Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KrRzYs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez KrRzYs

  1. Podpisuję się pod opinią obiema rękami. Prace wykonywane przez firmę http://www.supertynki.pl są na bardzo wysokim poziomie, na prawdę solidne i estetyczne. A co najważniejsze ściany są równiutkie. Z Panem Tomkiem można się dogadać w każdym temacie. Bez wahania polecam wszystkim. Oczywiście tynk maszynowy cementowo-wapienny Baumit MPI 25L.
  2. Do samego spodu? U mnie to będzie jakieś 1,8m. Czy z tego zabiegu są jakieś realne oszczędności? Ten isomur to drogi jest, sprawdzę jeszcze ten novomur. Masz je u siebie?
  3. Ustawowe odległości od granic sąsiada. Aktualnie jest na styk, ale przecież nikt linijką mierzyć nie będzie. Wesołych Świąt!
  4. Dziękuję za sugestie. Styro 20cm pomijam. Zasypię wszystko piachem...ech...ze 200m3...jak się okazało...Co do reszty ocieplenia to będę dawał jak najwięcej, choć ogranicza mnie szerokość działki...o ironio...ale o 2 centymetry to chyba nikt nie każe rozbierać budynku:)
  5. A czy jest sens izolować jak na załączonym, mocno poglądowym, obrazku? Ogólnie mam dość wysokie ściany fundamentowe (1,6m), a co za tym idzie do zasypania jakieś 100m3 (brak piwnicy) ... No i dylemat... "Strop"/podłoga na gruncie to 10 cm betonu z siatką fi 8mm, oczko 150mm. Co pod nią. Pospółka, czy może warstwa izolacji... http://img809.imageshack.us/img809/6893/izolacje.jpg
  6. KrRzYs

    Robią mi TRUMNĘ !!!

    Podnoszę ciekawy wątek. Skosy lane to rewelacyjna alternatywa dla aktualnie wszechobecnych gips-kartonów. Mam jednak pytanie, może dla kogoś oczywiste, czy takie rozwiązanie niesie za sobą zmianę kubatury poddasza lub konstrukcji dachu? Tzn. czy skosy poddasza są niżej niż alternatyna konstrukcja z wykorzystaniem g-k lub czy więżba dachowa nie ulega podniesieniu.
  7. KrRzYs

    Stan zero i tęcza :-)

    Ta tęcza to tak specjalnie dla Was;)
  8. Zgadzam się, w kolejnym mailu szczegółowo opisał zagadnienie za co mu podziękowałem:) Nie widzi większego problemu przy 2 poziomach, poza ich dwuetapową realizacją (w związku z przelewaniem się betonu z wyższego do niższego poziomu. Oczywiste, że wysyłając do kogoś zapytanie załączyłem komplet dokumentów: badania geotechniczne, projekt zagospodarowania, przekroje itp... Badanie gruntu było pierwszą rzeczą jaką wykonałem przed adaptacją projektu. Sugerujesz, że wyłącznie zmiana projektu wchodzi w grę? Mijasz się zatem trochę z opinią konstruktora. Choć na pewno będzie drożej... ale być może nadal zdecydowanie taniej niż aktualnie zaprojektowane wykopy 2,5m ppt, 30cm ława, monolityczne ściany o wysokości 3,5m, zasypanie tej "wanny" i wylanie kolejnej płyty...
  9. Próbowałem uzyskać jakieś szersze info od porojektantpłyt, jednak odpowiedź: "Dużo prościej i taniej będzie wykonać płytę w jednym poziomi, bez dylatacji" raczej nie należy do wyczerpujących. Chciałbym skorzystać z jego usług, jednak przy takim podejściu do klienta to nie wiem jak to będzie wyglądać później... Niestety projektu zmienić się nie da... A czy taki podział plyty nie spowoduje nierównomiernego osiadania ze wszystkimi konsekwencjami?
  10. No to widzę że Mężunio dorabia po godzinach...na czarno...
  11. A jak rozwiązać sytuację, w której projekt przewiduje 2 poziomy podłogi (niżej w części gospodarczej, wyżej mieszkalnej - dom z garażem w bryle budynku)? Projektu nie idzie przerobić... Czy należy zaprojektować 2 oddylatowane płyty, czy jedną ze schodkiem? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Jestem zdecydowany na płytę ze względu na warunki wodno-gruntowe.
  12. KrRzYs

    Powoli zaczynamy

    Ruszyła machina!!! Teraz tylko gruby portfel i jazda!:))) Powodzonka!
  13. Działka nie była kupowana...przynajmniej nie w tym wieku:) No ale rzeczywiście w tym momencie zastanawiamy się czy ją sprzedawać czy budować mimo wszystko...i mieć nadzieję że włożone pieniądze zwrócą się w postaci olbrzymiej piwnicy...być może przydatnej...choć nie jestem do końca przekonany...
  14. Witajcie, Potrzebuję opinii osób znających się na rzeczy, na temat rodzaju i głębokości posadowienia fundamentów dla poniższych warunków gruntowych (w załączeniu również przekrój). Architekt u którego adaptuję projekt ma podnajętego konstruktora, który zaprojektował żelbetową płytę fundamentową na głębokości 2,55m ppt oraz ściany z betonu o wodoodporności W8. Wiem ,że "fundament to podstawa", ale czy w tym przypadku wymagane są aż tak duże koszty? Za wszelką cenę chcę uniknąć podpiwniczenia, ze względu na wody gruntowe a zasypanie takiej niecki to też nie mały koszt. Poradźcie. Wnioski geotechniczne: 1) Pod powierzchnią terenu zalega warstwa silnie próchnicznej piaszczystej gleby o miąższości 0,3-0,5m. Pod glebą zalegają słabonośne/plastyczne deluwia zaliczone do warstw geotechnicznych nr I, II, III podścielone na głębokości 2,2-2,5m ppt. rednio nośnymi deluwialnymi glinami zaliczonymi do warstwy geotechnicznej nr IV. Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dnia 24.09.1998r. przedmiotową inwestycję należy zaliczyć do pierwszej kategorii geotechnicznej przy złożonych warunkach gruntowych 2) W wykonanych do głębokości 3,0m ppt. wierceniach badawczych silne sączenia wody pochodzenia wsiąkowego wystąpiły na głębokości 1,8-1,9m ppt. na strobie glin zwięzłych. W okresach długotrwałych opadów i roztopów należy liczyć się ze znacznym intensyfikacji sączeń wód wsiąkowych.
  15. To to poszło!:) Teraz byle do przodu. Trzymamy kciuki i do zobaczenia!
  16. Ja również zastanawiam się nad tym projektem. Czy ktoś wybudował już z forumowiczów Tamaryszka z wejściem od południa? Chętnie zobaczył bym go w realu. Pozdrawiam
  17. Witaj Krakowiaczek, Jeżeli ten architek rzeczywiście jest godny polecenia to pls daj mi na niego namiary. Jestem za kupnem gotowego projektu, ale właśnie po wcześniejszych konsultacjach z osobą która później będzie go adaptowała. Dzięki
  18. Doczepiam się do tematu. Mamy również działkę z wjazdem od południa, 6 arów (21szer 29gł). Projektu szukaliśmy na prawdę długo (i nadal szukamy). Na tą chwilę jesteśmy za projektem Archon"Dom w tamaryszkach 3". Co o nim sądzicie? http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44be3e0e01d05
  19. Na wiosnę chcę ruszać z budową. Czasu nie chcę marnować więc już ostro wziąłem się za studiowanie. Jako że uważam ten temat za na prawdę rewelacyjny podnoszę go licząc na kolejne cenne wskazówki:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...