Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aa_bb_cc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

aa_bb_cc's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ja mam taki: http://airpainter.pl/sklep/product_info.php?cPath=26_27&products_id=143 w rozmiarze XXL. Jeśli Cię interesuje napisz na priva.
  2. Mam oddzielne pomieszczenie (bez okien) przeznaczone na garderobę. Chcę teraz zamówić zabudowę tej garderoby (półki, szafy) i mam mały dylemat. Czy ta zabudowa powinna mieć z przodu zasuwane drzwi tak jak szafy np. Komandora czy tylko same otwarte półki i wieszaki? Niektórzy mówią, że wystarczą otwarte półki, bo przecież drzwi wejściowe do garderoby się zamyka. Mnie zaś wydaje się, że ciuchy na półkach otwartych w takim pomieszczeniu będą się kurzyć. Jak Wy macie rozwiązany ten problem? Robić zamykane szafy w garderobie czy tylko otwarte półki?
  3. Mam schody marmurowe (Breccia Sarda). Czym zaimpregnować schody, aby się nie plamiły? Wiem dobrze, że marmur powinien być zaimpregnowany. Może poleci mi ktoś dobry impregnat, bo ten który zostawili fachowcy to jakaś lipa. Miał być super,ale kominek nim zaimpregnowany wygląda jakby był brudny. Została po nim nierówna warstwa, jakby się wylał na niego bardzo słodki sok. Czekam kiedy się zmyje, bo, dzięki Bogu, wolno, ale schodzi. Całe szczęście , że nie zaimpregnowałam nim schodów. I drugie pytanie. Może wiecie czym myć, albo czym przecierać schody, aby przywrócić im trochę połysku? Schody używamy dopiero pół roku, a już widzę niestety zmatowienie ich. Może są jakieś sprawdzone środki do "polerowania" marmuru w domowych warunkach?
  4. aa_bb_cc

    Paradyż PERCY czy SUGAR?

    Mam Percy w całej kuchni i hollu. Jest to beż połączony z grafitem + mozaika. Jestem zachwycona moją podłogą. Wygląda super, wcale nie wydaje się brudna i nie jest dużo tego szarego. Super się myje, właściwie żadnych wad, no może jedna: co jakiś czas powtarza się na wzorze mała plamka, która daje złudzenie jakby coś kapnęło. Już kilkakrotnie chciałam ją zmyć Nie polecam zaś mozaiki Percy, która jest tylko w wersji matowej i ją myje się już nieciekawie. Jest szorstka i chropowata więc brud wchodzi w nią mocno. Jeśli będziesz kładła Percy półpoler to pamiętaj, aby dobrze ją zabezpieczyć podczas malowania ścian. Farba nie może kapać na płytki i nie może lecieć z wałka taka mgiełka farby, bo potem koszmar z domyciem płytek (przechodziłam to, więc wiem co mówię), ale to chyba tyczy się wszystkich półpolerów, bo mają malusieńkie ryflowania. Mimo to, efekt półpoleru na podłodze wart jest nawet tego szorowania, w porównaniu z oklepanym polerem.
  5. aa_bb_cc

    dyrup z mieszalnika?

    A przepraszam doczytałam - kolor Cejlon to ciemny kolor - jagodowy. A przy okazji, właśnie bardzo często się zdarza, że wbrew pozorom ciemny intensywny kolor kryje dużo słabiej niż jasny, pastelowy. Dlatego dla pewności, bez dużych dodatkowych kosztów (podkłady są dość tanie), malując kolorem intensywnym powinniśmy przemalować ścianę chociaż raz podkładem, zobaczycie jaka różnica w pokrywaniu farby. To samo tyczy się przemalowywania kolorów kontrastowych. Po co się potem stresować.
  6. aa_bb_cc

    dyrup z mieszalnika?

