Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ŁL

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

ŁL's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Więc stałem się posiadaczem manipulatora INT-TSG. Do tej pory korzystałem z manipulatorów INT-KLCD-BL. Powiem w skrócie jestem pod wrażeniem. Sama obsługa jest o wiele przyjemniejsza. Jeśli ktoś planuje system alarmowy połączyć z drobną automatyką - otwieranie bramy wjazdowej, furtki, oświetlenia, nawodnienia, temperatury itp to nawet nie powinien sie zastanawiać tylko brać manipulator z wyświetlaczem. Wyświetlacz konfiguruje sie bardzo łatwo. Widzę, że ożywiła się dyskusja na temat wyświetlania temperatury na manipulatorze jej zasadności. Osobiście chcę wszystko "wepchać" w jeden system. A Satel ostatnimi manipulatorami fajnie podniósł jakość swoich produktów.
  2. Witam, Mam również pytania do kolegów. Mam postawiony system na Integrze 128. Czujki + kontaktrony. Wszystko chodzi. Chce dołożyć moduł Acu-250 + czujniki temperatury. Czy na manipulatorze INT-TSG idzie wyświetlać na wyświetlaczu temperaturę z czujki? Jeśli tak to z ilu? Z kolei na manipulatorze INT-KSG wiem, że działa wyświetlanie temperatury i tu pytanie z ilu sztuk można wyświetlać czy odczytywać? Dodatkowo chcę realizować nawadnianie ogrodu za pomocą integry oraz INT-IORS. Chcę by to funkcjonowało na zasadzie: 1.) Załączyć z manipulatora poszczególną sekcję manualnie - wyjście mono 2.) Ustawić program - otwieranie sekcji po sekcji z określonym czasem chodzenia (sekwencyjne otwieranie) S1 włączona 1h ->wyłączy sie to załącza się S2 na 45min-> itd. Czy ktoś ma schemat zaprogramowanych wyjść, by mógł się podzielić?
  3. Wypożycz Młotek Schmidta i sprawdź jaka wychodzi wytrzymałość betonu. Wtedy będzie można szukać rozwiązania problemu.
  4. To ja może podam zużycie dla pelletu. Aktualnie ogrzewam około 150m2. CO + CWu dla 3 osób średnio 550pln/miesiąc przy temp zewnętrznej oscylującej przy -5* tj. 700kg pelletu barlinku/miesiąc.
  5. Moim zdaniem zastosowanie bufora do kotła, który pozwala płynnie regulować moc albo uruchomić się w każdej chwili mija się z celem. Przechowywanie ciepła wiąże się nieuchronnie ze stratami. Jednak nie mogą one osiągać poziomu ponad 30 % jak w Twoim przypadku. No i słupki sie trochę nie zgadzają. 3 godziny palenia i 6,5 rozładowania to razem 9,5 h i to razy 3 = 28,5 h a więc sporo więcej niż 24 h. Zużycie peletu wziąłeś jak widzę z danych znamionowych kotła odczytując moc chyba ze wskazań sterownika (stąd 4,4kgx24hx0,2=~22kg). Przy takich pomiarach wypadało by zmierzyć faktyczne zużycie. Pozdrawiam:). Zużycie na PID-ie jest 100% rzeczywiste. Zasyp 200kg = 9 dób bez dosypywania pelletu = 200kg/9 = 22kg kiedy nie podchodziłem moc palnika równa 20%. Co do ładowania buforu to 2,5h tam wkradła się pomyłka. Ale po tych testach mam spore przemyślenia co do bufora i kotła na paliwa stałe.
  6. Próby robiłem w ostatnim tygodniu. Każda próba trwała około 24h więc są to jak najbardziej pomiary rzeczywiste. W tej chwili nie wiem co o tym myśleć. Zastanawiam się czy pozbywając się bufora nie spalał bym jeszcze mniej
  7. No właśnie powiem tak temp. na dworze -5* zużycie pelletu 22kg/dobę i to się zgadza bo mam zasyp 200kg i starcza na 9 dób. Przy temp wyższej czyli +5 moje spalanie nie wiele się zmienia również chodzi na 20% tylko czasem przegrzeje temp. o 10* więcej od nastawionej czyli do 76* i piec się wyłączy. Ale spalanie zostaje na tym samym poziomie. około 20kg/dobę. I tu zacząłem się zastanawiać czy przypadkowo pozbywając się bufora -700l wody technicznej nie spalał bym jeszcze mniej bo piec szybciej, by przechodził w tryb podtrzymania.
  8. A to wartosc faktyczna czy wyliczona? W buforze grzejesz jeszcze CWU a na PID-ie podajesz tylko CO wiec nie sa to dane rzetelne Wartość 65* jest to najniższa możliwa wartość do ustawienia na moim kotle ręcznie. Na PIDie grzeję też CWU. cały bufor 700l plus 200l CWU, która jest wewnątrz bufora.
