Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kabelek12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

kabelek12's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam We wrześniu robili mi kostkę, dosyć małą, niby wszystko było ok. Ale teraz, przy roztopach w niektórych miejscach zaczęła wypływać woda wypychając piasek. Dodatkowo kostka w tych miejscach "chodzi" - rusza się, i czuć że pod kostką jest dużo wody. Czy spotkaliście się z podobną sytuacją ? Oto jak to wygląda: http://img695.imageshack.us/img695/5196/htchd2036.jpg
  2. Czy doizolowanie rury głównej 15cm coś pomogło ? A ile masz na pozostałych ? U mnie na wszystkich 3cm jest wełny, strych 25
  3. mam podobny problem, czekam na instalatora z ASK, Jaką masz grubość izolacji na rurach ?
  4. Tak mi tłumaczył gość z rekuperatory.pl, że możliwe że bypass jest tylko częściowy, trzeba by to gdzieś potwierdzić.
  5. Możemy wrócić do mojego pierwotnego pytania :] Jakie macie temperatury na nawiewach przy włączonym bypass, bo w sumie jeszcze nikt nie podał ?? A chcę wiedzieć czy u mnie jest źle czy bardzo źle
  6. Reku podaje że ma bypass włączony, kanały idą strychem (strych izolowany 25cm wełny), długość 4-10 metrów zależy który. Czyli u Was dmucha przy otwartym bypassie taką temperaturą jak jest na zewnątrz ?
  7. Całość robiła profesjonalna firma, jest izolacja. Jak sytuacja wygląda u Was ? Czy przy włączonym bypassie macie na nadmuchach taką temperaturę jak na zewnątrz ?
  8. Witam Mam rekuperator Renovent HR (Brink) z Bypassem bez GWC. Wydawało mi się że przy włączonym Bypassie powinien dmuchać powietrze o takiej temperaturze jak na zewnątrz, tak zapewniał instalator. Tymczasem niby bypass otwarty, na zewnątrz 16 stopnii w domu 25 stopnie, a on dmucha 21!!! W ten sposób temperatura w domu praktycznie nigdy się nie obniża. Czy mógłbym Was prosić o pomiary u siebie.
  9. A jakie macie temperatury na nawiewach ? U mnie jest coś nieciekawie Np rano, Bypass włączony, na zewnątrz 20 stopni a dmucha 25 stopni
  10. Masakra, u mnie wilgotność w domu 70% gdy były te duże deszcze. Wczoraj i dzisiaj 65%. Do tego temperatura w domu rano 24,5 stopnia a na zewnątrz 21 stopni. Dzisiaj w nocy nie dało się już wytrzymać, musiałem pootwierać okna i trochę się schłodziło. Trochę to bez sensu bo miało osuszać, schładzać i wietrzyć, a okien miało się wogóle nie otwierać a tu poprostu czasem się nie da. Mam "Renoventa HR 400", Chodzi od 3dni cały czas na 300 Może ktoś ma lepszą sytuację, może coś trzeba poustawiać ?
  11. Witam Zamierzam zrobić bramę dwuskrzydłową kutą, brama zamontowana na słupkach klinkierowych 38x38 cm, pod słupkami fundament na 1,2m Ale pytanie czy robić koniecznie fundament pomiędzy słupkami na całej długości bramy ?
  12. eej ludzie spokojnie, nie panikujcie, jeszcze nic nie spaliłem. poto się pytam żeby wiedzieć czy spalać czy nie.
  13. oooj mądrale, polecam lekture: http://www.muratorplus.pl/technika/izolacje-termiczne/izolacje/styropian---ekologia,17082_26427.htm Stryropian jest materiałem samogasnącym w przypadku pożaru i spalania się styropianu nie należy się obawiać zagrożenia gazami powstającymi w tym procesie ani także skażenia gruntu lub wody. Spaliny można porównywać z tymi, jakie powstają podczas spalania drewna)
  14. etam czarny dym, pięknie się utlenia że ani śladu nie ma
  15. witam Po ocieplaniu domu zostało nam sporo kawałków styropianu, jest tego z 30 worków. Pytanie takie, czy można to spalić , czy może jest to niezgodne z prawem i zatruwa środowisko ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...