    Podkład nie jest z "szarej wody". To tylko moja subiektywna ocena tego jak taki podkład wygląda więc nie sądzę, aby na opakowaniu było napisane: użyć podkładu wyglądającego jak szara woda lub rozcieńczone mleko. Jeśli jest to kolor, który jednak nie wymaga podkładu to trzeba też wiedzieć, że nie każdy nowy kolor pokrywa w identyczny sposób stary kolor na ścianie. Ja nie wiem jak wygląda kolor Cejlon, ale możliwe, że chcesz za jednym razem pokryć ciemny, intensywny kolor kolorem pastelowym. O co Cię jednak nie posądzam, bo ufam Twojej inteligencji. Jednak na trudności w pokrywaniu może mieć wpływ również rodzaj starej farby. Ciężko bowiem pomalować farbę lateksową farbą akrylową. A może droga Pijawko zrobiłaś farbę bardziej wydajną z np. 2 l farby - wyszły Ci 4l? Farby Dyrup są tak gęste, że często ludzie dolewają mnóstwo wody, bo wydaje im się, że farba zgęstniała, a to BŁĄD. Moi malarze też chcieli go popełnić.
  7. aa_bb_cc

    dyrup z mieszalnika?

    Niektóre kolory Dyrupa (zwłaszcza te intensywne) wymagają podkładu. Podkład to taka szara woda, jakby rozcieńczone mleko. Najpierw ścianę maluje się tym podkładem, a potem dopiero farbą i wówczas nie trzeba malować ściany 5 razy, bo już po pierwszym razie ściana jest prawie idealna. Ale jak ktoś nie doczyta na opakowaniu czy ten kolor wymaga podkładu to i 10 razy przemaluje i ściana będzie miała prześwity. Ale kochani, nie porównujmy Duluxa do Dyrupa czy Beckersa. To inna klasa farby. Skoda to też samochód, ale to nie BMW, niestety...
  8. aa_bb_cc

    dyrup z mieszalnika?

