Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrycja i paweł

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez patrycja i paweł

  1. Robiłem instalację w w maju 2009r, przede wszystkim nie daj się nabrać na materiały kupowane przez wykonawcę. U mnie wyszła różnica 4000 po czym wykonawca przyznał że musi do swojej robocizny doliczyć 1000 bo gdyby to on kupował to by sobie dorobił na upustach. Moje koszty to 29000 za materiały ze styropianem na podłogę, 7000 robocizna. Wykonanie: woda z cyrkulacją c.w.u. i kanalizacja, instalacja gazowa z kotłem kondensacyjnym, ogrzewanie podłogowe 140m2 + trzy grzejniki, instalacja kominka z płaszczem wodnym, w tym jest już opłata za przyłącze gazu. powierzchnia z garażem to 170m2
  2. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku jutro idę do pracy więc postanowiłem odwiedzić forum. Jeżeli mogę polecić wykonawców (a mieszkam już od 07. 2009.) to polecam ekipę do stanu surowego i tynków p. Jarka z Myszkowa. Powiem tak: każdy ma prawo popełnić błąd bo nie robi błędów ten co nic nie robi ale z ta ekipą można się dogadać nawet jeżeli chodziło o 2mm. Nr tel. mogę przesłać na priv. Co do kosztów to u mnie wyszło 12/m2 robocizna i 5-6 za materiał (tynk cem -wap.)
  3. Witam, dostałem ten schemat - zobaczymy jak się to sprawdzi. Jeżeli miałbym tylko kocioł gazowy to rzeczywiście mieszacz byłby niepotrzebny. Dziwi mnie, że firma KAN nie oferuje mieszaczy dla dwóch źródeł zasilania, co przecież staje się coraz powszechniejsze. Albo na opakowaniu powinno się umieszczać wyraźną informację o braku możliwości współpracy z kotłem kondensacyjnym.
  4. Trudno powiedzieć jakie to są straty. Ale jeżeli kocioł grzeje na 40st. a podłoga dostaje 30st. to oczywiste, że nie powinno tak być.
  5. Zorientowałem się, że chyba nie zrozumieliśmy się z jacek_mf. Zawór trójdrogowy jest w kotle a ja mówię o mieszaczu KAN w szafce rozdzielczej.
  6. W moim układzie 77a jest zawór na powrocie, tak jak pisałem, mieszacz cały czas miesza zasilanie z powrotem, nawet jeżeli zasilanie to np 35 st. Wtedy temperatura zasilania na podlogę to ok. 27st. Nie mam drugiego obiegu z grzejnikami. I kocioł rzeczywiście grzeje tak jak mu każe sterownik. Tylko, że na woda przechodząc przez mieszacz wychyodzi z niego o 8st. niższa. W przypadku zasilania 50 st. wszystko jest cacy, ale po to się kupuje kocioł konensacyjny, żeby nie grzać do wysokiej temp. i zaoszczędzić.
  7. Uwaga!!! Niestety dziś potwierdziłem u doradcy tachnicznego "KAN", że układ mieszjący do podłogówki nie nadaje się do współpracy z kotłem kondensacyjnym. Funkcję zabezpieczenia przed wzrostem temp, w tym przypadku spełni zawór trójdrogowy. Po prostu układ mieszjący miesza cały czas i nie ma możliwości puszczenia temp. z kotła. Tzn. przy zasilaniu 40 st. układ poda 30-32 i to wszystko. Mam jeszcze kominek z płaszczem wodnym i do niego rzeczywiście najlepszy jest układ mieszjący. (dom w całości podłogówka) Pozostaje dalej pytanie co teraz? Wywaliłem 3400zł na układ mieszający a grzejąc gazem musiałbym go wyrzucić, bo zabiera 20% temp. Zaznaczam, że hydraulik jednocześnie robił podłogówkę, gaz i kominek. Mam dostać z "KAN" schemat przerobienia układu mieszającego. Zobaczymy.
  8. witam, kolejne pytanie: temp. zasilania na piecu to np. 38 st. na rozdzielaczu juz tylko 30. Rozdzielacz jest ok. 6m od kotła, drugi rozdzielacz na poddaszu ok 14m od kotła i podobna temperatura. Oczywiście rury zaizolowane. Czy ktoś wie jak spowodować, żeby temp. zasilania na kotle i na mieszaczu sie pokrywały? Kombinowanełem juz z ustawieniami biegu pompy ale niewiele to zmieniło. Sprawdziłem, że zawór regulacyjny na mieszaczu jest max otwarty, podobnie głowica termostatyczna. Rozdzielacze kan 77a.
  9. witam, mam podobna powierzchnię i kominek Hibana. Zeby uzyskać wyższą temp. trzeba zaizolować wełną do kominków płaszcz. U mnie po zaizolowaniu temp. podniosła się o 10 stopni. Z 40 do 50 co całkowicie wystarcza (cały dom w podłogówce) ale faktycznie, mokre drzewo to porazka.
