Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darekexpert

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

darekexpert's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jezu!!! Znowu ten Bogusław Turcin - natręt jak ich mało. Wcale nie jest duzo droższa - po prostu słabo u Ciebie z matematyką również. Nie gadam juz z Tobą, bo nie pojawiłem się tu, aby jakiś handlarzyna niedouczony epitety mi prawił. Pozdrawiam i żegnam. Mam nadzieję, że moje posty chociaż trochę uswiadomiły ludziom na tym forum jak natrętni handlarze - nie mylić z handlowcami - potrafią naginać rzeczywistość i prawa fizyki do swoich potrzeb. Pozdrawiam i żegnam Pana Panie Bogusławie Regulus Turcin - dwojga nazwisk oczywiście oraz z rozdwojeniem jaźni w celach marketingowych
  2. darekexpert

    grzejnik kanałowy

    Do głupstw nie mam zamiaru się ustosunkowywać. Więcej szkoleń mniej nauki w tym wszystkim co piszesz widać - Panie Bogusławie Turcin. Powtórzę: Ty nawet nie rozumiesz co ja i turcin w swoich postach kwestionujemy... Może by tak uwagi do tekstu a nie ad personam? Pozdrawiam, mimo wszystko.... REGULUSY to nie klasyczne konwektory...... Grzeją rozwiniętą powierzchnią boczną.... Równanie charakterystyki cieplnej mają typowe dla grzejników radiacyjnych. Do głupstw nie mam zamiaru się ustosunkowywać. Więcej szkoleń mniej nauki w tym wszystkim co piszesz widać - Panie Bogusławie Turcin. Zresztą nie chce mi się już gadać z Tobą, bo tu nikogo oprócz Ciebie nie ma. Pozdro i żegnam.
  3. darekexpert

    grzejnik kanałowy

    To nie pij tyle
  4. darekexpert

    grzejnik kanałowy

    Szczerze mówiąc nie chce mi się prowadzić z Tobą przepychanek, bo to do niczego nie prowadzi. Wpisałeś "konwektor", a Regulus i linki do różnych podstron wstawiasz prawie wszędzie. Jest to bezczelna forma reklamy i powinni to moderować. Jak się tak ludziom narzuca to przynosi często odwrotny skutek - nie widzisz, że już chyba nikt oprócz mnie nie odpisuje na Twoje posty?
  5. Podałem takie marki, bo uważam ze są dobre stosowałem w projektach i wiem - sprawdzone w 100%. Z tymi cenami to przesadzasz, nie są to aż takie różnice jak sugerujesz - różnica w cenie Kampanna czy Jagi w porównaniu do Regulusa to jest może 20% drożej. Porównam to specjalnie dla Ciebie i napisze tu. Jesli chodzi o patriotyzm to oczywiście jestem patriotą, ale równiez jestem rozsądnym człowiekiem - te firmy mają w Polsce swoje przedstawicielstwa, które są w 100% polskie i zatrudniają Polaków, także uwagę o patriotyźmie uważam za bezsensowną.
  6. darekexpert

    grzejnik kanałowy

    A dlaczego nie może być coś niezłe a tańsze, dostępne cenowo niemal dla każdego? Jeśli ktoś funduje sobie przeszklenie na całą ścianę to go stać czy też nie? Wszystkie obecnie występujące na rynku grzejniki poza jednopłytowym "planem" i żebrami żeliwnymi, są to grzejniki konwektorowe... (nie konwektory). Udział konwekcji, jako sposobu oddawania ciepla, wobec ciepła promieniowania jest zmienny i zależy głównie od temperatury czynnika. "Czysty" konwektor, posiada wymiennik nie kontaktujący się z obudową a zatem obudowa jest całkowicie zimna. A to już, jako twierdzenie tak ogólnie sformulowane, całkowita nieprawda. Oj Bogusław Bogusław mało Ty jeszcze wiesz o ogrzewaniu, lepiej sobie w Regulusie jakieś badania urządźcie i sprawdźcie niektóre parametry, bo jak kwestionujesz oczywiste rzeczy to znaczy, że nie macie o tym pojęcia. Jasne że prawie wszsystkie grzejniki są konwektorowe, nawet te płytowe tylko stosunek konwekcji do radiacji zmienia się, nawet żeliwne żebra oprócz promieniowania oddają część ciepła przez konwekcję, bo ogrzane powietrze zawsze uchodzi do góry, a klasyfikacja czy jest to konwektorowy czy radiacyjny jest słaba, lepiej byłoby nazywać bardziejradjacyjny i mniej radiacyjny - idąc oczywiście za Twoim tokiem rozumowania. Dobre i tanie - nie ma takich rzeczy - to tak jak ze wszystkim. Coś co jest tanie musi być albo wykonane z gorszego materiału, albo gorzej zaprojektowane, albo mniej estetyczne itd. To tak jak jeansy oryginalne i podróbki - jedne posłużą Ci długo, a drugie do pierwszego prania. Co do zakwestionowania przez Ciebie mojej wypowiedzi o dobrym zaprojektowaniu wymiennika to nie będę tego komentował, skoro twierdzisz, że to nie prawda to idź do szkoły podstawowej na fizykę jeszcze raz albo weź jakies korepetycje. A poza tym to jak piszesz do mnie to nie wstawiaj tych swoich reklam, bo nie wiem czy tak naprawdę odpowidasz, czy jest to tylko pretekst do wpisania po raz kolejny słowa Regulus lub konwektor
  7. Pisząc to nie miałem na mysli żadnej konkurencji, tylko to że są rozwiązania lepsze i gorsze, a te Twoje Regulusy są naprawdę badziewne i za takie uchodzą na rynku. Widać jak Cię parę razy moderator pohamował w tej Twojej kampanii reklamowej A ja nie jestem z żadnej Twojej konkurencji - obracam się na rynku, ale z trochę innych powodów, po prostu jestem projektantem instalacji co i to dość dobrym i znanym, mówiąc nieskromnie. Napisałem ten post, bo nie mogę patrzeć jak Ci biedni ludzie na własną rękę męczą się i przewijają pośród gmatwaniny argumentów serwowanych im przez sprzedawców takich jak Ty. Kazdy im miesza w głowach, a oni już się słaniają otumanieni dymem filozofii produkowanych na potrzeby sprzedaży przez firmy grzejnikowe.
  8. darekexpert

