Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Senser

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6 590
  • Rejestracja

6 obserwujących

Senser's Achievements

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... (8/9)

  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Witam. Stoję przed wyborem dostawcy rozwiązania oczyszczalni ścieków - opcja "Bilogiczna", drenaż wydaje Mi się być rozwiązaniem nieco bardziej ryzykownym ze względu na zapychanie się rur, to główny powód. Czytałem pobieżnie kilka wypowiedzi w tym temacie i wybór jest jeszcze bardziej skomplikowany niż sądziłem. Z kwestii technicznych: - Średni dzienny zrzut ścieków, obecnie ok 560l/doba. - obecnie ilość mieszkańców: 6 osób - działka o pow. 1200 m2 - rodzaj gleby na poły glina (tam jest obecnie szambo) a dalej piasek, działka jest tak podzielona lokalnie mniej więcej 50/50 Coś co mi najbardziej komplikuje wybór to ilość osób/ścieków...problem w tym, że nie mam żadnej gwarancji, co do liczby mieszkańców w najbliższej przyszłości - teoretycznie może nawet wzrosnąć ale też przez wyprowadzkę, może zmaleć do trzech a nawet finalnie do dwóch osób, jeśli się wybierze oczyszczalnie "pod" 560l - to i do niej, musi wpadać określona, z reguły "nie mniejsza niż" ilość ścieków, co zrobić i czy można coś zrobić jeśli liczba mieszkańców się zmieni a co za tym idzie liczba mieszkańców? Później dotrzemy do producent ten czy tamten? Jakie kryteria wybrać? Nie będę oryginalny, zapłacić jak najmniej za jak najlepszą oczyszczalnie, która zapewni nieprzerwaną pracę, taka która utrzyma deklarowane parametry ścieków, możliwie najmniejsze koszty eksploatacyjne, serwis - również za 8 lat a może i za 15? Mam sąsiada, który ma już biologiczną od chyba 4 lat, poleca rozwiązanie i wykonawcę: haba, jak podejść do tego tematu? Dodatkowa kwestia: czy istnieją jakieś dofinansowania do takich rzeczy? Jakie są wymogi formalne? Wystarczy zgłoszenie?
  2. Witam. Stoję przed wyborem dostawcy rozwiązania oczyszczalni ścieków - opcja "Bilogiczna", drenaż wydaje Mi się być rozwiązaniem nieco bardziej ryzykownym ze względu na zapychanie się rur, to główny powód. Czytałem pobieżnie kilka wypowiedzi w tym temacie i wybór jest jeszcze bardziej skomplikowany niż sądziłem. Z kwestii technicznych: - Średni dzienny zrzut ścieków, obecnie ok 560l/doba. - obecnie ilość mieszkańców: 6 osób - działka o pow. 1200 m2 - rodzaj gleby na poły glina (tam jest obecnie szambo) a dalej piasek, działka jest tak podzielona lokalnie mniej więcej 50/50 Coś co mi najbardziej komplikuje wybór to ilość osób/ścieków...problem w tym, że nie mam żadnej gwarancji, co do liczby mieszkańców w najbliższej przyszłości - teoretycznie może nawet wzrosnąć ale też przez wyprowadzkę, może zmaleć do trzech a nawet finalnie do dwóch osób, jeśli się wybierze oczyszczalnie "pod" 560l - to i do niej, musi wpadać określona, z reguły "nie mniejsza niż" ilość ścieków, co zrobić i czy można coś zrobić jeśli liczba mieszkańców się zmieni a co za tym idzie liczba mieszkańców? Później dotrzemy do producent ten czy tamten? Jakie kryteria wybrać? Nie będę oryginalny, zapłacić jak najmniej za jak najlepszą oczyszczalnie, która zapewni nieprzerwaną pracę, taka która utrzyma deklarowane parametry ścieków, możliwie najmniejsze koszty eksploatacyjne, serwis - również za 8 lat a może i za 15? Mam sąsiada, który ma już biologiczną od chyba 4 lat, poleca rozwiązanie i wykonawcę: haba, jak podejść do tego tematu?
  3. Dwa panele starczą na 2kw? Jak myślisz, ile czasu by potrzebowały dwa takie panele na nagrzanie do 70 stopni 150l wody? Nie wiem czy dałbym radę na zmontowanie tego samodzielnie, bo nie mam zupełnie wiedzy i też czasu na jej zgłębianie (chodzi Mi o elementarną wiedzę dot. montażu tego wszystkiego)....ale z drugiej, trochę by Mi nie pasowało kolejne 100% wartości towaru za sam montaż. Ale z drugiej strony, ta przetwornica + panele to już kompletny zestaw? Nie trzeba do tego falownika? Możesz dać jakiś namiar na Alledrogo na takie panele? Nie że nie chce Mi sie szukać ale nie wpada Mi w oko panel o takiej dokładnie mocy....
  4. Ktoś Mnie zainspirował, po tym jak przedstawiłem chęć zakupu takiego "stacjonarnego" zestawu solarnego za ok. 5k zł celem podgrzewania CWU w okresie letnim, żeby w to miejsce zastosować jakiś prosty układ z Fotowoltaiki pod samą grzałkę zasobnika CWU, wtedy nawet nie jest konieczne stabine napięcie. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, bo jak powiedział znajomy, możliwości zastosowania takiego rozwiązania jest znacznie więcej, czy może być więcej niż samego zestawu solarnego. Moc Mojej grzałki to 2 KW. Co myślicie o czymś takim? Czy ktoś może zastosował takie rozwiązanie? Obecnie nie mam "dużego" czy "docelowego" rozwiązania FV dla zasilania całego domu, ale to już zostawmy na boku, to rozwiązanie traktuje jako "półśrodek" na okoliczność zmniejszenia kosztów grzania CWU w letnim sezonie z jak najmniejszymi nakładami ale żeby ta inwestycja była "najbardziej racojnalna", czyli faktycznie, że układ solarny, potencjalnie wodę zagrzeje i "stoi bezrobotny". W kolejnym kroku, chętnie bym znalazł potencjalnego wykonawcę do takiego tematu? Ale nie wiem też czy w takiej konfiguracji za montaż nie zapłacę tyle ile za sam sprzęt...
  5. Interesuje Mnie tego typu rozwiązanie: https://prnt.sc/uEuYjPUNzli4 (Zdjęcie poglądowe, proszę nie sugerować się widocznym dostawcą/producentem). Potrzebuję wyłącznie źródła CWU dla 4 os rodziny również do zasilania pralki i zmywarki (zmywarka zasilana ciepłą wodą). Szukam zarówno sprzedawcy jak i montera. Wiem, że są zarówno zestawy ciśnieniowe i bezciśnieniowe, co lepsze? Jak duży zasobnik?
  6. Co by nie tworzyć kolejnego wątku. Słuchajcie, interesuje Mnie tego typu rozwiązanie: https://prnt.sc/uEuYjPUNzli4 Czy jest gdzieś na forum wątek z tego typu rozwiązaniami?
  7. Help me! Inaczej to może być mój ostatni post nie że na forum tylko w życiu... Załamka... Planuje zabrać się własnymi rękami do zabudowy swojego kominka. Brakuje mi "wizualnej wiedzy" jak tego dokonać krok po kroku.... Owszem są miejscami zdjęcia realizacji wykonawczej ale te najlepiej udokumentowane pod względem wykonawczym jakie udało mi się znaleźć to...kominek narożny. Mój nie jest narożny a stoi sobie na środku ściany a za nim wystający lekko ze ściany komin. Chcę do budowy użyć płyt izolacyjnych typu itp Varmsen. Problem polega na tym, że nie mogę wyszperać na FM odpowiedniego wątku z takim w miarę kompletnym instruktażem... Kilka dni spędziłem na wyszukiwaniu i nic... A może ktoś z was może mi udostępnić własne zdjęcia via mail?? Obudowa ma być banalnie prost jeśli chodzi o kształty. Czy możecie co nieco pomóc?
  8. Senser

