Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pracownik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Pracownik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Do dobrze poinformowanego "Sirmy": Jak już pisałem, zakład w Zielonce nie jest najnowocześniejszy, gdyż jest to stary, PRL-owski zakład. Został on jednak gruntownie zmodernizowany kilka lat temu i produkty tam produkowane (głównie "polskie" formaty i małe Porothermy, np. PTH 25) spełniają wszelkie standardy. Gratuluję doskonałego źródła informacji o naszej firmie! Nie mamy w Oświęcimiu cegielni, jest tam tylko magazyn fabryczny. Sprzedaje on produkty między innymi z Zielonki.
  2. Oj, bo chyba stanę się dyżurnym obrońcą mojej firmy. Jak już wspominałem w jednym z tematów, jestem jednym z pracowników Wienerbergera. Jest nas trochę w Polsce, bo ok. 800. Do rzeczy: Cegielnia w Zielonce z pewnością nie jest największa w Wienerbergerze, ale asortyment, który produkuje, jest na dobrym poziomie. Z pewnością lepszym, niż konkurencyjnych wytwórni. Ceramika poryzowana (a Max i U z Wienerbergera też są poryzowane) jest: 1) lżejsza -> bardzo ważne dla murarza, który dziennie przerzuca nie wiem ile cegieł; 2) cieplejsza -> ważne nawet przy ścianie warstwowej. Jest również bardziej krucha, ale przecież cegła nie jest do rzucania ją o ziemię, tylko do budowania domów, a w ścianie działają obciążenia statyczne, a nie dynamiczne. Co za tym idzie -> wymaga wyższej kultury technicznej wykonawcy, a nie każdy pan Czesiek i pan Waldek ją ma. Jak wiadomo, w Posce na "budowlance" zna się każdy, tak samo jak na marketingu i medycynie. Radziłbym jednak sprawdzać kwalifikacje wykonawców, których zatrudniacie. A już kompletną bzdurą są plotki o dodawaniu przez Wienerbergera barwników do cegły. Jeżeli ktoś mówi, że nie da się osiągnąć jednolitego koloru cegły, to się po prostu nie zna. Da się, jeżeli jest odpowiedni reżim technologiczny, kontrola jakości itp. A kolor cegły zależy wyłącznie od złoża gliny. Przecież cegła z każdej cegielni WB ma inny kolor - gdyby był dodawany barwnik, to chyba wszędzie (jaki???? - musiałby wytrzymywać temperaturę prawie 1000 C !!!). Faktem jest, że na rynku spotkać można cegły o kolorze, delikatnie mówiąc, "niejednolitym", z czarnymi plamami (to akurat problem wyłącznie estetyczny), z marglem (to już większy problem). Całe szczęście, konkurencja wymusza nieco wyższe standardy.
  3. Nie wiem, o co "Gościowi" chodzi. Dokładna receptura stanowi tajemnicę technologiczną każdego producenta. W każdej cegielni (nie tylko WB) jest ona inna i zależy od właściwości złoża gliny. Do mieszanki nie są dodawane żadne składniki poza naturalnymi. Nie ma mowy o stosowaniu materiałów niebezpiecznych, radioaktywnych itp. Wyroby poddawane są regularnym badaniom w laboratoriach zewnętrznych i wewnętrznych i posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.
  4. Jestem pracownikiem Wienerbergera (jednym z 800 w Polsce) i chciałbym jednoznacznie stwierdzić, że: 1. Do cegieł nie jest dodawany żaden barwnik. Kolor cegły zależy od złoża gliny, a jednorodność koloru od jakości mieszanki (glina + trociny, ew. piasek). Każdy zakład Wienerbergera produkuje cegły o innym kolorze i nie ma między nimi różnic we właściwościach mechanicznych. 2. Wienerberger ma najnowocześniejszy w Polsce system kontroli jakości produktów. Jak u każdego producenta, zdarzają się reklamacje, ale stanowią one PROMILE od całości produkcji. Glina jest produktem naturalnym, złoża nigdzie nie są jednorodne i nawet przy najdoskonalszej kontroli przygotowania mieszanki nie da się uniknąć wpadek. 3. Zdecydowana większość reklamacji to uszkodzenia transportowe, wynikające ze złego zamocowania palet, niedbałego rozładunku - a i te reklamacje załatwiane są pozytywnie. 4. Aby budowac z Porothermu niezbędny jest pewien poziom kultury technicznej wykonawcy. Dużo łatwiej jest wziąć Maxa albo U, położyć byle jak, wyrównać zaprawą i "finito". Dociepli się "dziesiątką styropianu", otynkuje i nie będzie nic widać! Tylko czy będziecie z takiego domu zadowoleni? 5. W Polsce Wienerberger jest obecny od 8 lat, wybudowano już sz naszych materiałów setki tysięcy domów, które stoją i stać będą. Zapewniam! A jeśli ktoś woli Maxa, polecam ten od Wienerbergera!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...