Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marcin z Pomorza

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    62
  • Rejestracja

Marcin z Pomorza's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No konstrukcja dach to na pewno nie będzie tania. Tzw. wielospadowy czyli najdroższy. Jeśli chcesz go kryć blachodachówką to będzie bardzo dużo odpadów - a co za tym idzie drogo. Jeśli to ma być dachówka to odpadów prawie nie będzie , ale za to koszt dachówki ...... drogo. Takie dachy potrafią być do 65 % droższe od dwuspadowych.
  2. średnica rury ssawnej i wylewnej 1 cal - taka jak podejścia w hydroforze. rura niebieska plastikowa do wody twarda wię się nie zasklepia. jest czyściusieńka w środku - żadnych osadów.
  3. Witaj NIEZŁY jeśli miałbyś chwilkę czy mógłbyś mi pomóc. Całą sprawę opisałem w wątku "studnia i hydrofor mnie wykończą". Zajrzyj w wolnym czasie. Proszę.
  4. Hydrofor znajduje się nad studnią w wymurowanej studzience ok. 1,5 metra poniżej poziomu gruntu. Od hydroforu do lustra wody ok 6 m. Dodam, że wczesniej tłoczył wodę do baraczku na działce kiedy dom był w budowie i nie było żadnych problemów. Po przełączeniu go do budynku przez rok było OK. Zaczęło się kiedyś, kiedy żona zmywała a ja zacząłem pobierać wodę do mycia auta z kranu usytuowanym na zewnątrz budynku. Od tego czasu tak się dzieje. Dodam jeszcze że góra budynku nie jest wykończona i są tam zaślepione wylwy (przyszła wanna , brodzik, wc i umywalka) Zimna woda po wejściu do budynku rozchodzi się po parterze i wchodzi do górnej łazienie, natomiast ciepła wychodzi z bojlera w kotłowni i idzie od razu na piętro - oplata je (przyszła łazienka) i schodzi w dół do kuchni i dolnej łazienki gdzie jest pobierana.
  5. Też mam kocioł ze Stężycy. Przy najbliższym napływie pieniążków zmieniam go na inny. Nie jestem zadowolony - dymi, trzeba często czyścić kanały dymowe itp. itd. porażka.
  6. Sprawdzaliśmy już kilkanaście razy - poziom wody w studni nie spad poniżej 1,5 metra słupa wody. Przyczyną zapowietrzania się pompy nie jest brak lub niskie lustro wody. W momencie zapowietrzenia pompy słup wody jest na poziomu minimum 1,5 metra. Czyli nie ma możliwości zassania powietrza. A może to zjawisko KAWITACJI ??? A może błąd hydraulika w instalacji wodociągowej w domu ?
  7. Witam. Od kilku tygodni mam problem ze studnią. Jest to studnia wiercona o głębokości 8 m. Lustro wody znajduje się 2 metry powyżej dna studni i nie spada poniżej wysokości 1,5m. Wodę pompuje hydrofor o mocy 1000 W. Odległośc od studni do domu ok 12 m. I teraz problem. Od czasu do czasu pompa zapowietrza się - nie leci woda w domu. Trzeba ją zalać i odpalić na nowo. Woda w studni w momencie zapowietrzenia jest. Kilka razy zdarzało się tak, że po zalaniu pomy nie uzyskiwała ona nastawionego ciśnienia i nie wyłączała się. puszczając wtedy wodę z kranu najpierw ona leciał a po chwili już nie, po czym znów zaczynała lecieć. Zaznaczam, że mam dwie pomy - obie reagują tak samo. Na zasysie i wypływie wody z pompy NIE ma żadnych nieszczelności. Ale za to przy dużym poborze wody, kiedy pompa stara się dobić ciśnienie w instalacji zachodzi dziwne zjawisko - coś huczy w studni, jkaby się gotowało. Trwa to kilka sekund po czym się uspokaja. Czy możliwe jest wydobywanie się z ziemi lub wytrącanie z wody jakiegoś gazu zapowietrzającego pompę. W okolicznym terenie dużo jest cieków wodnych, źródełek, jezior. Po ostatnim takim przypadku wyłączyłem pompę z sieci elektr. i włączyłem po kilku godzinach - od razu nabiła potrzebne ciśnienie i się wyłączyła jak gdyby nigdy nic. Wszystkie zawory zwrotne i filtr są sprawne i nowe. Studnia używana jest od 3 lat ale dopiero po podłączeniu jej do nowo-wybudowanego domu zaczęły się te problemy. Podczas urzywania ciepłej wody z bojlera - dochodzą z niego dziwne dzwięki - huczenie, bulgotanie, brzęk. Jestm zrozpaczony. Proszę o rady.
  8. Dzięki bardzo za odpowiedzi. Coś tam myślę wybiorę. Tak naprawdę chciałbym zabezpieczyć ściany przed zimą, ale i......zamalować te paskudne MAZY po kleju.
  9. Ale najważniejsze jest to żeby farba była odporna na deszcze, śniegi, mrozy i można było na nią kłaść tynk. Słyszałem że nie na każdą taką farbę da się położyć tynk - (chyba że na pół roku -to tak)
  10. No właśnie. Co na klej przed tynkiem. Niestety ze względów finansowych zmuszony jestem do pozostawienia domu w takim właśnie stanie zewnętrznym - tzn. bez tynku. Trochę denrwują mnie "mazy " na ścianach z kleju chciałbym to pomalować. Czy mogę to zgruntować na biało ?? Jeśli tak to podajcie jakiś preparat, lub na co mam zwracać uwagę przy jego zakupie. A może farba fasadowa ?? Tylko czy potem na nią można kłaść tynk. Bardzo proszę o rady - pogoda już pewnie nie będzie łaskawa dla budujących i chciałbym się z tym jak najszybciej uporać. pozdrawiam
  11. Firma ze Stężycy - DANMAR - domek przykładowy obejrzysz na skrzyżowaniu obwodnicy i Morskiej w Gdyni. W Tesco w Chylonii na parkingu też jakaś firma ma swój domek przykładowy
  12. Witam Stoję przed zakupem drzwi zewnętrznych firmy KMT zwanej też Terma. Proszę użytkowników tych drzwi o opinie na ich temat.
  13. Oczywiście, że gont jest materiałem palnym. To kolorowa papa pocięta na odpowiedni wzór. Wrzuć kawałek w ognisko a zobaczysz jaki da czad i jak się rozchajcuje.
  14. Absolutnie nie polecam. Sąsiad wstawił drzwi zewnętrzne porty. Po tygodniu nie mógł ich otworzyć. Zadzwonił, a że fabryka bardzo blisko - przyjechali na oględziny - sami nie mogli otworzyć. Wyrywali je ze ściany na chama. Sąsiad zarządał zwrotu kasy i kupił inne drzwi. Kilku z moich sąsiadów pracuje w fabryce Porty w Bolszewie. Mówią, że sami nigdy by nie kupiuli tych drzwi. Surowiec zapleśniały, mokry - ogólnie wygląd ładny - jakość tragiczna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...