Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piccolo-alarmy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

piccolo-alarmy's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kupiłem wkład i po problemie. Użytkuję już od roku i jest ok. Szkoda, że wcześniej tego nie zrobiłem. Pozdrawiam
  2. Patrząc z perspektywy widzę swój błąd. Nie myślałem o kominie w takich kategoriach jakich powinienem. Teraz muszę zaczekać do wiosny i włożyć wkład. Dobrze, że otwór w kominie mam duży. Nie uśmiecha mi się to, ale to jedyne rozwiązanie. I kolejny raz potwierdza się przysłowie, chciwy dwa razy traci. A tak przy okazji może chce ktoś kupić gazon albo gazony ?
  3. Dzięki ale nie zadzwonię. Chciałbym uzyskać odpowiedź na forum. Tak by inni którzy maja inny punkt widzenia mogli też się do tego odnieść.
  4. Dzięki za odpowiedź, ale nie przeczytałeś mojego postu dokładnie. Komin jest z cegły klinkerowej pełnej. Fugi to specjalna zaprawa do murowania klinkeru. Komin był murowany starannie. Myślę, że problem w tym, że jest za duże światło komina. Ma wymiary 24x12cm, a podłączony jest do niego mały kominek Yotul F601N. Komin i kominek sprawują się bardzo dobrze. Po dwóch dniach palenia komin nagrzewa się od kominka do poddasza. Najgorzej jest gdy rozpoczynam palenie po dłuższej przerwie. To może być kwestia przemarzania cegieł w kominie. Zamierzam włożyć od góry 2 metrowy wkład kominowy. Chcialbym poznać waszą opinię czy to pomorze.
  5. Witam. Zauważyłem, że mam podobny problem z moim kominem w domku letniskowym wybudowanym w zeszłym roku. Odbarwienia i wilgoć występują na wysokości przejścia komina przez dach. Podejżewam, że może być to spowodowane przemarzaniem komina w tym miejscu. Komin jest z pełnego klinkeru. Moje pytanie: czy załatwi sprawę włożenie wkładu (rury) na tym odcinku, gdzie występują skropliny i powiedzmy metr wyzej i niżej. Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii, proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  6. Witam. Zdecydowanie za domek rekreacyjny jest większy podatek. To samo dotyczy działki. W 99% przypadków niemożliwe jest przekwalifikowanie działki rekreacyjnej na budowlaną głównie z powodu zmniejszenia podatków. W domu rekreacyjnym nie możesz się zameldować. Pozdrawiam
  7. Witam. Czy może mi ktoś doradzić czy można domek z tego projektu ZG-02 (http://www.enieruchomosci.pl/projekty-domow/projekt.php?pro=2&spudo=50) podciągnąć pod altanę i wybudować w oparciu tylko o zgłoszenie, a nie o pozwolenie na budowę. Zakładam, że w zgłoszeniu zmniejszyłbym powierzchnią zabudowy do 25mkw. W opisie projektu jest wyraźnie napisane: Altana, budynek parterowy nie podpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej. Urzędniczka w starostwie twierdzi, że altana to budowla drweniana nie zamknięta pełnymi ścianami. Czy zna ktoś budowlaną definicję altany. Pozdrawiam i proszę o opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...