Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

drapieżnik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez drapieżnik

  1. DO Kvm Cz wyjaśnisz o co chodzi z programem OZC z wcześniejszych wypowiedzi w innym wątku. Dzięki Jeśli masz taką możliwość to spróbuje jeszcze bardziej docieplić dom (w granicach rozsądku) Mając opanowany program OZC możesz sprawdzać ile daje ci każdy cm styropianiu/wełny więcej.
  2. Z wielkim zainteresowaniem czytam wasze wypowiedzi. Czy ktoś z Was zastanawiał się nad zainwestowaniem różnicy w cenie pomiedzy prądem a gazem we własną autonomiczną elektrownie, co tylko teoretycznie pozwoli na ogrzewanie praktycznie gratisowe wyprodukowanym przez siebie prądem. Mam na myśli ogniwa fotowoltaniczne z bankiem akumulatorów i przetwornicą. (Układ podłączony do sieci odpada ze względu na zacofanie naszego prawa w tej dziedzinie, z elektrownia wiatrową w moim przypadku - nie wyjdzie, a strumyka na elektrownia wodną niestety nie mam). Sądze że jesto to godne głębszego zastanowienia się przy założeniach ogrzewania elektrycznego od początku realizacji inwestycji - solidne ocieplenia, akumulacyjność domu, wentylacja mechaniczna. Jeżeli ktoś z Was ma coś takiego lub widział działający system byłbym BARDZO wdzięczny za jinformacje.
  3. Mam nadzieje że brak wiadomości nie wynika z braku zainteresowania tym tematem. Znalazłem ciekawe informacje na stronie http://www.bartosz.com.pl - wystarczy wypełnić zgłoszenie - otrzymałem bezpłatną płyte z ich ofertą, jest ona o tyle interesująca, że podobne urządzenie można wykonać we własnym zakresie. Mój poprzedni pomysł był oparty na tej samej zasadzie działania tylko zamiast dwóch rór umieszczonych obok siebie w większej, chce umieścić jedną w drugiej, gdzie w róże wewnętrznej będzie płynęło powietrze ciepłe otoczone powietrzem zimnym płynącym w większej. To prawda, że gabaryty takiego ustrojstwa nie będą małe , ale we wspomnianej firmie również nie są małe, a materiały do pracy i sama robocizna będą o wiele tańsze. Ja zamierzam umieścić to w garażu to znaczy do garażu doprowadze kanał z GWC i po odzysku ciepła rozprowadzonymi kanałami doprowadze powietrze do czystych pomieszczeń. Jestem w fazie kupna projektu domku około 120 m2 z garażem i urzytkowym poddaszem. Sądze, że w tej fazie koszty inwestycyjne rozprowadzenia kanałów nie będą wielkie, a urządzenie skonstruuje dopiero w fazie wykańczania domu.
  4. Proste jak drut. - dosłownie - to znacz owijasz środkowa rure na końcówkach drutem i centralnie umieszczasz w grubszej nastepnie owijasz konce tego drutu na grubszej i masz centralnie zamontowaną rure. Z ociepleniem masz racje, a jeśli chodzi o rure z ciepłym powietrzem w środku to miałem to na mysli - błąd w poprzednim poście. Taka instalacja jest co najmniej o połowe tańsza od podobnie działających ( i to dosłownie) oferowanych na rynku instalacji przeciwprądowych do odzysku coepła. Sądze że jedynym problemem może być dobranie mocy wentylatora do strat ciśnienia w instalacji poprowadzonej w domu ( zwłaszcza jeśli chce zastosować GWC ) Jeśli ktoś rozsądnie umie to policzyć chętnie wysłycham.
  5. Cześć. Mam nadzieje że brak nowych wiadomości nie wynika z braku zainteresowania tym wątkiem. Napiszcie co sądzicie o takim rozwiązaniu ( jestem niestety tylko teoretykiem więc o pomyłke nie trudno ) Re. przeciwprądowy zbudowany w myśl zasady rura w rurze. powietrze z GWC w rurze 150 wchodzi do budynku. Rura ta jest umieszczona w rurze 300 którą w przeciwnym kierunku płynie powietrze ciepłe wycągnięte z kuchni i łazienki. Całość uzupełniają dwa wentylatory i prosty w wymianie filtr oczywiście przed wentylatorami.W okresie letnim niepotzrebne ogrzewanie powietrza dostarczanego do pomieszczeń można ominąć stosując jakiś prosty system przekierowania powietrza lub po prostu zmieniając wylot rury z powietrzem wyciąganym nie do rury 300 ale do osobnego wyrzutu.
  6. Cześć. Jestem bardzo zainteresowany tym wątkiem. Niestety ja również jestem teoretykiem więc z chęcią poznam wasze opinie o zamianie płaszcza wodnego na ruszt wodny. Nie jestem pewien ale w takim przypadku moge użyć ciepłego powietrza do dodatkowego ogrzania salonu, co w kominku z płaszczem wodnym chyba nie jest możliwe ponieważ ciepło gromadzone w górnej części kominka jest przekazywane wodzie. Całkiem ciekawe oferty znalazłem http://sklep.istore.pl/kominki/
  7. Dzięki za naniesienie mnie na mapkę Warszawską. Miło się tam zabaczyć. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...