Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

S_Marcin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

S_Marcin's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. To 30 tyś zawsze można przeznaczyć na inne cele:-) Ktoś do pomocy się na pewno znajdzie (w jedną osobę nie wyobrażam sobie wylewania betonu gdy już ściany urosną). Szkoda tylko że Panowie z Thermomuru nie odpowiadają Swoją drogą myślicie że dziś przy domku 100-120 metrów 250 000 maksymalnie 300 000 jest kwotą realną?
  2. Jeśli jakieś 300 tyś wystarczy (zakładając że mieszkam w miejscowości z 50 tyś mieszkańców nie położonej w pobliżu żadnych z „drogich” miast typu Warszawa, Kraków, Wrocław i podobne), może się uda;-) Ew. będę się starał o podwyżkę Na razie rozglądam się za jakąś fajną działką I czekam na odpowiedź od producenta Thermomuru w sprawie wstępnej wyceny materiałów i ew. wykonania budynku przez nich (zawsze to jakiś obraz całości jest). No i bez Panie (staro się wtedy czuje;-).
  3. Ja nie ukrywam, szukam czegoś dobrego i możliwie taniego no i żebym mógł sam (z ewentualną pomocą) wybudować. Niestety nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na kredyt w wielkości 350 000, maksymalnie co dostanę to pewnie 250 000 (jestem sam – chcę postawić dom przed ślubem który planuję na za 2 lata – więc dochód w pojedynkę odpowiednio mniejszy). A formy styropianowe chodzą mi po głowie od dłuuugiego już czasu.
  4. Obejrzałem wasz „dziennik” i powiem krótko – śliczne:-) Gratuluje:-)
  5. Dzięki za odpowiedź Właśnie zależało mi na opinii kogoś kto postawił/stawia domek w tej technologii. Sam właśnie zastanawiam się właśnie nad bloczkami Thermomuru. A wiecie mniej więcej ile oszczędziliście stawiając w tej technologii a nie jednej z „tradycyjnych”? Lecę czytać wątki które podaliście:-)
  6. Jeszcze postaram się porozmawiać z osobami które u mnie w mieście postawiły dom w tej technologii i chyba się na to zdecyduję. Wydaje się to dobre rozwiązanie dla osób chcących stawiać dom samodzielnie (tym bardziej że gdzieś wyczytałem że można to robić bez uprawnień No i ja chciałbym tej 90-ki dożyć Wiem że to wynik wiekowy na miarę Japończyków, ale kto wie;-)
  7. U mnie też stoi jeden dom w tej technologii (mały jednorodzinny) i wygląda ok. Muszę chyba zapoznać się z właścicielami;-) No ale oni jeszcze raczej nie wiedzą czy po ~60 latach ściany nie zaczną im się sypać
  8. Wolałem się upewnić i zapytać kogoś kto ma z tym jakieś doświadczenia. Więc z artykułu wynika niepokojąco krótka trwałość styropianu – 65 lat. Cała reszta wygląda zachęcająco, tylko skoro wszystko wygląda tak dobrze, to dlaczego ta technologia jest tak mało popularna?
  9. Nikt nic nie wie jak się sprawdza ta technologia budowy? Jak z bezpieczeństwem w taki domu (łatwopalność – w końcu to styropian[?], robale), jak z wentylacją, trwałością, no i kosztami budowy? Planuje sam zabrać się za budowę (poza fundamentami i dachem).
  10. Witam, Planuje w niedługim czasie rozpocząć budowę niedużego domku (prawdopodobnie http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-123,134,61,opis.html + pokuj nad garażem z wejściem z jednej z sypialni). Niestety jak wiadomo ostatnio ceny materiałów budowlanych poszły „sporo” w górę (i pewnie pójdą jeszcze więcej), stąd zastanawiam się nad budową domku w tej technologii (http://www.studio-atrium.pl/Sciany-z-elementow-styropianowych,7.html – zresztą myślałem już o tym wcześniej). Czy wie ktoś jak się ona sprawdza? Czy jest tańsza i o ile? Ile mniej więcej kosztowało by postawienie takiego domku do stanu surowego zamkniętego? Pozdrawiam, Marcin
×
×
  • Dodaj nową pozycję...