Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ddddd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

ddddd's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jeżeli prze dwa lata , które użytkujesz ten kocioł nie miałeś problemów ze zbiornikiem tylko w ostatnim okresie. To może rzeczywiście nie zamknąłeś tej pokrywy. Na cofanie się gazów do zbiornika może mieć też wpływ zabrudzony przewód kominowy , albo brak ciągu. Smoła w kotle zbiera się podczas postoju, gdy kocioł przechodzi w podtrzymanie. Ograniczenie przepływu spalin z kotła powoduje osadzanie się smoły na ściankach. Kocioł, który masz ma czujnik temperatury podajnika , więc jeżeli żar o którym mówił Ci serwisant będzie zbyt blisko zbiornika to załączy się alarm, a podajnik wypchnie wszystko do popielnika. Zbyt niski żar nie może być przyczyną uszkodzenia zbiornika , ponieważ na wyświetlacz jak sam napisałeś nie miałeś żadnych alarmów. Skoro każdy z serwisantów podaję Tobie różne informacje to może skontaktuj się z serwisem fabryczny. Przyjadą do Ciebie ustawią, przeszkolą, zbadają ciąg. W tej sytuacji to jedyne wyjście.
  2. Forumowiczu mad1 proponuję prześledzić forum kostrzewy. Znajdziesz tam użytkowników ,którzy mają przerobione kotły olejowe na palnik peletowy. Z tego co czytałem są zadowolenie ze swojej modernizacji oraz oszczędności jaki wprowadził im palnik na pelet. W podanym linku znajdziesz zdjęcia z przeprowadzonych modernizacji: http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=854
  3. Na początku musisz zważyć paliwo podawane przez podajnik w ciągłej pracy przez godzinę. Wartość tego pomiaru należy wpisać w menu Palnik -serwis : ilość paliwa test.Kolejny etap to ustawienie wartości opałowej średnie 4,9 . Podawanie max proponuje ustawić tak ,aby przy 100% mocy osiągał 24 kW. Powietrze min10 max 26.
  4. Jeżeli palnik będzie pracował na 100% przez 24h to spali Ci około 120 kilogramów. W trybie serwisowym ilość paliwa test musisz dokładnie zwarzyć paliwo podawane w ciągu godziny przez podajnik i wpisać wynik w parametr : ilość paliwa test. Podawanie max ustaw na początek na 11 , wartość opałową na 4,9 . Powietrze zacznij od min.10. max 26. Aby osiagnąć pełną moc na palniku zwiększaj lub zmniejszaj podawanie.
  5. Rozpalanie w Twoim kotle masz drzwiczkach popielnikowych. Przy rozpalaniu i dokładaniu opału należy otworzyć dźwignię górno-dolnego spalania oraz wsunąć tylną dźwignie.
  6. W kotłach pellets plus dodatkowy ruszt działa w taki sposób że powietrze podawane jest automatycznie. Po osiągnięciu żądanej temperatury powietrze wyłącza się. http://www.kostrzewa.com.pl/prezentacja-video-kotla.html#tof Kocioł Pellets Plus posiada również zapalarkę do groszku węglowego. kostrzewa.sp.j.
  7. Może wystąpić wykraplanie pary wodnej w kotle. Poniważ kocioł rozpala się i stygnie. Automatyka sterującapracą kotła jest całkowicie pominięta. Proponuję wrócić do pracy kotła sterowanej automatyką. kostrzewa sp.j.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...