  10. Witam, mamy praktycznie identyczne warunki (140m połlogówki, 3 grzejniki, bojler 140l). Mam pompy na mieszaczach więc nie wiem jak byłoby bez nich. Ale jak dam pompę na piecu na 2 to nie daje rady przecisnąć na grzejniki. Może to zależy od rozwiązania kotłowni. Mam też problem z unieruchomieniem tej pompki w piecu jak zaczyna mi pracować pompa z kominka. Otóż zauważyłem, że obieg z kominka "spotyka" się z obiegiem pieca. Płomień w piecu po pewnym czasie od rozpalenia w kominku gaśnie ale pompa rzeczywiście się nie wyłącza. Mam zawory zwrotne i piec nie grzeje mi obiegu w kominka.
  11. Mamy 140m po podłodze. Ustawiona jest tylko funkcja "ogrzewanie podłogowe" i sterownik ustawiony na "słoneczko czyli grzanie ciągłe". Nie ustawiałem krzywych grzewczych i punktów początkowych bo nie chcę bardziej namieszać. Co do instalacji c.o. to mamy kominek z płaszczem wodnym, wymiennik ciepła, dwie szafki z układami mieszającymi, zasobnik Biawar 140l. Pokoje wietrzymy rzadko, bo działa nam wentylacja. Jeszcze jedna sprawa, otóż podczas pracy kominka pompa z pieca i tak cały czas pracuje, nawet kilka godzin. Czy można ją jakoś wyłączac?
  12. No właśnie. Był serwisant ale nie za bardzo chyba umiał go ustawić a moja znajmość tematu się skonczyła. Więc czekam na dobrą radę
  13. W domu mieszkamy od lipca, w kominku nie palimy od czasu podłączenia pieca gazowego. Nie mamy też rekuperatora, tylko po postu nasłuchaliśmy się o zużyciu gazu w ok. 7m3/dobe. W domu utrzymuję temp. 21 w dzień i 20 w nocy.
  14. witam, od czwartku korzystamy z junkersa. Zużycie gazu od 9 do 16m3/dobe. dom z poddaszem 140m2 w całości podłogówka. Do tej pory opalalismy kominkiem z płaszczem wodnym. Oczywiście sterowanie FW100. Jeżeli chodzi o pracę pieca to wszystko w porządku. Liczyłem tylko na mniejsze zużycie gazu. Piec pracuje w temperaturach 34-39 stopni. Czyli własciwie poniżej minimum. Czy można go jeszcze jakoś wyregulować, żeby zużycie gazu spadło? Sterownik ustawiony na "ogrzewanie podłogowe", wplyw temp. pom. 60%, zdolność akumulacji budynku 60%, moc ograniczona do 60%. Z góry dziękuję
  15. Witam! Szukamy okien i nie możemy się zdecydować, mamy dobrą ofertę cenową z Drutexu,ale nie bardzo jesteśmy przekonani co do tej firmy. Może ktoś jest w stanie nam doradzić jakie okna wybrać. Pozdrawiam
  16. Witam! Chyba ten sam złodziej u nas buszował bo nam też ostatnio na budowie zginął przedłużacz!
  17. Witam! Chyba ten sam złodziej u nas buszował bo nam też ostatnio na budowie zginął przedłużacz!
  18. Witam! My również budujemy w Tarnowskich Górach, choć nie jesteśmy z TG to zdecydowaliśmy się tu kupić działkę. Mężowi bardzo spodobo się to miasto no i tak mnie przekonał. Działki szukaliśmy prawie rok,jeżdząc po Jaworznie, Mysłowicach, Mikołowie - jak nie słupy wysokiego napięcia to kurniki obok działki, a ceny mimo to i tak wysokie. Obecnie mieszkamy w mieszkaniu w bloku i już nie możemy sie doczekać kiedy zamieszkamy w naszym małym domku. Pozdrawiam wszystkich budujących w TG!
  19. Witam! My również budujemy w Tarnowskich Górach, choć nie jesteśmy z TG to zdecydowaliśmy się tu kupić działkę. Mężowi bardzo spodobo się to miasto no i tak mnie przekonał. Działki szukaliśmy prawie rok,jeżdząc po Jaworznie, Mysłowicach, Mikołowie - jak nie słupy wysokiego napięcia to kurniki obok działki, a ceny mimo to i tak wysokie. Obecnie mieszkamy w mieszkaniu w bloku i już nie możemy sie doczekać kiedy zamieszkamy w naszym małym domku. Pozdrawiam wszystkich budujących w TG!
  20. Witam! My również zdecydowaliśmy się na guliwera. W projekcie powiększyliśmy tylko garaż, zastanawiamy się jeszcze nad powiększeniem łazienki na dole. Mamy już pozwolenie na budowę. Budujemy z cegły kozłowickiej-czeka na działce na rozpoczęcie prac.Już nie możemy się doczekać!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...