Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dejfit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    151
  • Rejestracja

dejfit's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Między 14 a ponad 20cm. Wpisz sobie w google roleta zewnętrzna wymiary skrzynek
  2. Możesz liczyć z tego wzoru W = Uw * m^2 * K * h gdzie: Różnica dla Uw stare minus nowe (Uw) Powierzchnia okna (m^2) Różnica temperatur zewnętrznej i wewnętrznej w sezonie grzewczym (K) Długość sezonu grzewczego (godziny h)
  3. A są jakieś dwukomorowe bez tej szyby w środku? Możesz mi napisać piśmiennictwo z jakiego korzystasz w kontekście definicji montażu? Ja mam tę publikację od IFT oraz 421polskiego ITB.
  4. Będzie stanowić mostek tylko mniejszy. Optimum to wyjęcie okna i podwalina purenit, klinaryt.
  5. Teraz też są 2 szyby tylko pakiet może być dwukomorowy. Różnią się Ug. Szyba może być zespolona dwukomorowa lub jednokomorowa. Więcej od strony 26 https://oknotest.pl/pobierz/vademecum-okien-pvc.pdf edit.
  6. Aprobata techniczna wkrętu i raport badania wkrętu. Tam najdziesz. Jeżeli szczeliny są większe anieli 2cm, to może być problem. Zależy od wkrętu, zależy od ściany. Jeżeli wkręt podda się na ścianie, to będziesz miał ruszające się okna. Tym bardziej będą się ruszać im bardziej ościeżnica/rama/futryna okna będzie oddalona od ściany. W takim wypadku piana musi przejąć rolę kotwienia mechanicznego, a raczej nie powinna.
  7. @finlandia Ja w żadnym momencie nie neguję niczego co napisałeś. Myślałem, że jest jakaś grupa dyskusyjna gdzie wymieniane są doświadczenia. Podpiąłem się pod temat po prostu z nadzieją, że jest jakieś forum branżowe niekoniecznie murator. W kwestii nazewnictwa. Ja wiem od początku , że Ty chcesz stosować taśmy lub membrany i tę pianę zamykać w ramach szczelnego/ciepłego montażu. Możesz wskazać piśmiennictwo gdzie jest definicja? Nie dziwi mnie, że montażyści jej nie znają. Ludzie w Polsce mają wstręt do czytania. Są jeszcze jakieś inne przepisy anieli to co poniżej? https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf Należy zawsze zrobić projekt montażu i aneksować do umowy montażu. https://www.ift-rosenheim.de/ift-montageplaner pablos83 można zrobić u Ciebie tylko koszty tego wszystkiego są bardzo duże. Jeżeli nie ma ewidentnych wad montażowych typu spękania tynków, ruszające się okna , fruwające firanki, pleśnie.grzyby ekonomicznie może być nieopłacalne, chyba, że z własną pracą jeżeli umiesz trzymać wiertarkę i rozumiesz tabele obciążeń, albo masz wypracowaną intuicję w tej materii. Przestrzelenie z rozwiązaniami(ang.overkill) może co najwyżej skończyć się zwiększonym nieco kosztem np. poprzez zastosowanie konsoli 2,5mm a nie takiej o 1,5mm profilu. No chyba, ze wymieniasz okna?
  8. Okna Uw=0,8, sosna 88mm, szyba Sanco Ug=0,5. Pustka jest z wełną. Co to jest cienko złożona rama?
  9. Ze stolarzem może być drogo. Pytanie czy rzeczywiście jest potrzebny. Nie wiem jakie umiejętności ma w pracy z drewnem autor, ale mogę coś podpowiedzieć w kontekście materiałów. Na oko w jedno popołudnie bym to obleciał do gołego drewna z czymś do zdejmowania lakieru. A potem w zależności jak głębokie są zadziory, ile ich jest, albo w całości pod obłóg jeśli trzeba i lakier lazurujący, albo flekownik sękownik/ frezarka i wstawienie miejscowo zdrowych elementów w razie potrzeby oraz lakier kryjący. Nie widzę dramatu może dlatego, że już takie rzeczy robiłem i mnie nie przerażają. Pod lakier musi być suche zdrowe drewno inaczej będzie obłazić. W szczególności wodne.
  10. Nie zmieniaj charakteru tego wejścia! Zrób stolarkę na zamówienie lub po prostu renowację. Ingerujesz w ścianę, tylko po obejrzeniu tego fizycznie można stwierdzić czy ta przegroda ucierpi czy nie. Imho to szklenie ma swój urok i drzwi też Ja bym się nie poddawał. To są drewniane drzwi? Powłoka lazurująca odpada, ale pod kryjącym lakierem białym wszelkie ślady frezowania można ukryć. Pod lakier podłoże nie może być zbutwiałe, wilgotne. Jeżeli szlifierka mimośrodowa lub oscylacyjna nie wystarcza frezuje się to drewno i wstawia nowe. Lakier można zdjąć mechanicznie lub chemicznie. P.S Osmo ma produkty do zdejmowania starej powłoki i one nie śmierdzą, nie trują tak bardzo, ale wolniej działają do tych "rozpuszczalnikowych". Zdejmuje się to potem szpachelką i szlifuje. Drewno naprawia jeśli trzeba. Można wstawić obłóg drewniany nowy. Zmienić zawiasy, okucia, zamki wedle uznania.
  11. Szkoda mi klawiatury. Nie uwzględniasz chronologii i nic nie rozumiesz. Pytanie było o położenie okna w murze tak aby się dało parapet S zainstalować. Następnie kombinacje z PIR bez świadomości ceny materiału. Nie sprawdzałem cen. Klikałem w program. Uwzględniłem docelowe U ściany (do spełnienia WT2021) bez świadomości kosztów ! Można to spełnić dla zastanej przegrody dla 8cm PIR lambda 26, a można dla 10cm EPS grafitowy lambda 31. Ceramiczne wychodzą mniej więcej tak jak ALU malowane na konkretny kolor RAL. Najtańsza jest stal. Zarysujesz ocynk i masz korozje, do malowania z marnym skutkiem od nowa.Nie dla mnie
  12. Już mam Therma i literaturę. Właśnie mi przyszła: https://shop.ift-rosenheim.de/wytyczne-do-montazu-okien-i-drzwi-zewnetrznych Ktoś chce kupić konkretny produkt i zastosować konkretne rozwiązanie. Nikt nie panikuje. Chodzi o to, że inwestorka chce ceramiczne parapety typu S. Nie istnieją inne dłuższe aniżeli 35cm. To, że blaszane/aluminiowe są istotnie dłuższe, to ja wiem. Problem jest sztuczny tylko jeżeli dopuszcza się rozwiązanie inne aniżeli ceramiczne.
  13. W tym, że ściana jest trzywarstwowa a okno ma być w płaszczyźnie ocieplenia. Nie wiem jaką masz ścianę. Z grubsza ma być tak przed termomodernizacją. http://www.raportsekocenbud.pl/artykul/n/pokaz/news/jak-montowac-okna-w-scianie-trojwarstwowej/ Po termomodernizacji nie wiem, dlatego zapytałem. Myślę, że poradzę sobie z tym https://windows.lbl.gov/therm-software-downloads Czy ktoś modeluje w tym programie coś lub ktoś ma wiedzę w zakresie obsługi tego programu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...