Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Electron1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Electron1

  1. Przy mojej znajomości angielskiego - doczytałem że te dwa niebieskie klucze mozna w pewnym momemcie "zablokować" co mi udało sie zrobic nieświadomie. Jest tam wzmianka że te klucze można przekazać np. osobom wynajmującym mieszkanie. Raczej nic tam nie napisali jak ponownie uprawnic te klucze - i to właśnie mnie interesowało. Dziękuję za odpowiedzi.
  2. Kupiłem nowe drzwi zaopatrzone m.in w zamek wieloryglowy. Do zamka dostałem 3 rodzaje kluczy tj: 6 sztuk kluczy z czarnymi nakładkami 2 szt kluczy z niebieskimi nakładkami 1 szt klucz bez nakładki Początkowo wszystkie klucze działały. Po próbach otwierania-zamykania róznymi kluczami - dwa klucze z niebieskimi nakładkami blokują się we wkładce zamka i nie mozna ich przekręcić. Klucze z czarnymi nakładkami i klucz bez nakładki działają normalnie. W bardzo krótkiej instrukcji dołączonej do zamka doczytałem że klucze niebieskie to klucze przeznaczone dla ekip remontowych i przez odpowiednie potraktowanie zamka kluczem bez nakladki mozna zablokować mozliwość korzytania z tych dwóch kluczy niebieskich ( tak mi sie wydaje - instrukcja w jęz. angielksim ) Czy mozna ponownie przywrócić zamek aby "pozwalał" na używanie kluczy niebieskich ??? Czy raz zablokowane klucze niebieskie sa już do wyrzucenia ?? Jakie jest prawidłowe wykorzystanie tych trzech typów kluczy ??
  3. Electron1

    Hydraulik do usług

    Spytam jeszcze Wymieniam grzejniki ze starych żeliwnych T1 -> na aluminiowe ( członowe) W róznych źródłach znalazłem różne dane dotyczące mocy grzejników żeliwnych ale zazwyczaj podawane dla temp. wody 90/80 st. C. Jaka jest moc grzejników żeliwnych dla ^t = 50 st. C. Jest mi to potrzebne do przeliczenia - aby zachowac ta sama moc zamontowanych nowych aluminiowych.
  4. Electron1

    Hydraulik do usług

    Mam pytanie do kolegi hydraulika - z jakim momentem należy skęcać człony grzejnikowe aluminiowe?? ( zdecydowałem się na KFA ) Wymiane starych grzejników na nowe będę wykonywał samodzielnie. Wiem że aluminiowe są delikatnymi grzejnikami i nie chciał bym ich uszkodzić.
  5. Wymieniam grzejniki ze starych żeliwnych T1 -> na aluminiowe ( członowe) W róznych źródłach znalazłem różne dane dotyczące mocy grzejników żeliwnych ale zazwyczaj podawane dla temp. wody 90 st. C. Jaka jest moc grzejników żeliwnych dla ^t = 50 st. C. Jest mo to potrzebne do przeliczenia - aby zachowac ta sama moc zamontowanych nowych aluminiowych. Mam tez pytanie dot. skręcania zestawów aluminiowych - z jakim momentem należy skęcać człony aluminiowe??
  6. Electron1

    Hydraulik do usług

    Zaplanowałem "odnowienie" instalacji grzewczej. W ubiegłym roku zamontowałem piec gazowy ( żeliwny ) pracujący w układzie otwartym, pozostawiiiając dotychczasowy weglowy, który tez czasami używam. Obecnie zamierzam zmienic grzejniki ze starych żeliwnych T1 na aluminiowe członowe. Wszystko wskazuje na to że zdecyduje się na grzejniki krakowskie KFA. Ponieważ obecnie pracująca instalacja ma właściwie dobrane zestawy do poszczególnych pomieszczeń, chciałbym zachowac te proporcje. W róznych źródłach są różne dane jak zastepowac jedne drugimi. Generalnie chodzi mi o ustalenie jaka jest moc t1 w warunkach podawanych jako warunki pomiarowe dla obecnie sprzedawanych ( d.t. 50 C ) Znalazłem tabele dla grzejników T1 ale moce podawane sa tam dla wyższych temepratur. Z góry dziekuje za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...