Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Majcher

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    142
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Majcher

  1. Ja jeszcze w temacie TP SA. Tak się składa, że mam bliski kontakt z firmą, chociaż nie jestem pracownikiem TP. Sam bardzo chciałem neostradę i nie udało się. Wszystko rozbija się o to, że w ramach wojny między operatorami TP niechętnie udostępniała swoją sieć i dostawała kary od UKE. Chcąc udowodnić, że bez TP polska telekomunikacja padnie wstrzymali na ten rok wszelkie inwestycje. Nie wolno wybudować nawet 20 m kabla (tak ja miałem). Jak widać poskutkowało i w zeszłym tygodniu podpisali porozumienie w efekcie którego UKE anuluje wszelkie kary a TP podłączy nowych 1,6 mln nowych użytkowników szerokopasmowego internetu w najbliższych latach. Jest zatem nadzieja na wznowienie inwestycji (pewnie najpierw pójdą do realizacji duże inwestycje) i zapowiadają znaczny spadek cen neostrady. Na razie chyba najlepsi są lokalni providerzy.
  2. Ja jeszcze w temacie TP SA. Tak się składa, że mam bliski kontakt z firmą, chociaż nie jestem pracownikiem TP. Sam bardzo chciałem neostradę i nie udało się. Wszystko rozbija się o to, że w ramach wojny między operatorami TP niechętnie udostępniała swoją sieć i dostawała kary od UKE. Chcąc udowodnić, że bez TP polska telekomunikacja padnie wstrzymali na ten rok wszelkie inwestycje. Nie wolno wybudować nawet 20 m kabla (tak ja miałem). Jak widać poskutkowało i w zeszłym tygodniu podpisali porozumienie w efekcie którego UKE anuluje wszelkie kary a TP podłączy nowych 1,6 mln nowych użytkowników szerokopasmowego internetu w najbliższych latach. Jest zatem nadzieja na wznowienie inwestycji (pewnie najpierw pójdą do realizacji duże inwestycje) i zapowiadają znaczny spadek cen neostrady. Na razie chyba najlepsi są lokalni providerzy.
  3. Witam Wydaje mi się, że nie masz się czego obawiać. Nie wiem jaką studnię masz zamiar robić, ale raczej nie budowaną z kręgów. My mamy studnię do podlewania ogrodu, fachowcy, którzy ją robili po prostu wwiercili się w ziemię i wpuścili na głebokość 6m rurę o średnicy ok. 5cm. Cały otwór był niewiele większy więc nie widzę zagrożenia dla stabilności budynku. Szczególnie jeśli wykopiesz studnię przed zagęszczeniem podłoża pod chudziaka i posadzkę. Jeżeli jednak obawiasz się tego, możesz wkopać rurę np. metr od domu i wpuścić ją pod fundamentem do garażu. Sprawa jest prosta a daje mnóstwo zalet - pompa nie zamarza zimą, nie trzeba demontować hydroforu, w łatwy sposób mozna wykonać sterowanie bez wyprowadzania prądu na zewnątrz, nie trzeba budować "obudowy studni" itp.
  4. Witam Wydaje mi się, że nie masz się czego obawiać. Nie wiem jaką studnię masz zamiar robić, ale raczej nie budowaną z kręgów. My mamy studnię do podlewania ogrodu, fachowcy, którzy ją robili po prostu wwiercili się w ziemię i wpuścili na głebokość 6m rurę o średnicy ok. 5cm. Cały otwór był niewiele większy więc nie widzę zagrożenia dla stabilności budynku. Szczególnie jeśli wykopiesz studnię przed zagęszczeniem podłoża pod chudziaka i posadzkę. Jeżeli jednak obawiasz się tego, możesz wkopać rurę np. metr od domu i wpuścić ją pod fundamentem do garażu. Sprawa jest prosta a daje mnóstwo zalet - pompa nie zamarza zimą, nie trzeba demontować hydroforu, w łatwy sposób mozna wykonać sterowanie bez wyprowadzania prądu na zewnątrz, nie trzeba budować "obudowy studni" itp.
  5. Witam Wydaje mi się, że nie masz się czego obawiać. Nie wiem jaką studnię masz zamiar robić, ale raczej nie budowaną z kręgów. My mamy studnię do podlewania ogrodu, fachowcy, którzy ją robili po prostu wwiercili się w ziemię i wpuścili na głebokość 6m rurę o średnicy ok. 5cm. Cały otwór był niewiele większy więc nie widzę zagrożenia dla stabilności budynku. Szczególnie jeśli wykopiesz studnię przed zagęszczeniem podłoża pod chudziaka i posadzkę. Jeżeli jednak obawiasz się tego, możesz wkopać rurę np. metr od domu i wpuścić ją pod fundamentem do garażu. Sprawa jest prosta a daje mnóstwo zalet - pompa nie zamarza zimą, nie trzeba demontować hydroforu, w łatwy sposób mozna wykonać sterowanie bez wyprowadzania prądu na zewnątrz, nie trzeba budować "obudowy studni" itp.
