
Henrykk
Użytkownicy-
Liczba zawartości
28 -
Rejestracja
Henrykk's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Płot w granicy. Sąsiad osadził obrzeże /opornik/ między słupkami metalowymi na suchym betonie wchodząc znacznie na moją posesję betonem. Beton jest mocno widoczny, nie szalował. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie? Kiedyś to poprostu szalowano i zalewano lub fundament, murowanie podmurówki. Co zrobić?
-
Czy możesz zamieścić zdjęcie?
- 4 odpowiedzi
-
Czerwienie, brązy ewentualnie grafit, ale Lowicyn nie ma odpowiedniego dla mnie. Z połyskiem nie występuje, a w macie jest za ciemny. Szary jasny jest o wiele za jasny. Chyba pozostaje czerwona tlenkowa /lekko wpada w brąz/, ale jestem otwarty na propozycje. Interesujący jest ceglasty /tylko w macie/. Stosując w/w kolory liczę na to, że wystarczy jednokrotne malowanie. Obecnie mam Fawinyl C czerwono-tlenkowy.
- 4 odpowiedzi
-
Zamierzam pomalować dach z blachy farbą Lowicyn SX, jednak nie mogę zdecydować się na kolor. Dysponuję kartą kolorów, gdzie próbki są bardzo małe. Kto ma pomalowany dach tą farbą? Będę wdzięczny za zdjęcia i nazwę koloru /może krótki opis, zdjęcia odbiegają od rzeczywistości/.
- 4 odpowiedzi
-
Usilnie szukam wiarygodnej informacji dotyczącej wytrzymałości siatki zbrojącej w zależności od kierunku jej wklejenia. Prace elewacyjne zaczynają się we wrześniu, a ja mam do tej pory dwie sprzeczne ze sobą opinie. 1. Siatka wklejona pod kątem 45 st. wytrzymuje dużo więcej /wg producenta siatki/. 2. Nici osnowy równolegle do kierunku naprężeń czyli prostopadle do pęknięć -optymalne rozwiązanie. http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i1/i4/i5/i0/i2/r14502/KoncaP_WplywTkanin.pdf Chodzi o wklejenie pasków siatki 165 g na spękaniach ściany osłonowej /tynk cem.-wap./. Następnie przyjdzie podwójna siatka 165 g na całości /pierwsza w poziomie, druga w pionie, wszystko kleju zbrojonym. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
-
Przeniesiono i zmodyfikowano do "wytrzymałość siatki zbrojącej a kierunek wklejenia"
- 3 odpowiedzi
-
- siatka do styropianu z włókna szklanego
- ułożenie skośne
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
warstwa zbrojąca z klejem Knauf z włóknem szklanym
Henrykk odpowiedział Henrykk → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Czy chodzi o bezbarwny grunt który ma działanie hydrofobizujące a jednocześnie może dodatkowo wzmacniać warstwę kleju? Czy takim gruntem jest Unigrunt Atlas? -
Czy warstwa zbrojąca z klejem Knauf z włóknem szklanym może być pozostawiona na dłużej lub stanowić warstwę ostateczną? Czy też wymagana jest impregnacja?
-
Część budynku z osłonową ścianą popękała. W tamtych latach robiono: pustak 12 cm bez drutów, tylko przemurowanie cegłą pełną co 5 warstw. Szukam sposobu na ustabilizowanie tej ściany. Jedna opcja to podwójna siatka 165 g Caparol na Knaufie z włóknem, druga to płyta XPS + 1 siatka. Jednak co do płyty z polistyrenu mam duże wątpliwości /brak paroprzepuszczalności/. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, linki, zdjęcia podobnych spękań, metody naprawy. Podstawowym pytaniem jest, czy podwójna siatka 165 na Knaufie z włóknem wystarczy? Do tego potrzebuję materiału porównawczego.
-
- elewacja
- opór dyfuzyjny
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Klejenie siatki zbrojącej na elewacji
Henrykk odpowiedział Henrykk → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Czy w tej sytuacji nałożenie kleju jako warstwy wyrównującej jest dopuszczalne?- 7 odpowiedzi
-
- elewacja zewnętrzna
- klejenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jak prawidłowo powinna być przyklejona siatka zbrojąca na elewacji /klej i siatka Knauf/? Mój murarz zrobił to na raz /klej-siatka-klej/ i w wielu miejscach siatka jest widoczna. Sąsiad zrobił na dwa etapy /klej,wtopiona siatka i jak wyschło druga warstwa kleju/- jest idealnie wzrokowo.
- 7 odpowiedzi
-
- elewacja zewnętrzna
- klejenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Siatka na tynku cem-wap - sposób kładzenia
Henrykk odpowiedział Henrykk → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Można czy nie można tak robić? Jak stanowią przepisy? -
Jak prawidłowo wykonać warstwę zbrojącą /klej Knaufa+siatka/ na starym tynku cem-wap? Wielokrotnie widziałem, jak wykonawca robi to za jednym podejściem. Siatka wtedy jest na różnej i wątpliwej głębokości. Znalazłem firmę, która robi to na dwa podejścia. Po pierwszym, utopiona siatka jest trochę widoczna. Po wyschnięciu przychodzi druga, cienka warstwa kleju. Siatka jest idealnie zlokalizowana. Od tej strony w pełni to akceptuję. Jednak mam wątpliwości, czy taki sposób jest akceptowalny technologicznie /mokre na suche/.
-
odnowienie elewacji - tynk cem-wap
Henrykk odpowiedział Henrykk → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
"Elewacja mojego domu to tylko tynk cem-wap i tak ma pozostać. Po wymianie okien i drzwi pojawiły się jednak ślady po innych materiałach /nieco inny kolor/. Nie chcę barwników. Czym można całość pomalować, aby uzyskać barwę tynku cem-wap i jednocześnie zostały przykryte w/w ślady? " Jestem przeciwnikiem barwników na elewacji, to starcza na krótko i kosztuje. Jedynie szare kolory wytrzymują długo w naszym mocno zanieczyszczonym środowisku. Optymalne rozwiązanie - kolor piasku, stosunek piasku do cementu decyduje o barwie. Szukam produktu do renowacji tynku cem-wap., który przykryje ślady po naprawach. -
Elewacja mojego domu to tylko tynk cem-wap i tak ma pozostać. Po wymianie okien i drzwi pojawiły się jednak ślady po innych materiałach /nieco inny kolor/. Nie chcę barwników. Czym można całość pomalować, aby uzyskać barwę tynku cem-wap i jednocześnie zostały przykryte w/w ślady? Jaki efekt przyniesie pomalowanie wałkiem dającym efekt baranka, wykorzystując odpowiednio rozcieńczoną zaprawę tynkarską? Może taraboną bez barwnika, ale wtedy /ze względu na biały cement/ będzie kolor zbliżony do białego. Elewacja ma 20 lat i należałoby czymś zmyć,odtłuścić. Poza tym tynk jest zdrowy. Metoda ta jest związana z ograniczonymi środkami. Co o tym sądzicie?