Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kałamarz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kałamarz

  1. My planujemy zrobić, choć pewnie będzie służył za schowek na mopy i wiadra. Powód pierwszy zrobienia tego prysznica to gdyby się zdarzyło komuś z domowników złamać nogę i być zmuszonym do mieszkania na parterze. Powód drugi zdarza się czasem coś myć pod prysznicem np. szufladę z zamrażarki. Trochę bez sensu byłoby to zanosić do łazienki na piętro.
  2. Nieprecyzyjnie napisałem. Porównywałem oferty i chodziło o 400pln więcej niż u przedstawiciela Vetrexu.
  3. Myślałem, że Vetrex jest droższy od Peteckiego, ale widzę, że to dużo zależy od wielkości i rozwiązań okien oraz przedstawiciela. Nie mam w wycenie suwanki, mam kryte zawiasy, niestandardowy kolor i klamki z kluczykiem, no i Petecki (Softline 82 - taka sama cena dla Alphaline 90) wychodzi 21800pln, a Vetrex Softline 82 25400pln+klamki 22x160pln. Dopłata do ciepłego montażu u przedstawiciela Peteckiego 400pln więcej niż u przedstawiciela Vetrexu.
  4. Przecież drewno jest niezłym izolatorem ciepła, nie oddaje tak efektywnie ciepła jak ceramika, chodzi o straty ciepła spowodowane oporem cieplnym. Ze strony http://www.zyj-komfortowo.pl/porada/110;-1728183376 "Jak wyliczyć straty ciepła w zależności od rodzaju podłogi? Zasada mówi, że opór cieplny ® o wartości 0,1 m2 K/W powoduje stratę ciepła w pomieszczeniu o 4oC. Przeciętnie dla drewna trójwarstwowego o grubości 14mm, R= 0,12 m2K/M Dla pianki wyrównującej i foli (pod panel drewniany) R=0,05 m2 k/W Łącznie R= 0,17 m2 k/W, co oznacza że strata ciepła będzie wynosić 6,8°C. Aby zastosowane ogrzewanie podłogowe było efektywne, współczynnik R dla materiałów podłogowych nie może przekraczać 0,17 m2K/W" A większość producentów właśnie wartość 0,17 podaje, małe niedotrzymanie parametrów i już granica opłacalności jest przekroczona.
  5. Witam wszystkich forumowiczów. Dużo ostatnio czytam fm, co prawda jestem na początku drogi (zaczynamy stan zero), ale już rozważam ogrzewanie podłogowe i płytki drewnopodobne.Najchętniej dałbym panele drewniane, bo lubię ciepełko drewna, ale przy podłogówce to jednak spore straty ciepła. A przeczytałem tu, że te drewnopodobne płytki nie dają takiego zimnego odczucia. Czy ktoś z was dawał cienkie fugi 1 albo 2mm? Jak to wygląda w realu? Niestety mam bardzo złe doświadczenia z fugami, bo się brudzą i ciężko myją i chciałbym je zredukować do minimum. Najchętniej ułożyłbym bezfugowo, ale ponoć przy ogrzewaniu podłogowym nie można, bo podłoga "pracuje".
  6. Mam Twój Dziennik dodany do ulubionych i obserwuję Twoje poczynania ucząc się w oparciu o nie co, jak i za ile się robi po kolei. Dziennik bardzo mi się podoba, bo prowadzisz go szczegółowo (nawet najdrobniejsze wydatki ) i ekstra ilustrujesz zdjęciami. Liczę, że utrzymasz ten poziom. Oprócz Twojego Dziennika przeglądam również forum Muratora no i trafiłem na temat humusu. Z tego co widzę w Twoim Dzienniku Ty go nie zdejmowałeś. Planujesz sypać piach na niego?
  7. Na wstępie przepraszam za moje pytanie laika, ale dopiero się uczę... Przeczytałem posty tego wątku i tak sobie myślę, że przy takiej "papierkologii" i zróżnicowaniu wykonawców poszczególnych przyłączy chyba nie wchodzi w grę podciągniecie mediów za jednym zamachem jednym wykopem? Skoro prąd ciągnie ZE to pewnie zamiast skorzystać z mojego wykopu do pociągnięcia gazu i wody będzie wolał zrobić przyłącz napowietrzny? A może to wogóle nie jest możliwe, bo są jakieś wymogi techniczne, że media nie mogą iść zbyt blisko siebie? Oświeci mnie ktoś w tym temacie? Mam ciągnąc 100 metrów i myślałem żeby to zrobić hurtem. Czy to jest wykonalne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...