-
Liczba zawartości
92 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez piotr_k4
-
Ja przykleiłem regips do ścianki kolankowej i tak omijam murłatę a drugi regips schodzi po stelarzu czy to dobre rozwiązanie czas pokaże. U mnie więżba stała ponad rok pod dachówką i bardzo przeschła mam nadzieję że największą pracę dachu mam za sobą ale wiadomo czas pokaże. Ja budowałem ścianę z suporeksu na 36 cm dlatego wieniec od zewnętrznej strony jest osłonięt 12cm suporeksu oraz 6cm styropianu.
-
Ja też kupowałem Toprock Rockwool z tym że 150mm i Superrock 50mm w sierpniu w firmie Budohurt( wystawia na allegro). Na mój dach wyszło 210mkw Toprocka i 180mkw Superrocka. To mnie pocieszyłeś trochę tą informacją, bo ja jeszcze nie położyłem całej wełny, a kupiłem 250 m2 Toprocka i 180 m2 Superrocka i bałem się, że to będzie mało, bo powierzchnia dachu od zewnątrz ok. 270 m2, to wewnątrz liczyłem na 250 m2. Ale co innego mnie dziwi. Jak to się stało, że jednej wełny ci wyszło więcej a drugiej mniej? Teoretycznie to taka sama powierzchnia ocieplania. Dlatego starczy ponieważ musisz więcej metrów odliczyć, dach wystaje poza mur około jednego metra a po obwodzie dachu jest około 70m (to stwierdzam po długości rynien) dodatkowo kilkanaście metrów odejdzie przez powierzchnię krokiew bo wełnę wkładasz między krokwie u mnie są trochę grubsze niż w projekcie bo mają 8,5 cm a nie 6,7 jak w projekcie. Wełną 15cm obłożyłem cały dach po szczyty, oraz sufit który zrobiłem na poddaszu na wysokość około 2,6m, cała reszta skosów i sufit na poddaszu dodatkowo między pierwszym stelażem obłożona jest 5-tką.
-
Mam grzejniki i podłogówkę narazie nie mogę zbyt duzo powiedzieć bo po odpaleniu kominka przez tydzień grzanie było grzejnikami i podłogówką ale na zewnątrz wtedy było ciepło więc i w domu było szybko ciepło, po tygodniu wyłączyłem podłogówkę bo rozpoczęliśmy kłaść płytki tam gdzie jest podłogówka a z tego co mówi mój fachowiec powinno się odczekać conajmniej dwa tygodnie po położeniu płytek żeby znowu włączyć podłogówkę. Więcej będę mógł powiedzieć w styczniu, lutym. Co do instalacji to jest dosyć rozbudowana jak znajdę chwilę czasu to zrobię zdjęcie(wymiennik ciepła, trzy pompy,rozdzielacze i wiele innych zaworów)
-
Jeżeli chodzi o moją instalację to ja mam kominek z płaszczem wodnym firmy lechma 19 KW, kocioł jednofunkcyjny firmy Vaillant ( nie wiem czy otwarta czy zamknięta komora spalania sprawdzę dokładnie symbol na piecu) i zestaw solarny firmy Galmet - zestaw promocyjny Luxury Tube z kolektorami próżniowymi w sumie 30 rurowy, w zestawie jest zasobnik 300L na ciepłą wodę która będzię podgrzewana przez solar lub kocioł gazowy.
-
Raczej brak czasu, kazdą chwilę trzeba wykorzystać. U nas plan napięty bo chcemy wejść do końca roku. Na tą chwilę poddasze jest kończone ostatnie szlifowanie gładzi na łączeniach regipsów ( oprócz strychu nad garażem kończymy montaż solara) a we czwartek wchodzi ekipa zrobić gładzie na ścianakach murowanych i będzie można malować, łazienka na górze będzie robiona po nowym roku ( płytki, meble, kabina,wanna, umywalka i muszla czeka w garażu). Natomiast na parterze płytki położone w holu i kuchni teraz na ścianie między holem a salonem od strony kuchni kuzynki żony w przyszłym tygodniu robią tynk artystyczny, gładzie zrobione niewilkie poprawki i można malować,łazienka jutro kończymy stelaże do projektu łazienki i będzie można kłaść płytki od początku grudnia. w salonie w tym tygodniu chcemy uporać się z kominkiem chodzi o obudowę po tym malowanie i klejenie desek. NA początku grudnia hurtem stolarz będzie montował drzwi wejściowe, szafę pod zabudowę w przedsionku, schody i drzwi wewnętrzne. Co do spraw drażniących pierwsza to kanaliza i przecisk pod drogą ale już załatwione a druga to gaz co prawda miał być w listopadzie więc to parę dni jeszcze ale jakoś w to nie wierzę i będę ich od poniedziałku nękać. Co do hydrauliki pozostało powiesić trzy grzejniki na piętrze i jeden na parterze ( w tym są dwa łazienkowe więc po płytkach ), narazie ogrzewanie jest z kominka z płaszczem wodnym, i kończymy instalować solara narazie w sobotę zamontowana została rama w którą zamontujemy rury i dokończenie instalacji pod dachem. Więc trochę się dzieje.