    grzejnik kanałowy

    Tak ja mam pytanie do powyższego cytatu... Gdzie się takich głupot dowiedziałeś? To jest wszystko prawda, jak chcesz to Ci prześlę badania i bedziesz mógł sam poczytać. Jestem w posiadaniu raportów z badań instytutów Belgijskich, Angielskich i Rosyjskich - światowej sławy. Nie wiem tylko o których fragmentach wypowiedzi myslisz ze są głupie.
  9. Grzejnik kanałowy bedzie droższy od ściennego około 3 - 4 razy - oczywiście za tę samą wydajność. Grzejniki te oddają ciepło na zasadzie zjawiska konwekcji, a do tego potrzebny jest komin konwekcyjny, ktory w kanale jest krótki i dodatkowo sam kanał utrudnia konwekcję. Grzejnik naścienny ma wyższy komin konwekcyjny i ułatwiony przepływ powietrza i będzie dużo, dużo mniejszy. Jak dodacie sobie do tego cenę wykonania kratki na całej długości to wychodzi cena. Nieprawdą są też te rzeczy o kotłach kondensacyjnych. Niektóre grzejniki konwekcyjne mają tak efektywny i dobrze zaprojektowany wymiennik, że mniej tracą na wydajności niż płytówka. Wystarczy porównać współczynniki korekcyjne i nie pisać tych bzdur o słabszej sprawności przy niskich parametrach zasilania. Chodzi tylko o odległości rurek i gęstość lameli - to musi być optymalnie dobrane - warto zwrócić uwagę czy grzejnik ma pofalowane lamele - to zwiększa jego sprawność i wydajność. Czyszczenie to też nie jest problem - bo się go poprostu odkurza odkurzaczem - tylko musi mieć lakierowany proszkowo wymienik, bo do "żywego" aluminium kurz się przyczepia i trudno go oderwać. Lakiery proszkowe uzywane do malowania tych wymienników czsami mają właściwości eliminujące część bakterii z powietrza. Na lato kanał przykrywa się płytą dociętą przez stolarza przy kładzeniu podłogi - i już - co to za problem. A cena pozostaje ceną - nie ma dobrych rzeczy i tanich. Kratek sobie sami nie wykonujcie, bo to wychodzi trochę taniej a efekt może być mizerny i jeszcze ograniczyć wydajność grzejniki - porządne firmy podadzą Wam współczynniki korekcyjne na gęstość kratki - jak nie mają to lipa (np. Vasco nie przyjmuje współczynnika korekcyjnego i nie posiada takich danych). Nie dajcie się namówić na jakieś taniochy Regulusa czy Verano bo są to firmy, które istnieją na rynku od paru lat i nie mają doświadczenia. Popatrzcie w listy referencyjne - jeżeli są te grzejniki w poważnych obiektach apartamentowych i biurowcach tzn. że dobre - taki inwestor zna się przecież i z jakiegoś powodu płaci za lepszą firmę - zresztą posługje się też projektantem, architektem, wykonawcą - a oni wiedzą co zaprojektować lepiej niż Wy. Im dłużej Firma jest na rynku tym dłużej i lepiej Wam te grzejniki będą działać - większe prawdopodobieństwo. Convector juz raz zbankrutował, a Vasco Brugman musiał kupić na skraju upadku - takie super grzejniki mieli. Ja jeżeli chodzi o kanały mogę polecić tylko dwie firmy - Kampman i Jaga. Oni wiedzą co robią i widać ich w super obiektach. Najlepiej pójść do nich i dogadać się z jakimś handlowcem - przecież oni dają jakieś rabaty - zależy jak się pogada. Nie powiem co ja kupiłem, ale jedną z tych firm i to już parę lat temu i jestem zadowolony. A jak chcecie zaoszczędzić tych parę złotych, bo to takie będą różnice jak sie wszystko policzy to lepiej kupcie grzejniki na ścianę i już.
  10. darekexpert

