Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EMPE

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

EMPE's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dowiedziałem się, że creaton od lutego będzie droższy o ok 5% ale jednocześnie mogą pojawić się jakieś promocje. Ale prawdopodobnie w związku z tym, że domino nie jest masówką to chyba na tą dachówkę nie będzie promocji. No i co... Domino jest bezsprzecznie najlepsze na nasz dach ale i najdroższe. Jak trochę przyoszczędzę na innych elementach to chyba się zdecyduję, zobaczymy. Na pierwszy strzał idą chyba 2 okna dachowe na tylnej elewacji, troszkę chyba niepotrzebne, no i jak je np. umyć... Fakt, że doświetlają antresolę, sam juz nie wiem. Same dylematy...
  2. Na każdego coś znajdziesz, na dachówkę też. W mojej okolicy jeszcze nikt na creatona nie narzekał, żadna inna dachówka nie ma takich zamków. Z tegalitem jest pewien problem - cena, która oscyluje w okolicach dobrych dachówek ceramicznych...wygląd natomiast podobny. Pytałem i podobno domino jest robione gdzieś pod francuską granicą, co podobno ma dawać gwarnację jakości. Nie mam pojęcia, ale mi się podoba. Zobacz u dołu strony: http://forum.muratordom.pl/dziennik-pontypendy,t51385.htm?highlight=domino Mam wstępne wyceny na nasz domek, napisz jak u was: - euronit: 13200zł - roben plus: 10300zł - creaton kera-pfanne 26900zł - creaton domino: 31000zł za komplet pokrycia. Uwaga na mały błąd obliczeniowy projektantów: w naszym gotowcu można się spotkać z różnymi wersiami powierzchni: 165,54m2, 249,07m2, a tak naprawdę jest 275m2 - wzór na powierzchnię trójkąta, 3kl. podstawowej.. Cały czas się boję o jakość obliczeń stropu. Jak robiliście adaptację to wasz projektant coś sprawdzał czy tylko przybił pieczęć? Pozdrawiam.
  3. Ta firma jest z mojej okolicy. Jeżeli chodzi o inne: ms, oknoplast, itd., ale wg mnie nie to jest istotne, bo jak szukasz to wiesz że producentów okien z aluminium jest pełno. Jak już mniej więcej dokonasz wyboru to przejdź się do punktu sprzedaży i zapytaj co z montażem. Tak jak pisałem u mnie z tym był problem, wszyscy robią ale nie każdy to zamontuje. Z innej beczki: zastanawiamy się już nad pokryciem. Co sądzicie o dachówkach domino creatona lub tegalit braasa?
  4. Witam ponownie. Jeżeli chodzi o tą 11 - okno zamieniam na szklane pustaki, przyda sie troszke intymności. Okna - jeszcze mi do nich troche brakuje ale oczywiście rozmawiałem z róznymi firmami, i jest tak: wyłącznie aluminium (ja tam widzę P4 i szybe bezpieczną od środka) waga bedzie straszna, sprzedawcy liczą ok 300kg jedno... Tylko aluminium to wytrzyma i jest chyba najbardziej trwałe a część tych okien (trzy okna w lini prostej z tyłu) sa przymocowane do więźby - cieśla mówi żeby się zastanowić bo przecież dach pracuje i okienko może pstryknąć... Sam nie wiem jak to rozwiazać. W każdym razie okna bez górnych podziałów zrobi wieksza część firm zajmujacych się aluminium ale nie kazdy wykonawca ma sprzęt aby to dostarczyć i posadowić (waga). Ceny są również bardzo zróżnicowane. Szukałem po duzych firmach a znalazłem małą firmę i gość powiedział od tak że nie ma problemu.. Powiedział mi też aby przemyśleć kwestię wysokości - od podłogi czy na cokole. Cokół zmniejszy troszkę wysokość i np. nie walnę łopata w szybę odgarniając śnieg, i okna nie będą zachlapane przy każdym deszczu... Dał mi do myślenia. W tej stolarce aluminiowej jest jeszcze jakiś system fasadowy, z zewnątrz są bardzo małe podziały, w naszym przypadku bedzie to chyba to. Tak czy inaczej okna da się zrobić. Ustaliłem z nim że przyjedzie jak bedzie dach, pomierzy i zrobi. Acha jeszcze wyjście z salonu na taras - wg projektu są tam drzwi a nad nimi jakieś dodatkowe podziały, jak w sklepie. Trochę tego za dużo, prawdopodobnie tam dam jakąś belkę i dam sobie spokój z okami nad oknami. Poza tym wysokośc okien jast jaka jest, ale otwieranie drzwi szerokich chyba 1.2m i wys. na 2.4 x 2szt. wydaje mi sie przesadą (jak w kościele). U mnie będa mniejsze. Pozdrawiam.
