Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robert W

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Robert W's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuje za odpowiedz. Cenowo wolę płytę OSB, ale obawiałem się czy nie ma jakiś przeciwskazań w tym akurat zastosowaniu. Boorg zaproponował sklejkę liściastą więc zacząłem się zastawiać czy to nie było podyktowane jakimiś kwestiami technicznymi. A tak z ciekawości zadam jeszcze jedno pytanie. W produkcji sklejki liściastej i płyt OSB stosowano trochę chemi, ciekawi mnie czy to niesie jakieś zagrozenie dla zdrowia? W płycie OSB używano jako spoiwa spoiwa specjalnej wodoodpornej żywicy formaldehydowo - fenolowo - mocznikowo-melaminowej W sklejce wodoodpornej jako spoiwa używano substancji na bazie żywicy fenolowo-formaldehydowej Pozdrawiam
  2. Witajcie Gresy mam położone pod 22 mm parkiet, ale postanowiłem położyć podłogę warstwową o grubości 15 mm i w zwiazku z tym muszę podnieść poziom. Zastanawiam się czy mogę zamiast sklejki liściastej wodoodpornej użyć płyt OSB 3. Sklejkę zaproponował Boorg ale niestety nie udało mi się już później z nim skomunikować aby uzyskać odpowiedź czy można ją zastapic wspomnianą płytą OSB? Może macie jakies zdanie w tej sprawie. OSB 3 jest prawie dwa razy tańsza co przy blisko 100 m2 robi pewną różnicę, ale nie chciałbym popełnić błędu, który miałby mnie później drogo kosztować. Pozdrawiam
  3. Witajcie Zerwałem złej jakości parkiet i teraz mam uszkodzoną podłogę (wylewkę). Podłoga była wcześniej impregnowana gruntem poliuretanowym Maximus i zastanawiam się teraz i proszę Was o poradę, jak mam ją wyrównać?
  4. Boorg Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi i proszę Cię abyś się odniósł jeszcze do następujących kwestii: Ad Ad6 Dobra wiadomość. Szkoda, że będzie się ściemniał, dobrze chociaż, że tonację zachowam, mam jednak nadzieję, że nie będzie tak źle z tym ciemnieniem bo mam okna pólnocne i wschodnie . A czy można czymś spowolniać/ograniczyć proces ściemniania dębu olejowanego? Ad Ad7 Czyli nie płyta OSB, czy jak jej tam, którą proponują mi ludziska lub mata wygłuszająca (chba bym zbankutował) Ad Ad8 Ad9 Parkieciarz właśnie proponuje mi wyrównanie na zasadzie: "klejem wyrównmy" i twierdzi, że z powodu użytego gruntu i kleju, których resztki gdzie niegdzie pozostały nie da się inaczej wyrównać. Boorg Prosze o poradę: Jak to można zrobić?
  5. Myślę intensywnie nad warstwowym produktem firmy Kahrs (deska 130x1800, nazwa: Dąb Milano) I systematyzując moje dylematy z innego wątku, mam następujące pytania? 1. Jakiego producenta olei używa firma Kahrs? 2. Czy to są oleje naturalne? 3. Czy już zawsze będę musiał używać olej firmy Kahrs? 4. Czy obsługa parkietu olejowanego u producenta różni się czymś od olejowanego w domu/mieszkaniu? 5. Czy olejowany, w Kahrs, parkiet dębowy będzie z czasem ciemniał? 6. Czy olejowany, w Kahrs, parkiet dębowy, który teraz ma ciepły kolor, będzie z czasem przybierał taki zimny oliwkowo-zgniły kolor? 7. Czym podnieść poziom do 22mm, jeśli Kahrs ma 15mm (osb?). 8. Co zrobić z uszkodzoną wylewką po zerwaniu parkietu, jeśli do gruntowania użyty był grunt poliuretanowy i dwuskładnikowy klej Maximusa? 9. Czy trzeba, z uszkodzoną wylewką, w ogóle coś robić jeśli powstałe nierówności to w większości max 1-3 mm wgłębienia? (parkiet odchodził z wylewką) Robert
  6. Boorg, licząc ponownie na Twoją nieocenioną pomoc, jak wielu na tym forum , zwracm się z pytaniem czy może wiesz jaki olej jest używany przez firmę Kahrs? Biję się z myślami co mam położyć na podłogę, z jesiona już właściwie zrezygnowałem, bo po moich przejściach na jego myśl dostaję drgawek Zastanawiam się czy używają oleju syntetycznego czy też naturalnego. Jeden z ich produktów (dąb olejowany) nawet mnie zainteresował, choć oczywiście nie jest tak jasny jak początkowo planowałem, ale cóż życie uczy pokory nie można mieć jak widzę tego co by się chciało. Nurtuje mnie też pytanie czy z czasem bardzo zmieni się jego kolor? Zastanawiam się też, czy w wypadku gdybym zdecydował się na parkiet olejowany tego typu, to już zawsze muszę używać oleju uzytego przez producenta? I czy pielęgnacja takiego parkietu jest identyczna jak parkietu olejowanego w domu/mieszkoniu po położeniu.