-
U nas tynkaże jako pierwsze rozwiązanie próbowali dać na ścianę papę na to siatkę i tak otynkowali (była umowa że w razie njmniejszego pęknięcia będą poprawiałi na swój koszt) nie minął tydzień i zaczęło pękać i w tedy przykleili do ściany omijając słup regips otykowali jeszcze raz i jak do tej pory od lipca jest ok. Tu możesz dać regips 6mm taki z którego wygina się łuki żeby było mniej tynku do nałożenia.
-
Witam u nas postęp na ścianach tynk gipsowy, posadzki wylane, aktualnie robione jest poddasze wełna położona na to folia i w tym tygodniu fachowcy będą kręcić regipsy, rozgrzebane centralne, na dworze taras zrobiony wejście też, aktualnie klejone jest ocieplenie. Obecnie kupiliśmy płytki do kuchni,holu, łazienki na parterze. Kompletuję armaturę sanitarną i tu mam pytanie do tych którzy zdecydowali się na wannę z hydromasażem co wybrali i na co należy zrócić uwagę, będzie mi łatwiej jak ktoś już w tym temacie ma rozeznanie i coś podpowie.
-
Co do kwoty 500 000zł to z jednej strony mnustwo kasy a z drugiej strony to srednia kwota za którą wybudujesz dom. Jeżeli nie masz mozliwości budować w systemie gospodarczym to kwota nie jest przesadzona, ale najważniejszą sprawą jest dobór materiałów. Mnie stan syrowy zamknięty bez drzwi wejściowychi tych z tyłu garażu z częściowym podpiwniczeniem wyniósł 265 000zł. na resztę szacuję około 160 000 do 200 000zł ale to jeszcze życie pokaże. Warto jest zastanowić się nad kupowaniem samemu materiałów, napewno firma zrobiła kosztorys podała ile czego, z jakiej firmy i za ile poszukaj w internecie ile sama byś zapłaciła.
-
Ja buduję Virgo II z podwójnym garażem Jeżeli chodzi o salon mógłby być troszkę większy wydaje się patrząc w projekt 25,5mkw, ale jak już dom stoi i możesz w nim stanąć i najlepiej na wysokości jak będzie posadzka to nie jest juz taki mały mój obecny "salon" ma 18 metrów więc może i stąd moje wrażenia. Jeżeli chodzi o słup to jest jeden masz go na rysunku A3 wbydowany w ściankę spiżarni o przekroju 24x24, a dwa pozostałe to słupy drewniane w suszarni nad garażem rysunek A4, jest jeszcze kilka drewnianych ale wbudowane są w ścianki działowe na poddaszu..
-
U nas elektryka położona po tynkach łączenie całości, rozprowadzone rury od centralnego ogrzewania oraz dalszy ciąg instalacji wodnej, kanalizacji i przyłącza gazowego, równolegle tynkarze działają w połowie przyszłego tygodnia zapowiadają koniec, instalacja do odkurzacza centralnego położona, ja z kolegą działam na zewnątrz przy tarasach a od przyszłego tygodnia przychodza ludzie od posadzek. http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x,u.html
-
ja też mam nieciekawie bo jakis pyły a to tylko troche lepiej niż glina. Ja myslę o większych niz 200l (1m3)http://www.allegro.pl/item382111461_zbiorniki_1000_litrow_z_przeznaczeniem_na_szambo.html , ale niektórym funkcjonuja nawet beczki 200l i jest ok. A w razie przepełnieni to u mnie woda wyjdzie rewizja, http://www.allegro.pl/item396745554_osadnik_rewizja_3_kolory_promocja_rynny.html która bedzie zamontowana do każdej rynny, więc poprostu rozleje sie po trawniku. Ta rewizja to super sprawa też to zamontuję.