  6. Witam Wydaje mi się, że nie masz się czego obawiać. Nie wiem jaką studnię masz zamiar robić, ale raczej nie budowaną z kręgów. My mamy studnię do podlewania ogrodu, fachowcy, którzy ją robili po prostu wwiercili się w ziemię i wpuścili na głebokość 6m rurę o średnicy ok. 5cm. Cały otwór był niewiele większy więc nie widzę zagrożenia dla stabilności budynku. Szczególnie jeśli wykopiesz studnię przed zagęszczeniem podłoża pod chudziaka i posadzkę. Jeżeli jednak obawiasz się tego, możesz wkopać rurę np. metr od domu i wpuścić ją pod fundamentem do garażu. Sprawa jest prosta a daje mnóstwo zalet - pompa nie zamarza zimą, nie trzeba demontować hydroforu, w łatwy sposób mozna wykonać sterowanie bez wyprowadzania prądu na zewnątrz, nie trzeba budować "obudowy studni" itp.
  7. My robiliśmy kuchnię w Qrasiu na Fordońskiej. Jesteśmy zadowoleni z jakości a i cena była z innymi bardzo przystępna. No i najważniejsze, że termin był dotrzymany a wiem, że różnie to bywa.
  8. My robiliśmy kuchnię w Qrasiu na Fordońskiej. Jesteśmy zadowoleni z jakości a i cena była z innymi bardzo przystępna. No i najważniejsze, że termin był dotrzymany a wiem, że różnie to bywa.
  9. Jeśli chodzi o cenę schodów to niestety nie ma co liczyć na małe pieniądze. Rozmawiałem kiedyś ze znajmym stolarzem (niestety nie robi schodów) i powiedział mi tak: wszystko co typowe i co można wyprodukować w fabrykach (kanapy, komody, drzwi) są w miarę tanie. To co się robi na wymiar i indywidualne zamówienia np. schody jest piekielnie drogie. Pytałem mojego stolarza dlaczego za drewniany parapet z jesionu wziął 3-krotnie mniej niż za bukowy stopień schodów (mam schody betonowe i kładłem tylko stopnice, więc praktycznie parapet). Wymyślał najróżniejsze bzdury, ale logicznie wytłumaczyć nie potrafił. Ja wiedziałem, surowy parapet można kupić nawet w Castoramie, nie mówiąc o konglomeratach itp. a stopnice sa robione tylko na zamówienie. Ot i cała tajemnica
  10. Jeśli chodzi o cenę schodów to niestety nie ma co liczyć na małe pieniądze. Rozmawiałem kiedyś ze znajmym stolarzem (niestety nie robi schodów) i powiedział mi tak: wszystko co typowe i co można wyprodukować w fabrykach (kanapy, komody, drzwi) są w miarę tanie. To co się robi na wymiar i indywidualne zamówienia np. schody jest piekielnie drogie. Pytałem mojego stolarza dlaczego za drewniany parapet z jesionu wziął 3-krotnie mniej niż za bukowy stopień schodów (mam schody betonowe i kładłem tylko stopnice, więc praktycznie parapet). Wymyślał najróżniejsze bzdury, ale logicznie wytłumaczyć nie potrafił. Ja wiedziałem, surowy parapet można kupić nawet w Castoramie, nie mówiąc o konglomeratach itp. a stopnice sa robione tylko na zamówienie. Ot i cała tajemnica
  11. A skoro już mówimy i drogach. Czy ktoś wie jak będzie wyglądał wjazd na ekspresówkę w węźle w Stryszku z drogi lokalnej? W tej chwili droga lokalna ma wjazd na estakadę, ale to rozwiązanie tymczasowe. Wiem że tuż za węzłem w Strzyszku sa światła. Czy to będzie jedyny styk drogi lokalnej z S5 (a własciwie z drogą 25)? Czy wiecie może gdzie jest dostępna mapka, która pokazuje mozliwe zjazdy z S5 na drogę lokalna w okolicach Przyłęk-Zielonki? Nastała złota polska jesień
  12. A skoro już mówimy i drogach. Czy ktoś wie jak będzie wyglądał wjazd na ekspresówkę w węźle w Stryszku z drogi lokalnej? W tej chwili droga lokalna ma wjazd na estakadę, ale to rozwiązanie tymczasowe. Wiem że tuż za węzłem w Strzyszku sa światła. Czy to będzie jedyny styk drogi lokalnej z S5 (a własciwie z drogą 25)? Czy wiecie może gdzie jest dostępna mapka, która pokazuje mozliwe zjazdy z S5 na drogę lokalna w okolicach Przyłęk-Zielonki? Nastała złota polska jesień