    grzejnik kanałowy

    Ten się kurcze zareklamował
  11. darekexpert

    grzejnik kanałowy

    - Grzejniki konwektorowe wcale nie tracą na wydajności więcej niż inne grzejniki - od tego są wspólczynniki korekcyjne i można je porównać. Konwektory czasami nawet zyskują w stosunku do zwykłych grzejników w miarę spadku parametrów zasilania - a wszystko zależy od konstrukcji wymiennika ciepła w konwektorze. Ważne jest żeby odstępy między rurkami oraz lamelami wymiennika były odpowiednio dobrane - jak są za duże to strata wydajności, a jak za małe to osłabienie zjawiska konwekcji i ten sam efekt. Najlepiej jak są pofalowane lamele - to znacznie zwiększa wydajność. Niektóre konwektory mają podwójne wymienniki co daje im przewagę o jakieś 30-40% nad zwykłym grzejnikiem. Widziałem ostatnio również doładowanie do grzejnika, które zwiększa wydajność o 100% - to chyba Jaga ma - tylko kanał musi mieć wtedy ze 30 cm głębokości, ale do zwykłych grzejników też były. - Co do kotła kondensacyjnego to nie jest to tak, że musicie przewymiarować grzejniki dokładnie dwa razy, bo tak wychodzi ze współczynników korekcyjnych. Wystarczy 50%, dlatego, że te wszystkie obliczenia robione są dla temperatury zewnętrznej -20 stopni, a taka wartość występuje przez tydzień w roku i na ten tydzień można zrezygnować z efektu kondensacji i podkręcić ten kocioł na jakieś 60 stopni zasilania. - Wreszcie te kanały i podłogówka Mała wydajność kanałów wynika z tego, że zjawisko konwekcji zachodzi w nim powoli i przez to spada jego wydajność - taki sam wymiennik włożony w obudowę naścienną ma dużo dłuższy komin konwekcyjny i swobodniejszy przepływ powietrza i wtedy wydajność znacznie wzrasta. Nie wynika to z tego, że jest to konwektor!!! Co do podłogówki - jest ona fajna, bo ciepła podłoga ale poza tym to same wady. Nie można jej rozkręcać do wysokich parametrów, bo takie promieniowanie ciepła do góry jest niezdrowe i powietrze w chacie się nie porusza. Duża bezwładność instalacji co powoduje straty energii - to po co ten kondensacyjny kocioł, jak i tak walimy kupę energii w stygnięcie i nagrzewanie się tej wiekiej masy wody i podłogi. W przypadku paneli - tak jak u koleżanki - podłogówka jest bez sensu, ponieważ drewno jest słabym przewodnikiem ciepła i cała energia zostanie załadowania w glebę po domem. Lepiej byłoby poszukać grzejnika kanałowego o dobrych parametrach z jakiejś wyższej półki - nie szukać taniochy!!! - ale tylko żeby stworzyć kurtynę przy oknie i zniwelować stratę ciepła wywołaną dużą szybą - może być wąski - to nie będzie drogi, a na ścianie powiesić jakiś ładny grzejnik, który będzie się komponował z architekturą wnętrza. Podłogówka może być fajna, ale tylko do leciutkiego podgrzania podłogi przy temperaturze zasilania podłogówki nie więcej niż 35-40 stopni. - Jeszcze tylko wyjaśnię tę oszczędność spowodowaną małą pojemnością wodną i małą bezwładnością grzejnika - bo to też takie bzdury czytam na ten temat czasami, że się płakać chce. Grzejniki o małej bezwładności nie nadają się do instalacji zasilanych piecem węglowym, w budynkach gdzie wiatr dmucha przez okna i między cegłami w ścianach. W takim przypadku jest ważne, żeby było dużo wody i duże, ciężkie grzejniki, bo jak się dorzuci węgla na wieczór to do rana musi trzymać. Teraz budynki są jak termosy - szczelne okna, dobra izolacja i do tego automatyka - głowice termostatyczne i inne takie tam eletroniczne termostaty. No i teraz jak grzejnik się przymknie tą automatyką to musi szybko wystygnąć, bo inaczej grzeje niepotrzebnie, a jak głowica otworzy go to szybko się nagrzać - dzięki temu dostarczamy do pomieszczenia tylko tyle energii cieplnej ile jest potrzebne do utrzymania jednakowej komfortowej temperatury. Dzięki temu wykorzystujemy wszystkie dodatkowe źródła energii cieplnej wystepujące w domu - a jest ich bardzo dużo. Przepraszam za przydługi post, ale nie wytrzymałem - mam nadzieję, że Wam trochę pomogłem w tej termodynamice Jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie - chętnie odpowiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...