Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brutus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Brutus

  1. dzieki Tomasz M. Czy ktoś sie orientuje ile kosztuje zabudowa licznika na zewnątrz i ile elektrycy biorą za skrzynke? (jak przeliczają na punkty?)
  2. Elektryk mówi ze bierze 35zl/punkt. Licząc 60 punktów wychodzi jak nic 2100. Czy zabudowa licznika na zewnątrz domu to koszt rzędu 3000??
  3. Czy 6000 zl za około 60 punktów, wymiane skrzynki bezpiecznikowej, zabudowe licznika na zewnątrz domu to dnie za dużo?? woj. śląskie POMOCY POMÓŻCIE! musze wiedziec do jutra! DZIEKI Z GÓRY!
  4. Według fachowca który u mnie kładzie glazure i terakote to ranking wygląda następująco: Sopro, Mapei, ewentualnie Ceresit. Od Atlasa trzymać sie z daleka!!
  5. Witam po dłuzszej przerwie. Jestem ciekaw waszej opinii na temat drzwi wewnętrznych z Mdf-u. Własnie stałem sie nabywcą takowych firmy Classen (skrzydło z ościeznicą 314 zl!). Chciałbym poznać wasze opinie na temat okresu uzywalności i funkcjonalności. Dzięki. Pozdrowionka
  6. Załóżmy Stowarzyszenie Walki z Kretami. No wiecie spotkania raz na miesiąc, plany bojowy, grupowe nocne czatowania na kret itp itd. ALBO MY ALBO KRETY!
  7. Znowu mnie nie zalogowało, to wyzej to ja. Chyba sie jednak zdecyduje na dwustronie cynkowane, cena praktycznie ta sama jak pcv. Z tego co mówisz ArtMedia to powinny sie sprawdzic, dzieki jeszcze raz.
  8. No i dalej nie wiem czy warto ocynkowane stosowac!!!! Czy naprawde nic o tych rurach nie wiecie?? Czym sie charakteryzują??? Jakie sa ich wady??
  9. Czy naprawdę nikt nie montował u siebie rur cynkowanych? Czy żaden hydraulik nie ma nic do powiedzenia w tym temacie? Jakie są ich wady? Czekam na sugestie. Pozdrawiam
  10. Właśnie rozmawiałem z drugim fachowcem i on również zaleca cynkowane obustronnie. Sam nie będe robił instalacji tylko będzie to robić hydraulik, dlatego też bym prosił o wypowiedzi hydraulików. W czym szą lepsze rury cynkowane od miedzianych. To że są pracochłonne w montażu też juz sie dowiedziałem (potrzeba gwintowania), dzięki niezły.
  11. Sorry rurek CYNKOWANYCH!!! Mój błąd.
  12. Odnośnie miedzi nasłuchałem sie, że też różnie z nią bywa, gdyż po pewnym okresie mogą pojawić sie brzydkie ślady w muszli czy zlewie na skutek śniadzienia. Ale miedziane również rozważam. Dzieki Wiaterek. Czy mógłby ktoś coś napisac odnośnie rurek cynkowych?
  13. Chciałem zastosować jako rury doprowadzające wode do kranów rury PCV, ale hydraulik doradził że najlepiej w domu jednorodzinnym (a takiż posiadam) z wodą ogrzewaną piecem dwufunkcyjnym zastosować rury cynkowane. Powiedzcie mi proszę czy miał rację i jak wyglądają róznice w kosztach przy zagładaniu rur z powyższych materiałów. Dzięki z góry.
  14. Brutus

    W?asne instalacje

    Czesc! Ja też staram sie samemu wymienic instalację elektryczną w domku jednorodzinnym. Wychodzi to o wiele taniej. Fachowiec chciał 40 pln/punkt. Troche samozaparcia, wiedzy na temat elektryki i można sporo zaoszczędzić. Pozdrawiam
  15. to pytanie powyzej to ja, sorry zapomniałem sie zalogować
  16. Chodziło mi o to ile wynoszą koszty ściągnięcia starej instalacji. 50 % to sporo, niestety bez wymiany sie nie obejdzie. Dzięki za odpowiedzi.
  17. Witam! Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej, czy jest tak samo liczony za punkt jak przy zakładaniu nowej instalacji? Instalacja jest jeszcze z lat 70 ( puszki ). Pozdrawiam
  18. Witajcie! Od jakiegoś czasu przeglądam posty na waszym forum, w końcu jednak postanowiłem sie przyłączyć. Planuje remont kapitalny domku za Dąbrową Górniczą. Znacie jakieś solidne firmy robiące wylewki i zjamujące sie sprzedażą i montażem ogrzewania kominkowego z tych okolic? Jak bede miał jakieś nagrane firmy do remontu bede zdawał sprawozdania z ich "opłacalności". Pozdrowionka
  19. Witajcie! Od jakiegoś czasu przeglądam posty na waszym forum, w końcu jednak postanowiłem sie przyłączyć. Planuje remont kapitalny domku za Dąbrową Górniczą. Znacie jakieś solidne firmy robiące wylewki i zjamujące sie sprzedażą i montażem ogrzewania kominkowego z tych okolic? Jak bede miał jakieś nagrane firmy do remontu bede zdawał sprawozdania z ich "opłacalności". Pozdrowionka
  20. Witam wszystkich. Mam duzy problem ponieważ pierwszy raz zajmuje sie tego typu rzeczami. Mam kilka pytań i jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, opierając się na własnych doświadczeniach, byłbym dozgonnie wdzięczny. Planuje remont kapitalny parteru (85 m2, dwa pokoje, kuchnia, łazienka) domu jednorodzinnego, piętro zostawiam na przyszłość ze względu na fundusze. Moje pytanka to: 1. W jakiej kolejności wykonać następujące czynności: wymiana wszystkich okien, wymiana podłóg z drewnianych na wylewke, położenie paneli, remont łazienki (kafelki, urządzenia san.), położenie kafli w kuchni, całkowita wymiana instalacji elektrycznej, montaż kominka z rozdziałem na pokoje (istnieje już nowo zainstalowana instalacja gazowa)? 2. Czy do kominka lepiej kłaść panele podłogowe czy kafle? 3. Czy wewnętrzne płyty gipsowe mogą w znaczący sposób wpłynąć na ocieplenie domu? Za wszystkie sugestie i odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję!!
  21. Witam wszystkich. Mam duzy problem ponieważ pierwszy raz zajmuje sie tego typu rzeczami. Mam kilka pytań i jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, opierając się na własnych doświadczeniach, byłbym dozgonnie wdzięczny. Planuje remont kapitalny parteru (85 m2, dwa pokoje, kuchnia, łazienka) domu jednorodzinnego, piętro zostawiam na przyszłość ze względu na fundusze. Moje pytanka to: 1. W jakiej kolejności wykonać następujące czynności: wymiana wszystkich okien, wymiana podłóg z drewnianych na wylewke, położenie paneli, remont łazienki (kafelki, urządzenia san.), położenie kafli w kuchni, całkowita wymiana instalacji elektrycznej, montaż kominka z rozdziałem na pokoje (istnieje już nowo zainstalowana instalacja gazowa)? 2. Czy do kominka lepiej kłaść panele podłogowe czy kafle? 3. Czy wewnętrzne płyty gipsowe mogą w znaczący sposób wpłynąć na ocieplenie domu? Za wszystkie sugestie i odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...