Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pestka56

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29 724
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana pestka56 w dniu 3 Czerwca 2022

Użytkownicy przyznają pestka56 punkty reputacji!

3 obserwujących

O pestka56

  • Urodziny 30.08.1956

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Zawód
    grafik
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Tworzę ogród, wykańczam wnętrza domu

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    05-530
  • Województwo
    mazowieckie

Converted

  • Tytuł
    forumowicz wielki sercem, najpożyteczniejszy forumowicz od zawsze, najlepszy doradca na tym forum

pestka56's Achievements

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) (9/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

145

Reputacja

  1. Torciniarkę można poczuć, bo ochydnie wonieje octem przy drzewie. Poza tym jeśli wierci korytarze, to lecie sporo trocin, bo ona wielka jest.
  2. W moich zdjęciach to samo. Nic nie mogę wstawić. Ja zawsze ładowałam zdjęcia z komputera bezpośrednio i korzystam z Firefoxa. Próbowałam przez Safari i Chroma i też kuleje. No, z psiakiem będziesz mieć 2 lata zabawy, a potem dojrzeje i będzie lepiej. Z kotem się pogodzili?
  3. Mam takie płytki Vitcasa https://sklep.vitcas.pl/cegla-szamotowa-czarna-230x110x30mm.html Kupione, żeby zrobić z nich ściankę zbierającą ciepło z komory wokół władu. Jakiś czas leżały na kominku. Fajnie się nagrzewały i dosyć długo trzymały ciepło.
  4. Ja bym szczególnie polecała Aronię czarnoowocową. Owoce to skarb dla ludzi i dla ptaków, a jesienią przepięknie liście przebarwia. Poza ty to jeden z tych pancernych krzewów, który nie choruje i nie atakują go mszyce i inne szkodniki.
  5. Łososiowe śliczne. Z niskich róż mam w żółto morelowej kolorystyce Cubanę i Solero. Obie kwtną do przymrozków, jeśli tylko nie zapomnę usuwać przekwitłych kwiatostanów
  6. Duży, czy mały ogród, zawsze będzie piękny. Miło mi, że oceniasz mój ogród w taki sposób, ale on czasem to prawie przekleństwo tyle w nim roboty. Dlatego coraz więcej sadzę zadarniaczy, albo takich roślin, które posadzone raz nie wymagają doglądania częściej niż wiosną. Np. pod hortensjami, różami i innymi krzewami sadzę coraz więcej odmian turzyc. One świetnie głuszą chwasty. Niektóre rozrastają się krótkimi rozłogami i anektują powierzchnię dokładnie. Poza tym wiele jest zimozielonych. Doskonale rosną w półcieniu i w cieniu. Są też niskie trawy ozdobne, które można podobnie wykorzystać Jeśli mogę coś poradzić ci w kwestii róż... Wszystko jedno, czy chcesz róże pnące, czy krzaczaste wybieraj te, które powtarzają kwitnienie i zarazem mają certyfikat ADR (odporność na czarną plamistość m.in.). Mam około 70 krzewów różanych i od 2015 roku nie pryskałam ich na nic poza okazyjnym zwalczaniem mszycami.
  7. U mnie podobie. Tymczasówki są nie do zabicia , a zmian z wiekiem dokonuje się coraz wolniej, bo siły i finanse już nie te. Ciagle coś nie dokończone, bo przecież własnymi rączkami i trudniej, i dłużej trwa. A także coś by się chętnie zmieniło Także mój ogród w przebudowie. Zeszłoroczne wiosenne wichry powaliły u mnie kawał wierzbowego płotu, 2 sosny, ponad 7-metrowy świerk. Zmieniam przesadzam, dosadzam i staram się naprawiać co na początku zrobiłam źle. Polecam ci sklep internetowy z bylinami i trawami roslinoholicy.pl (https://roslinoholicy.pl/?fbclid=IwAR2A0X1gbu-sdhGa8WTOy3KSYZVcqSNOcjtzZTO0Ges6hzpZDQwGQHw3NN8) Właścicielka prowadzi teraz przedsprzedaż na swoim profilu facebookowym (https://www.facebook.com/martyna.mikotyna) Gwarantuję za jakość sprzedawanych roślin. Poza tym nie ma w internecie drugiego takiego sklepu tzn. z taką ilością i takim wyborem odmian roślin.
  8. Wybuchają we mnie kompleksy jak zaglądam do ciebie. Dom i otoczenie z roku na rok coraz ładniejsze
  9. Elfir z pewnością ci doradzi, a ja tylko w kwestii formalnej, bo wczoraj trafiła do mnie taka informacja z Poradnika Ogrodniczego i myślę, że wiedza o tym może cu się przydać. Cytuję: „Właścicieli działek nie obejmują przepisy prawa, które wprost regulowałby kwestię sadzenia żywopłotów z tui na granicy nieruchomości. W przypadku konfliktów między sąsiadami sądy opierają się na przepisach zawartych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 21 ustawy budowa ogrodzenia nieprzekraczającego 220 cm wysokości nie wymaga zgłoszenia odpowiedniemu organowi. Skoro ustawodawca dopuścił taką wysokość ogrodzenia jako właściwą dla prawidłowego korzystania z nieruchomości, sądy często uznają, że żywopłot pełniący funkcję ogrodzenia również nie powinien jej przekraczać.” https://poradnikogrodniczy.pl/tuje-przy-ogrodzeniu.php#google_vignette
  10. Oj, Kaizen, wstaw świeczkę do słoika i zapal ją, a potem załóż zakrętkę i zakręć słoik. I co, nadal się pali? Czy może zgasła? Zgasła, prawda Zgasła, bo ODCIĄLEŚ DOPŁYW POWIETRZA!!! Kiedyś chodziłeś chyba do szkoły, co? Przyznaj się, bo ja mam poważne wątpliwości.
  11. Kaizen, proszę cię rozbierz jakikolwiek wkład kominkowy i dopiero wypowiadaj się na temat odcinania dopływu powietrza. Tam nie ma szczelności, a nawet jest celowa nieszczelność, bo jest celowo zostawiona przestrzeń dla przepływu powietrza i to zarówno wewnątrz wkładu (to miejsce, gdzie regulujesz przesuwną rączką poniej drzwiczek), jak i na doprowadzeniu zewnętrznym jeśli jest. Na dodatek wkłady kratek, choć opisane jeśli chodzi o normy, to drzwiczki mają nieszczelne i tyle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...