  9. Bufor, Bufor itp ... Doszedłem do porozumienia z moim sterownikiem i sprawa wygląda: Moja istalacja wygląda następujące: - Piec Heatmatix 18kW - Bufor Immergas Duo Sis 900/200 (700l wody technicznej 200CWU) - Moduł Immergas niska / wysoka temp (sprzęgło) - Ogrzewanie podłogowe 90m2 zasilanie 35* powrót ~30,5* - 2 grzejniki (Garaż i łazienka) zasilanie z buforu 65* Do tego nieogrzewana góra 115m2 ale dach ocieplony wełną. Podsumowując: Kocioł ---> Zasilanie bezpośrednie na bufor ---> Z buforu zasilanie na modół wysoka/niska temperatura ---> Stąd Podłogówka grzejniki i powrót: Podłogówka, grzejniki ---> Modół wysoka/niska temperatura ---> Bufor ---> piec I teraz robiłem dwa tryby pracy bez PID temp. na dworzu około -5*, w domu 22*: Czyli temp nastawiona 75* kocioł ładuje bufor i wyłańcza się. Następnie rozbiera bufor. Czas ładowania buforu z 44* do 75* 3H - zużycie pelletu 100% mocy = 4,4kg x 2,5 = 11kg Bufor starcza na około 6,5h po czym temperaturana na buforze wynosi 44* i piec się włącza i tak cały czas spalanie 11kg x 3=~33kg/dobę A teraz tryb z PID, temp. na dworzu około -5*m, w domu 22*: - temp na piecu 65* pozostałe parametry bez zmian. PID ogranicza moc palnika na 20% i tak chodzi 24h/dobę, zużycie pelletu 4,4kgx24hx0,2=~22kg I jak się ma bufor ciepła?
  10. Bufor, Bufor itp ... Moja istalacja wygląda następujące: - Piec Heatmatix 18kW - Bufor Immergas Duo Sis 900/200 (700l wody technicznej 200CWU) - Moduł Immergas niska / wysoka temp (sprzęgło) - Ogrzewanie podłogowe 90m2 zasilanie 35* powrót ~30,5* - 2 grzejniki (Garaż i łazienka) zasilanie z buforu 65* Do tego nieogrzewana góra 115m2 ale dach ocieplony wełną. Podsumowując: Kocioł ---> Zasilanie bezpośrednie na bufor ---> Z buforu zasilanie na modół wysoka/niska temperatura ---> Stąd Podłogówka grzejniki i powrót: Podłogówka, grzejniki ---> Modół wysoka/niska temperatura ---> Bufor ---> piec I teraz robiłem dwa tryby pracy bez PID temp. na dworzu około -5*m, w domu 22*: Czyli temp nastawiona 75* kocioł ładuje bufor i wyłańcza się. Następnie rozbiera bufor. Czas ładowania buforu z 44* do 75* 3H - zużycie pelletu 100% mocy = 4,4kg x 2,5 = 11kg Bufor starcza na około 6,5h po czym temperaturana buforze wynosi 44* i piec się włącza i tak cały czas spalanie 11kg x 3=~33kg/dobę A teraz tryb z PID, temp. na dworzu około -5*m, w domu 22*: - temp na piecu 65* pozostałe parametry bez zmian. PID ogranicza moc palnika na 20% i tak chodzi 24h/dobę, zużycie pelletu 4,4kgx24hx0,2=~22kg I jak się ma bufor ciepła?
  11. Rojter czy Twój żyrandol w salonie to FERRARA firmy Eglo? Jak się sprawuje?
  12. Tylko pojawia się problem jak wyłączyć dmuchawę? Bo zostaje w pracy dla trybu kominiarz.
  13. Witam po dłuższej przerwie Tu: http://forum.muratordom.pl/post3977937.htm#3977937 opisuję moje walki z heatmatixem
  14. Piec to Heatmatix Burner 18kW sterownik estyma. Założenie było takie: Temperatura na piecu np. 65*, histereza np. 10* piec miał nagrzać instalację do zadanej temperatury 65* i przejść w stan wstrzymania/podtrzymania, włączyć się dopiero jak temp. na buforze spadnie do 55* i tak cały czas. Niestety sterownik estyma działa następująco piec osiąga zadaną temperaturę i redukuje moc do minimalnej starając się utrzymać zadaną temperaturę na kotle. Jeżeli odbiór ciepła jest mały to piec chodząc już na minimalnej mocy 20% przegrzewa zadaną temp. o 10* i dopiero wtedy przechodzi w stan podtrzymania. A w tych temperaturach - 15* -20* odbiór ciepła jest spory i piec chodzi tak jak to opisałem wyżej 24h/dobę tylko z różną mocą od 20%-35% i nie jest w stanie przegrzać zadanej temp. o 10* i nie przechodzi w stan podtrzymania. Pytanie czy właśnie z powodu zbyt dużej ilości wody w instalacji - bufor? I tu właśnie zacząłem się zastanawiać gdzie jest błąd? W sterowniku kotła, że estyma pracuje tak jak opisałem wyżej? Zła instalacja - brak jakiegoś zaworu, mieszacza itp.? Temperatura u góry przy -20* na dworzu = +8*
×
×
  • Dodaj nową pozycję...