  5. Witam. Fude co ty na to...? Wg mnie ta sterta ziemi to połowa sukcesu. Ściany nie do przesunięcie to te czerne, szerokie... W tym domu prawie nie ma ścian, wszystko wisi na podciągach, szczególnie z tyłu, więc problematyczna bedzie zmiana tych które są (a są dwie). Jeżeli chodzi o działowe zrobisz je jak chcesz. Acha ja w kotłowni tez będe miał łazienkę, kotłownia bedzie w pom.gosp., a w tym wc bedzie mała garderoba. pozdrawiam.
  6. Witam. Budowa tego domu faktycznie jest wyzwaniem i faktycznie jest odlotowy.. Jeżeli chodzi o koszty to nie mam pojęcia jak u was z materiałami i cenami, ale kosztorysy na archipelagu i w ogóle u innych projektantów są przesadzone - jeżeli sami zajmiecie się zakupami. Nie jestem w stanie podać konkretnych wartości za poszczególne materiały ale ogólnie u mnie wgląda to tak: -fundamenty kosztowały mnie ok 30tys. (wykopy, ławy, stal, bloczki, robocizna i cała reszta) + około 300ton piachu do środka czyli jakieś 5tys. razem 35tys - ściany ok 30tys. (zmieniłem technologię na porotherm 44,30,25) - teraz zaczynam strop: najgorszę sa podciągi, za stal wydałem ok 10tys w tym heb i dźwig do niego. betonu wyjdzie ok 15m3, teriva ok 16tys., robocizna. powinno się zamknąć w kwocie 35tys - więźbę wyliczyli mi ok 15tys, pokrycie i rynny itd ok 30 tys, okna połaciowe 12 tys. robocizna ok. 15tys. Dach wyjdzie więc jakieś 70tys. - jeszcze okna, negocjację trwają, musi być aluminium, prawdopodobnie wyjdzie jakieś 30-35tys. Tak więc stan surowy zamknięty to ok200tys. brutto z robocizną.(czyli wartość kosztorysowa wg archipelagu za materiały netto) Instalację przewiduję na kwotę 50tys. Wykończenie kwestia gustu no i cen. Najgorsze jest to że założyłem się, że wybuduję go za 3 stówki - nie dam rady. Jeszcze jedno jeżeli jesteście na etapie adaptacji poproście architekta adoptującego o zmianę HEBa na normalny podciąg - sprawa jest kosztowna, kłopotliwa i wg mnie kompletnie bez sensu. Pozdrawiam.
  7. Witam. Jak tam u Was, nas zasypało i z robotą chyba koniec w tym roku. Z tym ociepleniem może macie rację ale pół domu przeszklone zrobi swoję, aż strach pomysleć. O okna juz troche pytałem i chyba z drewnem będzie problem, wszyscy mówią o aluminium - za duże rozmiary. te harmonijkowe drzwi wyglądają super i sa trochę drogie. Widziałem na wystawię, czy skorzystamy nie wiem.. Jeżeli chodzi o rolety zupełnie nie wiem co wam poradzić, polecam szkło P4, a roletki w środku, taniej, ładniej i bezpieczniej. Pozdrowienia dla Elbląga.
  8. http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kacper/ Witajcie! Jestem tu pierwszy raz... Czciałem nieśmiało zapytać czy jest może gdzieś ktoś kto buduje ten domek. Może macie jakiś doświadczenia? Jestem na etapie adaptacji, ale może ktoś już jest dalej... Może macie jakiś fotki, doświadczenia... Pozdrawiam [/b]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...