  13. Szukam namiarów na drewno kominkowe z okolic Bydgoszczy. Jaka jest średnia cena za m3 np. pociętej brzozy?
  14. Szukam namiarów na drewno kominkowe z okolic Bydgoszczy. Jaka jest średnia cena za m3 np. pociętej brzozy?
  15. Nie wiem jaka "powinna" być kolejność, ale mój spes od c.o. powiedział, że wejdzie do kotłowni montować piec dopiero jak będą położone płytki i tynki (gładzie). Oprócz układania rurek w ścianach i kucia w kafelkach chciał uniknąć problemu kurzu i brudu jaki osadziłby się na piecu gdyby po zainstalowaniu dopiero robić wykończeniówkę. Poza tym mam piec gazowy, który wisi i to też w znacznym stopdniu utrudniłoby prace wykończeniowe. Myślę zatem, że jednak najpierw powinny być płytki i malowanie (ewentualne gładzie) a potem montaż piecia i instalacji c.o.
  16. Nie wiem jaka "powinna" być kolejność, ale mój spes od c.o. powiedział, że wejdzie do kotłowni montować piec dopiero jak będą położone płytki i tynki (gładzie). Oprócz układania rurek w ścianach i kucia w kafelkach chciał uniknąć problemu kurzu i brudu jaki osadziłby się na piecu gdyby po zainstalowaniu dopiero robić wykończeniówkę. Poza tym mam piec gazowy, który wisi i to też w znacznym stopdniu utrudniłoby prace wykończeniowe. Myślę zatem, że jednak najpierw powinny być płytki i malowanie (ewentualne gładzie) a potem montaż piecia i instalacji c.o.
  17. Korzystałem z usług projektantki wnętrz, która miała biura pod tym samym adresem. Nie była to pracownia Kreska, ale Panie siedziały w sąsiednich pomieszczeniach, więc nie wiem czy były ze sobą w jakiś sposób związane oprócz "przypadkowego sąsiedztwa" czy tez nie. Współpraca przebiegała w modelowo naganny sposób. Niedotrzymuję terminów, nie słucham czego oczekuje Klient, nie mam pomysłu i za wszystko wołam kasę. Jeżeli to oddzielne firmy, to przepraszam za skojarzenia, jeżeli jednak są w jakiś sposób powiązane zalecam ostrożność. Namiary na moją "projektantkę wnętrz" mogę przesłac na priv
  18. Korzystałem z usług projektantki wnętrz, która miała biura pod tym samym adresem. Nie była to pracownia Kreska, ale Panie siedziały w sąsiednich pomieszczeniach, więc nie wiem czy były ze sobą w jakiś sposób związane oprócz "przypadkowego sąsiedztwa" czy tez nie. Współpraca przebiegała w modelowo naganny sposób. Niedotrzymuję terminów, nie słucham czego oczekuje Klient, nie mam pomysłu i za wszystko wołam kasę. Jeżeli to oddzielne firmy, to przepraszam za skojarzenia, jeżeli jednak są w jakiś sposób powiązane zalecam ostrożność. Namiary na moją "projektantkę wnętrz" mogę przesłac na priv
  19. Szkolenia to dla mnie jeszcze odległy temat. Na razie mam szczeniaka, którego wyprowadziłem po tygodniu z nowego domu na taras, bo za kolejny tydzień dom wyglądałby jak stara buda. Szkolić psy mozna jak mają przynajmiej pół roku,więc na razie chcę mu zafundować dach nad głową na deszczowe wieczory
  20. Szkolenia to dla mnie jeszcze odległy temat. Na razie mam szczeniaka, którego wyprowadziłem po tygodniu z nowego domu na taras, bo za kolejny tydzień dom wyglądałby jak stara buda. Szkolić psy mozna jak mają przynajmiej pół roku,więc na razie chcę mu zafundować dach nad głową na deszczowe wieczory
  21. Mam pytanie do właścicieli psów. Gdzie można w miarę niedrogo kupić budę dla psa w okolicach Bydgoszczy. Zalezy mi na ocieplanej budzie dla psa dość dużego (jak podrośnie powinien ważyć ok 35kg). Czy 600 zł za taką bude to wygurowana cena?
  22. Mam pytanie do właścicieli psów. Gdzie można w miarę niedrogo kupić budę dla psa w okolicach Bydgoszczy. Zalezy mi na ocieplanej budzie dla psa dość dużego (jak podrośnie powinien ważyć ok 35kg). Czy 600 zł za taką bude to wygurowana cena?
  23. Cześć sąsiadko Musisz napisać co wchodzi w te 90 tys. Jeżeli robocizna, maszyny, materiały itp to zadziwiająco tanio (właściwie nierealne). Jeżeli tylko robocizna to raczej dorgo. My płaciliśmy w zeszłym roku za postawienie domu, więźby, pokrycia dachówką, ogrodzenia z siatki, szamba itp. ok. 55 tys. W tej chwili nasza ekipa robi kostkę u sąsiada, więc jak będziesz na działce zapytaj czy nie podjęli by się budowy. My (ja i sąsiad) możemy ich polecić z czystym sumieniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...