Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kszew

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    223
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

kszew's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Który model regulatora bardziej nada się do budynku o kubaturze 280m3: ARW 3.0/1 stopień regulacji: 1: 115V/2,2A, 2: 135V/2,5A, 3: 155V/2,8A, 4: 180V/3A, 5: 230V/3A czy ARW 3,0/2 stopień regulacji: 1: 70V/1,5A, 2: 85V/1,8A, 3: 105V/2,2A, 4: 145V/2,7A, 5: 230V/3A Lub inaczej: jak się ma zmiana napięcia do wielkości przepływu/wymiany powietrza przez centralę ? Przy ciągłej pracy centrali wymiana powietrza wynosi ok. 250 m3/h
  2. U mnie za listopad: 900 kWh na wszystko w tym na c.o. ok. 610 kWh. (wszystko na prąd) Podający zużycie energii tylko na c.o. powinni również podawać całkowite zużycie, gdyż zyski bytowe również mają wpływ na wynik c.o.
  3. Statek kosmiczny w trakcie lądowania na Ziemię zmienia położenie. Dlaczego więc jego ścianki nagrzewają się do wysokiej temperatury? Dlatego, że występuje tarcie ścianek o atmosferę, w wyniku czego wydziela się ciepło. Podobnie jest z wodą w rurkach, lecz nie ta skala wartości. PS. To co nie widać (nie da się wyczuć) nie znaczy że nie ma. Może to Cię przekona, że HenoK ma rację.
  4. Zakładam, że Pan jest obeznany w tej normie więc proszę odpowiedzieć na pytanie. Czy te wzory na obliczenie strat ciepła przez grunt uwzględniają również fakt podwyższonej temperatury pod budynkiem w wyniku podgrzewania go w okresie letnim? Bo jeżeli nie, to "obliczenia w jednej linijce" mogą być wiarygodniejsze niż wzory na 43 stronach.
  5. Nie nieporozumienie tylko daje mniejszy efekt/wydajność niż inne systemy chłodzenia.
  6. A jeśli te koszty będą stanowić np. 10% kosztów działania klimatyzacji w lecie, to nadal to będą koszty czy raczej zyski?
  7. Porównywalne wg czego? Według norm zgodzę się, że to nie będzie porównywalne, ale przy obliczeniu kosztów może to być porównywalne, gdy koszt na podgrzanie gruntu będzie bliski 0 lub zerowy.
  8. Czyli dalej to samo, opinie i epitety. A konkretnie to nie odpowiedział Pan na podane warianty.
  9. Nie. Ja podałem tylko dwa przypadki, w których straty w zimie są porównywalne. Różnica jest w tym, że w wariancie TB gruntu nie grzejemy, w moim - tak.
  10. A w jakim kraju jeśli można wiedzieć? Co do temperatur i strat przez podłogę. Pana wersja: izolacja 30cm styro i różnicy temperatur (Ti-Tg) 20-5=15 st.C (przyjąłem 5 st.C gruntu wariant optymistyczniejszy) Moja wersja: izolacja 15cm styro i 20-12=8 st.C Wychodzi, że straty ciepła nie będą się bardzo różnić chociaż 2-krotnie mniejsza izolacja.
  11. Nie wiem, bo nie mam zamontowanego termometru na powrocie. Prawdopodobnie na styku rurki z betonem osiągnie ale na końcówce pętli zdecydowanie nie.
  12. . Termostatyczny zawór 3-drogowy z nastawą 27-28 st.C na zasilaniu. A czujnika w podłodze niet, na pewno podłogi nie przegrzeję
  13. Napisał Pan raczej teorię, a w przypadku rzeczywistych domów izolowanych (nie mam na myśli domów letniskowych 6x6m) grunt pod budynkiem w zimie ma więcej niż 2-5 st.C .Wylewka ma mniej niż 26-30 st.C gdyż w domu izolowanym podłogówka działa tylko sporadycznie a nie w trybie ciągłym (ok. 2 st.C powyżej zadanej temperatury w pomieszczeniach). Podałem wartości średnie gdyż takie mają rację bytu a nie ekstremalne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...