-
Z biornik 200L przy dobrym deszczu to chwila moment i pełny i jak nie zrobisz jakiegoś przelewu to możesz mieć duży problem. Ja też myślę o zbieraniu wody deszczowej do podlewania ale planuję zbiornik między 3000 a 5000L ale też z przelewem do miejskiej instalacji zbierającej wodę deszczową. W lecie jak dobrze grzeje to jedno podlanie iglaków przy ogrodzeniu to 300 - 400L wody.
-
Szukałem na allegro i znalazłem firmę z Stargardu Szczecińskiego mają cały asortyment. Dzisiaj będę rozmierzał z kolegą i będzie wszystko wiadomo jak narazie na oko potrzebne mi będą cztery gniazda jedno na ścianie miedzy gabinetem a łazienką na parterze drugie w garażu, trzecie nastrychu a czwarte na piętrze tak jak to na parterze, piąte gniazdo jest przy odkurzaczu i będzie do piwnicy. Czeguz a ty jaki odkurzacz kupiłeś lub chcesz kupić i ile gniazd zrobiłeś.
-
Roboty idą pełną parą. Parapety wewnętrzne osadzone, w piwnicy tynki wapienne już położone jak wyschnie to przyjdzie jeszcze zaprawa uszczelniająca przed wilgocią i gładź. Elektrycy działają ostro poddasze już okablowane od poniedziałku idzie w ruch parter garaż i piwnica. Jest pare rzeczy o których nie pomyślałem wcześniej czyli doprowadzenie powietrza do kominka kujemy teraz, ryra do wentylacji kuchni z dachu przez poddasze do spiżarni. Rury do odkurzacza centralnego.W poniedziałek przyjeżdża gościu do schodów i drzwi wycena, bo pierwszy był zrobił wycenę ( w dębie z podstopniami, balustradami na gotowo) za 13500 ale jednak się rozmyślił ponoć ma tyle roboty że może się nie wyrobić do grudnia.
-
Co i za ile zależy od regionu ja płaciłem pierwszej firmie za ławy i murowanie piwnic około 8tyś ale rozstałem się z nimi, druga firma zaczęła od stropu nad piwnicą i już do końca około 40 tyś. Robocizna za więźbę to 30zł/mkw, położenie dachówki 42zł/mkw plus wstawienie okien dachowych i obróbki blacharskie 3tyś. Początek prac czyli piwnica to rok 2006 a cała reszta to rok 2007.
-
Ruszamy powoli, obecnie odebraliśmy parapety wewnętrzne, przyszła umowa z gazowni do wykonania przyłącza, tynkuje sie piwnica(tynki wapienne). W lipcu wchodzi elektryk i hydrulik, a na sierpień ma umuwionych ludzi od tynków(gipsowych) i posadzek. Zmówione mam drewno na konstrukcję podłogi poddasza i stelarza do regipsów.We wtorek idę umawiać się na schody,drzwi wejściowe i parkiet w salonie. Jak narazie jesteśmy pełni optymizmu że uda się wejść do świąt Bożego Narodzenia a nawet musimy bo sprzedajemy mieszkanie z terminem 01.01.09 do opuszczenia.
-
Nasza budowa miała odpoczywać i czekać aż dozbieramy gotówki na dalszy ciąg jednak weżmiemy kredyt na wykończenie i ruszamy z kopyta, w czwartek przychodzą ludzie od instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania zeby się dogadać, na sierpień umawiam tynki i posadzki a w między czasie załatwiam projekt kanalizy, dzisiaj oglądaliśmy materiał na parapety więc zaczęło się dziać.
-
U nas okna w kotłowni są zrobione na wysokości wg projektu czyli +0,60 i zbytnio nie zastanawialiśmy się nad tym,jednak zajżałem do projektu i tu okna kończą się na wysokości +180 tak jak brama garażowa i jak spojrzysz na ten rzut elewacji ma to jakiś wygląd, ale wiadomo to jest kwestia gustu nam się podoba. Mała uwaga jak oglądasz zdjęcia bez okien to otwory są większe ze względu na miejsce dla skrzynki od rolety po wstawieniu okien z roletą i bramy górna krawędź będzie na jednej wysokości zdjęcie 76. Poprawiłem link do zdjęć teraz mozna je poogladać. http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x,u.html