Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jahool

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jahool

  1. Rozumiem . Muszę tylko posprzątać i będzie mieszkanie bez okien.
  2. No nie wiem, mam w piwnicy wentylacje i przez cały rok jest sucho. Nawet gdy na dworze pada deszcz i jest gorąco. Pozdrawiam.
  3. W piwnicy też trzeba zapewnić sprawną wentylację. W innym przypadku wilgoć nie ma ujścia i skrapla się w chłodnych miejscach. Pozdrawiam
  4. jahool

    Słupy podtrzymujące dach

    Słupy można wykonać z betonowych pustaków szalunkowych. Umieszcza się w nich zbrojenie i zalewa betonem. Trzeba uważać przy zalewaniu ponieważ beton może rozsadzić dolne pustaki. Najlepiej zalewać ostrożnie warstwami. Warto też zrobić na pustakach obejmę z desek lub łat. Kwadratowy lub prostokątny słup można też wykonać w szalunku wykonanym z desek lub płyty. Pozdrawiam.
  5. W starym domu (poniemieckim) miałem nadproża wykonane z belek drewnianych.
  6. Deszcz nie przeszkadza w zagęszczaniu piach "wypije" wodę. Jeżeli nie masz wody gruntowej na poziomie fundamentów to problemu nie będzie. Jeżeli masz pomyśl o drenażu. Ciężko może być też z transportem piachu na glinie. Pozdrawiam.
  7. Gliną nie zasypuj, przyjdzie mróz i narobi szkód. Pozdrawiam
  8. Też mam dom na glinie. Syp piach będzie dobrze. Geowłóknina wg mnie nie jest potrzebna ale jak dasz to będzie "na bogato". Pozdrawiam
  9. U mnie szalowane zbrojone i wylewane na budowie przez murarzy. Z tego co widziałem to wystarczyło kilka desek lub łat do zaszalowania. Nadproże idealnie na wymiar Pozdrawiam.
  10. Po twoim poście to ja też jestem ciekaw
  11. Nie pamiętam dokładnie ale chyba tona norm wersja bez ocieplenia z małymi modyfikacjami na strychu i nad dachem ociepliłem wełną od schiedla około 3m. Pozdrawiam.
  12. Mam, używam z piecem na drewno drugi sezon. O temp. nic nie powiem po prostu działa.
  13. Witam. Wg mnie komin można wykonać z ceramiki a przyłącze od pieca ze stali. Do stalowego będzie łatwy dostęp i ewentualna wymiana będzie możliwa. Sam mam komin ceramiczny podłączony do pieca króćcem ze stali ok 50cm. Pozdrawiam Janusz
  14. U mnie piwnica murowana z bloczków nic się nie dzieje, grunt glina. Zasypane gliną + do wysokości przemarzania piach. Glina jest gruntem wysadzinowym, może wepchnąć ściany piwnicy do środka. Twoje zbrojenie jest wystarczające nawet na bunkier
  15. U siebie przyklejałem pionowo od góry do dołu. Trzy osoby, jedna rozwijała pas papy druga go podgrzewała a trzecia dociskała . Na forum widziałem jak ktoś robił to sam przy pomocy skonstruowanej przez siebie maszynki do rozwijania papy.
  16. Używałem u siebie na izolację ich papy fundamentowej razem z gruntem. System wydaje się naprawdę solidny. Cena wysoka w porównaniu do zwykłej papy ale to są dwa różne materiały.
  17. Mam 10cm styropianu z ogrzewaniem podłogowym nad nieogrzewaną piwnicą. Jest ciepło. W największe mrozy w piwnicy jest 10stopni. Podłoga w piwnicy to nieocieplona płyta fundamentowa.
  18. Z castoramy nadaje się fix all soudala. Jest jednoskładnikowy. Ten jest b.dobry http://www.jkk.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&category_id=3&product_id=28&Itemid=27 Pozdrawiam.
  19. Im grubsze tym lepsze, chociaż zwykłe 4mm wystarczy. Ważny jest klej. Musi być specjalny jednoskładnikowy silikon do luster bez rozpuszczalniów. Inny po jakimś czasie może uszkodzić lustro (wyjdą plamy). Pozdrawiam.
  20. Trzeba ustawić zawór czterodrożny w odpowiedniej pozycji, tak żeby mieszał więcej ciepłej wody na powrót do pieca.
  21. Ja robiłem najpierw posadzki. Tynkarze zadeptaliby wszystkie instalacje ułożone w warstwie posadzki (odkurzacz, elektrykę, instalacje co i wodną). Z dylatacja nie było problemu, ten centymetr praktycznie dylatuje również tynk na ścianie Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...