Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PiotrTok

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    163
  • Rejestracja

PiotrTok's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. przyznaję cię do pomyłki wcześniej podałem cenę tylko za rurki. Za rozdzielacze płaciłem coś koło 2,1 tys. zł. Nie mniej jednak nie zawsze się kupuje z vatą zaznaczam, że do podłogówki samych złączek nie potrzeba zbyt wiele z założenia rurki w pętlach są w całości, jedynie to wyprowadzenie dobiegów i w moim przypadku dwie złączki w dwóch pętlach przypomnę że podane ceny nie obejmują rozprowadzenie wody użytkowej bo o tym nie było tu mowy
  2. rurki w podłodze pex 16 wavin i złączki Wavin Tigris dobiegi do rozdzielaczy pex 32 wawin rozdzielacze 2szt po 7 obwodów i 1szt 6. rozstaw rurek 15 i 10 w łazienkach cała powierzchnia podłóg z ogrzewaniem podłogowym ok 220m2
  3. ja za odwierty płaciłem 67zł a podłogówka samemu robiona wyszła ok 19zł/m2 (rurki + rozdzielacze + skrzynki)
  4. czy może mi ktoś napisać czy dostępne są w sprzedaży rolety wewnętrzne w kasecie w kolorze grafitowym lub ostatecznie w kolorze czarnym? Niestety nie mogę nic znaleźć a z tego co widzę to większość jest w kolorze białym lub brązowym co przy grafitowych oknach wyglądałoby fatalnie.
  5. u mnie ostatnio trend spadkowy, poranny odczyt to 5,6/1,2 ale niestety nie wiem jak długo pracowała moja 13KW
  6. u mnie po 4 h pracy 7,4 i 4,2
  7. trochę zmienię temat czy moglibyście mi napisać jakie przepływy macie ustawione na pętlach w rozdzielaczu (rozdzielaczach) ? Próbuję dopasować różnicę temperatur na GZ gdyż w obecnych warunkach (przepływy ok 2l/min i delta GZ ok 5,5-6 stopni) po dłuższym postoju pompa załącza się i pracuje nonstop ok 2 godziny i następnie po osiągnięciu zadanej temperatury powrotu sprężarka wyłącza się i pracują tylko pompki obiegowe do czasu jak temp powrotu spadnie poniżej zadanej i sprężarka znowu się załącza i pracuje ok 20 minut i znowu się wyłącza czekając na obniżenie temperatury powrotu itd. Sterowanie temperaturą w pomieszczeniach mam za pomocą regulatora pokojowego ustawiona temperatura powietrza (bez czujnika podłogowego) i czas w którym ma być tzw temperatura dzienna.
  8. tylko że w przypadku 4 osobowej rodziny trudno jest utrzymać odpowiednią temperaturę wody przy jednym podgrzaniu w godzinach 13-15 tak aby starczyło dla wszystkich do wieczornej kąpieli. Mówię o zbiorniku dwupłaszczowym brutto 400 litrów.
  9. średnio 3,3 starty na dobę dla CO i CWU? to jaki kolega ma zbiornik CWU i ile osób korzysta z ciepłej wody oraz jakie Masz ustawione temperatury załączenia i wyłączenie PC przy podgrzewaniu CWU?
  10. A u mnie pompka 13kW za okres 01.10.-01.11 całe zużycie prądu (brak gazu i brak kominka, 2+2) 300,25 zł tj. 250kWh I taryfa i 311kWh II taryfa (ogrzewanie odpalone końcem września) w domu temperatura 21,5-22. Dostawca PGE Warszawa Teren i PGE Obrót oddział Warszawa.
  11. a możesz napisać jaką masz pompę u mnie pracuje 13kW i z moich obserwacji i po lekturze forum doszedłem do wniosku, że nie ma sensu dzielić domu na sekcje oddzielnie uruchomiane. W moim domu najkorzystniejsze okazało się odpalanie całej podłogówki w tym samym momencie.
  12. W całym domu mam podłogówkę i tylko w kuchni i łazience jest kamień na podłodze a reszta to drewno i nie ma najmniejszych problemów z ciepłem i co najważniejsze w salonie nic nie szpeci ścian. .
  13. tak siłą rozpędu wyprowadziłem 3 punktu pomiaru i sterowania temperaturą (regulatory pokojowe) tak jak ilość rozdzielaczy. Załączanie całość w jednym momencie miałem zeszłej zimy kiedy jeszcze nie mieszkałem i teraz chciałem wprowadzić dodatkowy "bajer"(podział domu na sekcje) ale jak zwykle wygląda na to, że pierwsze rozwiązanie jest najlepsze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...