    KOMINKI nasze !!!

    Help me! Inaczej to może być mój ostatni post nie że na forum tylko w życiu... Załamka... Planuje zabrać się własnymi rękami do zabudowy swojego kominka. Brakuje mi "wizualnej wiedzy" jak tego dokonać krok po kroku.... Owszem są miejscami zdjęcia realizacji wykonawczej ale te najlepiej udokumentowane pod względem wykonawczym jakie udało mi się znaleźć to...kominek narożny. Mój nie jest narożny a stoi sobie na środku ściany a za nim wystający lekko ze ściany komin. Chcę do budowy użyć płyt izolacyjnych typu itp Varmsen. Problem polega na tym, że nie mogę wyszperać na FM odpowiedniego wątku z takim w miarę kompletnym instruktażem... Kilka dni spędziłem na wyszukiwaniu i nic... A może ktoś z was może mi udostępnić własne zdjęcia via mail?? Obudowa ma być banalnie prost jeśli chodzi o kształty. Czy możecie co nieco pomóc?
  9. Niestety, z powodu braku zainteresowania jej przetrwaniem kolejnych "budujących pokoleń" książka przestała istnieć.
  10. Witajcie. Poszukuję doświadczonego Magika od Alarmów (moja, już 6 letnia instalacja oparta na Satelu CA-64), mam potrzebę serwisową. Szczegóły z wiadomych przyczyn na priv Chodzi o region grupy Grodzisko/Nadarzyńskiej (okolice Grodziska Mazowieckiego). Jeśli możecie kogoś polecić to będzie bardzo miło. Niestety nie mogę uzyskać kontakty z moim wykonawcą...
  11. Witajcie. Poszukuję osoby znającej dość dobrze temat instalacji alarmowej opartej na Satelu Ca-64, instalacja już 6 letnia, mam kilka potrzeb serwisowych. Potrzebuję kontakty do firm/osób działających/operujących w rejonie naszej grupy. Kogo polecicie? Nie chodzi mi o miłych nowicjuszy... Będę bardzo zobowiązany za pomoc. Kontakt via priv.
  12. Witajcie. Poszukuję instrukcji zabudowy kominka (jeśli to ma znaczenie, z płaszczem wodnym), czy ktoś może pomóc jakąś linką?
  13. Coś mi się wydaje, że kiedyś był takowy z Muratorze... Bardzo bym was prosił o jakąś linę do takowego. Bardziej chodzi mi o aspekt techniczny niż wizualny, jak to zrobić...?
  14. Mam do was pytanie, czy lokalnie macie kogoś do polecenia, kto zajmuje się instalowaniem/serwisowaniem instalacji alarmowej opartej na Satel-u. U mnie problem związany już z pewnym okresem użytkowania a nie budowania Mam kilka problemów z którymi muszę "coś" zrobić... Info jeśli możecie ślijcie na priv...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...