    Ja mam cały dom pomalowany farbami Dyrup. W blokach przez 7 lat też miałam na ścianie farby Dyrup i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne, chociaż wcale nie takie tanie. Przez te lata żadna ściana nie wyblakła, ani nie zmieniła koloru, mimo że jedna ze ścian była malowana bardzo ciemnym, intensywnym kolorem. Przed wyprowadzką z bloków podmalowałam ściany tam gdzie były ubrudzone farbami, które nam zostały i które trzymaliśmy w piwnicy. Żadna z farb nie była popsuta ani spleśniała, jedynie trzeba było dobrze wymieszać. Nie było różnic po podmalowaniu miejscowo ścian. Farby są gęste i dobrze pokrywają. Panowie, którzy malowali nam teraz dom, byli bardzo zadowoleni, gdyż już po jednym malowaniu farba pokrywała idealnie. Trzeba pamiętać, aby do malowania farbę odlewać, a nie maczać pędzel w całym wiadrze, bo potem może farba zapleśnieć, gdyż są to farby ekologiczne. Przy doborze z mieszalnika proszę zrobić próbkę w domu i porównać ze wzornikiem NCS, bo często Panowie w Castoramamch dobierają tak farby, że wychodzą inne kolory. Dotyczy to głownie jasnych kolorów, kiedy dobierane są po kolorach ciemnych i w dyszach mieszalnika zostaje pigment poprzedniej farby. Trzeba po prostu zatrzymać paragon i taką farbę można reklamować.
  9. Mam wszędzie fugi ok. 3 mm. Ostatnio zostały zafugowane spoiną Mapei i Sopro. Miało być tak pięknie, a niestety nie jest, bo: 1. wg mnie fuga nie jest idealnie gładka i równa tylko ma w niektórych miejscacg jakby górki i dołki. 2. gdzieniegdzie pojawiły się dziurki na fudze 3. narożniki wypukłe są zafugowane równiutko, ale te wklęsłe to jakaś kpina - wygladają jak falbanka i są grubsze niż wszystkie ok. 5 mm 4. i chyba największy problem to to, że w niektórych miejscach fuga się sypie po przejechaniu po niej palcem z góry na dół, po prostu wykrusza się jakby była z piasku, a przecież powinna być na tyle twarda, żeby nie dało się jej zarysować paznokciem. Dlaczego tak jest? Sprawdzałam, fuga nie jest przeterminowana i widziałam jak była kładziona (poprawnie wg tego jak uczą na stronach producentów). Co do fachowców to do tej pory nie było żadnych zastrzeżeń, więc nie sądzę, że nie umieją kłaść fug. A może to ja jestem już przewrażliwiona i się czepiam? Jak u Was wyglądają fugi? Naprawdę są takie perfekcyjne? Może jakieś zdjęcia z bliska?
  10. Baaaardzo dziękuję za odpowiedź i z niecierpliwością czekam na zdjęcia.
  11. Mam ogromną prośbę. Też wpadłam na ten pomysł i zrobiłam kamyczki pod WC i też mam straszny problem skąd wziąć takie ładne kamyczki jak Twoje. Może podpowiesz mi gdzie mogę takie kupić? Czy mogłabyś wstawić zdjęcie na czym będzie się opierać ta szyba nad kamyczkami? Jak rozwiązali to Twoi fachowcy? Jak gruba będzie szyba? I chyba będzie hartowana? Byłabym wdzięczna za wsparcie. A przy okazji - Twoja łazienka powinna się znaleźć w jakimś katalogu - gratuluję zmysłu estetyki.
  12. Czy mogłabym prosić o dokładniejsze zdjęcia piekarnika Boscha, bo mam ten sam model , ale wydaje mi się, że źle został u mnie zamontowany. Chodzi o to , że mam dość dużą szparę między panelem sterującym a drzwiczkami (mogę tam włożyć palec) oraz między spodem piekarnika i dolną szafką. Widzę tam jakby "nóżki" piekarnika , a chyba powinien przylegać idealnie. Czy u Was też tak jest?
  13. Ojejku, uśmiałam się do łez Rzeczywiście przesadziłam, jeśli chodzi o te 0,5m i że wówczas już nie sięgam do kranu. Ale nie wiem dlaczego ubzdurałam sobie, że takiej wyciąganej wylewki używa się do dolewania wody do garnków stojących na kuchni (jakaś paranoja i nie wiem dlaczego ciągle miałam to w głowie), a wówczas naprawdę nie dosięgnę do kranu, bo to 2 szafki dalej. Ale teraz po głębszym zastanowieniu i doczytaniu do czego rzeczywiście służy taka wylewka chyba ją polubię Uff, dobrze , że jest to forum, bo strach pomyśleć co mogłabym jeszcze wyczyniać z tą wylewką...
  14. Zamontowali mi dziś w kuchni taką baterię z TEKI i jestem raczej rozczarowana jej działaniem. Otóż myślałam , że jak wyciągnę wylewkę i nacisnę ten gumowy przycisk na główce wylewki to woda będzie lecieć lub nie. A w mojej baterii to tym gumowym przyciskiem zmienia się tylko strumień wody z deszczowego na normalny, a wodę i tak trzeba odkręcić tą dźwignią od kranu. To trochę wydaje mi się dziwne, bo jak wyciągnę wylewkę na ok. 0,5 m to muszę wołać męż, aby odkręcił mi wodę, bo ja nie sięgam do kranu. I druga rzecz: jak opuszczam dźwignię kranu to nie odcina on od razu wody tylko jeszcze chwilkę leci cienkim strumieniem. Czy powodem tego jest ta wyciągana wylewka? Model mojej baterii to TEKA AQUATA EOB, czy podobne baterie Franke też tak działają?
  15. Czy może mi ktoś podać link do strony, gdzie można wstawić zdjęcia swojego domu i popróbować pomalować jego elewację? Te co znalazłam to strony gdzie wybiera się jakiś gotowy rodzaj domu i można go pomalować , ale to nie to samo co wstawienie zdjęć swojego domu. Może ktoś z Was korzystał z takiego programu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...