieszczeń (rozkład i rodzaje mebli, urządzeń) a mąż akceptuje, odrzuca lub poddaje dyskusji. Do tematu podchodzę jednak z dystansem, bo wiem że pewnie pomysł na kolor firanki może się milion razy zmienić, ale już pytanie - gdzie ma stać zmywarka pociąga dalsze - jak rozplanować optymalnie kuchnię, gniazdka, odpływy, kable itp. Poza tym robię sobie projekty różnych aranżacji - na wypadek "nie da się", "nie podoba się", "a może tak będzie lepiej"... na razie fajna zabawa:)
  20. W opisie na stronie Muratora znajdziesz taką informację: "(...)Zakres oraz warunki zmian do wprowadzenia (przez uprawnionego projektanta) bez dodatkowej zgody autora projektu. 1. Użycie innych materiałów budowlanych na konstrukcję budynku (fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa) pod warunkiem zachowania wymagań konstrukcji i ochrony cieplnej budynku. 2. Pod warunkiem zachowania zasad konstrukcji: a) zmienić usytuowanie wewnętrznych ścian konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych, a także otworów drzwiowych wewnątrz budynku b) zmienić usytuowanie i geometrię schodów wewnętrznych c) zmienić wymiary zewnętrzne (obrys) budynku (zwiększyć lub zmniejszyć) wobec podanych w projekcie d) zmienić wysokość domu (lub rzędnej wysokościowej kalenicy) o 10% (zwiększyć lub zmniejszyć), w szczególności: poziom posadzki parteru nad terenem projektowanym, wysokość kondygnacji parteru, wysokość ścianki kolankowej, z zastrzeżeniem pkt. e) (poniżej) e) zmienić kąt nachylenia dachu w zakresie 10 stopni (zwiększyć lub zmniejszyć), z zastrzeżeniem pkt. d) (powyżej) f) wykonać podpiwniczenie całości lub części budynku g) zmienić przekrój filarów zewnętrznych i wewnętrznych.(...)" Źródło: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=414&IdKolekcji= Także możesz spokojnie podpiwniczać. W razie wątpliwości polecam kontakt z biurem projektowym autora http://birylo.pl/contact/ Sama kupiłam w tym tygodniu projekt (C117a) i jestem bardzo zadowolona z kontaktu - nie spodziewałam spodziewałam się tak serdecznego odzewu:) Powodzenia z Codziennym - wszystkie wersje uważam za niezwykle udane!
  21. U nas decyzja o budowie zapadła jeszcze na początku studiów. Tyle że jako studenci na trzymaniu rodziców z dorywczymi tylko pracami nie mieliśmy na co liczyć. Za to po kilku latach wyklarowałam nam się idea własnego domu - dostępnego, niedrogiego. 1. Prosta bryła - ideał - prostokąt. 2. Dach dwuspadowy 3. Brak lukarn, balkonów - nie lubię, droższe w budowie 4. Obowiązkowo garderoba/pom. gosp./spiżarnia 5. Kuchni zamknięta na salon 6. Garaż w bryle Po latach poszukiwań (wykopałam nawet katalog "Dom dostępny" z 96r.) znaleźliśmy dokładnie to czego szukaliśmy. Codzienny C117a http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=414&IdKolekcji= Kupiliśmy działkę i właściwie tylko zaczynać, ale niestety sytuacja kredytowa się nieco zmieniła więc w oczekiwaniu załatwiamy media i sprawy papiekowe, ale to już inna historia.
  22. Z moich doświadczeń - w mieszkaniach wynajmowanych więc żadne cuda - zdecydowanie kuchenka elektryczna! Z tą uwagą że jak ktoś lata używał gazówki to musi się nauczyć inaczej gotować 1. Odpowiednie ganki 2. Gotować pod przykryciem 3. Większość potraw gotuję "na podmiankę" - w ramach oszczędności odpalam 1 max 2 palniki. (w zależności od stopnia skomplikowania) np. marchewkę do obiadu gotuję do zagotowania wody, odstawiam we wrzątku a na tym palniku już zmniejszonym obsmażam kotlety, palnik wyłączam z kotlety dochodzą "unplugged" 4. Nauczyć się pilnować aby nic nie kipiało - mi na początku makaron regularnie uciekał, ale już opatentowałam 5. Kuchenkę wystarczy przetrzeć i czysta, a z gazówką to mocowanie się z tymi nakładkami, palnikami... - nigdy dobrze nie umyjesz chyba że włożyć do miski ustrojstwo do odmoknięcia, a ja jako rasowy leniwiec nigdy nie miałam ochoty tego robić więc jak już się zebrałam to klęłam na czym świat stoi. W nowym domu tylko elektryczna!
  23. Witam, Zamierzam budować dom wg projektu Codzienny c117a http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=414&IdKolekcji= W projekcie są ścian 2 warstwowe (ceramika 24+12) - ja jednak rozważam jednowarstwowe (Ytong 40) - lub ew. jeśli 2 warstwowe to BK. Ogrzewanie planujemy gaz lub ekogroszek (decyzja nie zapadła - czekamy na opinię z gazowni z sprawie przyłączenia gazu) + kominek z rozprowadzeniem ciepła. Planowana temp. w domu 22-25 st - jestem ciepłolubna:) W związku z tym mam pytanie - czy przy ścianach jednowarstwowych rekuperator ma sens? Czytałam opinie że raczej sprawdzi się przy domach "termosach".
  24. Czy ktoś z budujących Codziennego wI mógłby zamieścić kosztorys? Interesuje mnie zwłaszcza koszt stanu zero. Fajnie że jest już trochę budujących ten projekt - może uda sie jakoś porównać koszty i przygotować się do budowy:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...