  7. Jestem zdegustowany rynkiem parkietów w Polsce. Nie mogę nigdzie znaleźć jesionu białego, część firm kręci, że ma a potem okazuje się, że to nie do końca jest jesion biały, że to jest jednak jesion jasny a i ten nie nie najwyższych lotów, ponieważ definicja tego jasnego jest dość dowolna, inni producenici od razu mówią, że nie mają bo brak jest surowca a z tego co jest nic pożądnego nie zrobią, często dodając, że dobry surowiec idzie na zachód bo tam inną cenę można uzyskać (a na Polskę wiadomo co idzie ...) Jestem rozczarowany, zdegustowany i zaczynam się zastanawiać nad jakimś innym rozwiązaniem. Muszę mieć jasną podłogę i dzisiaj pomyślałem o czymś takim jak Finish Parkiet, CO O TYM SĄDZICIE, co o tym sądzisz BOORG? Gdybym nawet się zdecydował to istnieje problem natury technicznej. Mam gres położony na 22 mm a Finish Parkiet ma 14mm, grubszego już nie robią, co więcej mam zagruntowaną podłogę gruntem dwuskładnikowym Maximusa i wiem, że już nie mogę zrobić dodatkowej wylewki. Stąd pytanie czym w takim razie podnieść poziom pod ten 14 mm Finish Parkiet?
  8. Naturalny rysunek słoja bardzo mi się podoba, nie chodzi mi o to, aby wszędzie były słoje tzw. czesane, tak nie chcę (sztucznie by taka podłoga wyglądała). Chciałbym jednak aby podłoga była z jesiona jasnego a nie w różnych, znacząco odbiegających od siebie kolorach - zaponiałem zabrać zdjęcia. Wymienić klepki odparzone ... hm, jest tego ogromna ilość. Parkieciarz powiedział mi, że część zejdzie ale wyjdą też nowe co pokazał, skutecznie na przykładzie, zdejmując warstwę drewna, pod którym pojawiła się sina plama.
  9. Pytasz, jaki się okazał ..., cóż nazbyt zróżnicowany, część jest jasnego, część beżowego, beżowo-różowego, są nawet klepki wchodzące w odcień buro-szary i zielonkawy, choć tych ostatnich nie jest wiele. Odparzenia nie są w odcieniu różowym, są sine. Zrobiłem zdjęcia, ale nie mam teraz przy sobie aparatu (karty), dziś wieczorem lub jutro postaram się je dołączyć, aby zobrazować co mam na myśli.
  10. Witam Zamówiłem do mojego domku jesion biały (jasny). Towar przyjechał i parkieciarz zaczął go układać. W ciągu jednego dnia położył jakieś 35-38 m2 i gdy przyjechałem następnego ranka byłem zszokowany faktem, że jesiona białego jest może ze 25% a co gorsza na parkiecie pojawiło się bardzo dużo odparzeń, przede wszystkim na końcach klepek. Producent parkietu zachował się porządnie (zadeklarował, że zwróci pieniądze za całość zamówionego towaru) niestety nie ominą mnie koszty całej operacji - klej Maximus, grunt, robocizna i ewentualna naprawa wylewki. Zastanawiam się teraz czy brnąć dalej w jesion czy może wybrać inną podłogę. Problem jest w tym, że chcę mieć koniecznie jasną podłogę, pasującą do nowoczesnego acz ciepłego wnętrza, Czy macie może jakieś INTERESUJĄCE PROPOZYCJE? Byłem tak bardzo nastawiony na jesion biały, że podejrzewam, iż nie mam pełnego przeglądu rynku. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...