Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawlaczynski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    286
  • Rejestracja

pawlaczynski's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Będę miał do oddania trochę darni/ziemi po robotach związanych z zakładaniem ogrodu (sadzenie drzew) - może ktoś z sąsiadów będzie zainteresowany. W razie czego, proszę o PM. Pozdrawiam P.R.
  2. Niestety, określenie mieszanki będzie praktycznie niemożliwe bez wybrania się do sklepu gdzie była zakupiona (niestety, nie byłem to ja). Wrzucam zdjęcie z jesieni, może coś podpowie ...
  3. OK, czyli bez dosiewania, wertykulacja + nawóz + koszenie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki. ps - podpytam ewentualnego wykonawcę, jakby on zrobił 'delikatną regenerację'.
  4. Porównanie z parkietem mi się nie spodobało ... bo mój wędzony dąb po zimie i mocnym grzaniu wygląda jak ten trawnik ... No właśnie nie wiem, czy tego w ten sposób nie zrobić ale problem jest taki, że potrzebuję używać trawnika non stop więc wyłączenie całości nie wchodzi w grę (a do tego się sprowadza czy delikatne odnowienie czy zakładanie od nowa razem z siatką). Kilka miejsc można tak, w kilku wystarczyłoby dosiać inną mieszankę stąd moje podstawowe pytanie, czy druga mieszanka się przyjmie i 'przebije' przez starą trawę.
  5. Cały ogród to 1600m2, ale trzeba odjąć dom, ciągi itp. Zostanie nadal z 1200m2. Cen jeszcze nie mam ale nie sądzę, żeby zaproponował 1zł za m2 ...
  6. Tylko to 'może' będzie kosztować kilkanaście tysięcy ... więc zanim zaryzykuję, chce wybadać wszystkie tańsze opcje.
  7. Dzięki za odpowiedzi. Więc tak - z kretowiskami mamy mały problem, ale w miejscach które nas na razie nie stresują (głównie obok podwyższonego tarasu, gdzie mają powstać klomby z roślinnością, więc teren potencjalnego kretowiska zginie. ). Większa część trawnika jest ok. Trawę kosimy w miarę regularnie, chodź np. podczas urlopu dwa tygodnie rosła sobie bez koszenia. Co do gatunku, to było kupione w takim wielkim płóciennym worku więc nie sprawdzę co to było ale sądząc po cenie (jakieś 200 zł za 20kg) nie było to nic specjalnego. A i jeszcze co do wyglądu trawnika - z dalszej perspektywy wygląda ok ale chodzenie po nim gołymi stopami jest mało przyjemne no i z bliska czar pryska
  8. Witam, Na wiosnę chcielibyśmy zakończyć prace nad naszym ogrodem i w tym celu zleciliśmy projekt ogrodu, na podstawie którego ma zostać zrobiona wycena wykonania. Niestety, podczas wizji lokalnej potencjalny wykonawca mocno naciskał na wymianę trawnika (z dodaniem siatki na krety). Argumentował właśnie koniecznością zamontowania siatki ale przede wszystkim tym, że mój obecny trawnik został założony z kiepskiej mieszanki traw. Nie wiem dokładnie co to jest, ale fakt faktem że jest to jakaś podstawowa mieszanka w której trawa jest dość rzadka, grubołodygowa i ogólnie nie wygląda porywająco. Z różnych wzlgędów (koszty, konieczność użytkowania trawnika) nie chcemy robić trawnika ponownie i pytanie czy można coś poradzić na złą mieszankę. Czy np. dosianie na wiosnę nowej mieszanki równocześnie z solidnym nawożeniem coś pomoże? Dodam tylko, że trawnik ma zainstalowane nawodnienie. Z góry dziękuję za pomoc P.R.
  9. My mamy taką: http://www.rynekagd.pl/stacja-pogodowa-oregon-scientific-bar200/produkt/2907.html Prosta ale ładna (nie ma wilgotności). Pozdrawiam P.R.
  10. Chcialbym zrobic sam ale projekt by sie przydal profesjonalny - nie czuje sie na silach samemu zaprojektowac caly system.
  11. Ok, dzieki. Czyli pompa ewentualnie moze byc. Czyli zostaje czekac az firma od projektu nawodnienia odpowie. A tak, na marginesie, moze polecisz jakas firm od nawodnienia w okolicach Wawy?
  12. Ok, zglebie temat pomp glebinowych. A jakie cisnienie musi generowac taka pomp, zeby mozna bylo maksymalnie ograniczyc liczbe sekcji?
  13. No i jeszcze kwestia montażu. Z hydroforem nie ma problemu bo i miejsce jest rury wychodzą tam gdzie powinny. Montaż pompy głębinowej chyba nie jest taki łatwy?
  14. Jeszcze nie kupiłem A jak ze zużyciem prądu? Bo rozumiem, że pompa głębinowa cały czas pracuje, jeżeli jest zapotrzebowanie na wodę
  15. Tylko do nawadniania, czasem do umycia tarasu bądź elewacji. A ciśnienie wyjściowe hmmmm ... gdzieś wyczytałem, że 5.5 bar.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...