Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mk CocaYna

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    359
  • Rejestracja

1 obserwujący

mk CocaYna's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. W TV jeszcze nie byliśmy, póki co tematem zainteresowała się lokalna prasa i radio, ale jak sami widzicie temat jest "gorący" również w przypadku innych miejscowości, gdzie ktoś planuje tego typu inwestycje... Widzę, że wrzawa wokół takich inwestycji wybucha raz po raz, w różnych miejscach Polski, a jest to skutek braku odpowiednich uregulowań prawnych dla odpowiedniego usytuowania ferm przemysłowych. Dotychczas nie wyobrażałam sobie, że można dla takiej fermy wybrać lokalizację w centralnej części wsi i w prawie brak jednoznacznych zapisów, które uniemożliwiałyby realizację takich zamierzeń.... W niektórych wypowiedziach w prasie natknęliśmy się na informacje, że jedyny skuteczny sposób, aby zablokować taką inwestycję, to odpowiednie zapisy w Studium, ale jakie działania możemy podjąć, aby je do Studium wprowadzono i jak powinny być sformułowane?
  2. Mam problem, w przypadku którego pożądana jest podpowiedź specjalistów od warunków zabudowy. Otóż sąsiad, właściciel hurtowni jaj, chce za granicą naszej działki budować kurnik. Mieszkańcy naszej wioski są, delikatnie mówiąc, zaniepokojeni taką perspektywą. Działka inwestora od kurnika jest położona praktycznie w centrum wsi, przy głównym jej skrzyżowaniu, gdzie zabudowania mieszkalne występują w największym zagęszczeniu. Najbliższe budynki mieszkalne (w tym nasza posesja) oraz domostwa sąsiedzkie leżą w odległości około 50 i więcej metrów od planowanej inwestycji. Obecnie inwestorzy próbują uzyskać warunki zabudowy dla planowanej fermy, oznacza wręcz katastrofę ekologiczną i przekreśla nasze szanse na normalne warunki życia. Nie chcemy zatem dopuścić do powstania jakiejkolwiek inwestycji chowu przemysłowego i chcemy skutecznie zablokować plany inwestora na obecnym etapie starań o uzyskanie WZ. Obecnie inwestor posiada na swojej działce hurtownię jaj i na potrzeby tejże hurtowni chciałby zbudować kurnik z hodowlą niosek, który zapewniłby mu towar. W naszej miejscowości nie ma żadnej podobnej inwestycji polegającej na przemysłowym chowie, jest to wieś z typową siedliskową zabudową, dlatego pomysł aby w centrum wsi w odległości około 50/200 metrów od zabudowy mieszkaniowej, wybudować fermę kur, mocno nas bulwersuje. Czy jako mieszkańcy możemy wystąpić o naniesienie zmian w studiów, które blokowałyby tę inwestycję?
  3. Kurnik jest przewidziany na około 9 tysięcy kur na wolnym wybiegu... , ale ja przypuszczam, że to dopiero wstępna inwestycja, a za 3 lata może nastąpić rozszerzenie hodowli. Planu zagospodarowania niestety nie mamy, a inwestor wystąpił o warunki zabudowy. Jest to więc wstępna faza, dlatego mobilizujemy siły, aby zastopować plany inwestora. Z inwestorem już rozmawialiśmy, też wychodzę z założenia, ze najpierw trzeba spróbować się porozumieć, ale pomimo tego, że on wydaje się być skłonny do zawarcia kompromisu, czyli przeniesienia planów inwestycyjnych do innej lokalizacji, nie wiadomo co tak naprawdę zamierza. Gdzie możemy szukać pomocy i stosownych przepisów prawnych, które pomogłyby zablokować budowę kurnika?
  4. Witajcie, wczoraj dotarły do nas fatalne wieści, sąsiad chce za granicą naszej działki budować kurnik. Rozdzwoniły się telefony od innych mieszkańców naszej wioski i wszyscy jesteśmy bardzo zaniepokojeni tymi planami. Działka inwestora od kurnika jest położona praktycznie w centrum wsi, ale nie graniczy bezpośrednio z żadnymi zabudowaniami. Problem w tym że nasze zabudowania oraz domostwa sąsiedzkie leżą w promieniu około 50 metrów od planowanej inwestycji. Naszą działkę od działki sąsiada oddziela rów melioracyjny, dlatego chyba nie zostaliśmy uznani za bezpośrednie sąsiedztwo i o planach kurnika dowiedzieliśmy się od innych mieszkańców wsi... Czy ktoś może doradzić jak zastopować tę inwestycję?
  5. Po długich poszukiwaniach odnaleźliśmy model naszej pompy - Hydro Pompe s.r.l. typ 4MT 100T V400 - A 2,6 -CV1 - kW 0,75 - Hz 50 RPM 2840. Jeszcze raz przejrzeliśmy dokumentację jaką po wykonaniu studni przedstawił nam wykonawca i powiem Wam szczerze, że to wszystko strasznie amatorsko wygląda, ale cóż jak zleciliśmy usługę to nie mieliśmy bladego pojęcia, że mogą się pojawić takie problemy... Teraz jeszcze zlecimy ponowne badania wody, a potem podzielimy się z Wami świeżymi informacjami, choć rewelacji się już nie spodziewamy...
  6. Studnię użytkujemy 4 lata, mieszkamy od 3 lat. Studnia była bodajże trzykrotnie przepompowywana, chlorowana itp. Historia naszych problemów jest długa, można ją znaleźć w wątku STUDNIA GŁĘBINOWA- MĘTNA WODA PO 1,5 min.OD WŁĄCZENIA POMPY? Temat trochę zaniedbaliśmy, ale teraz do niego wracamy i chcemy zaradzić....
  7. Zaoferowali nam dwa urządzenia do uzdatniania, ale zanim cokolwiek zrobimy z tym fantem, możecie jeszcze doradzić czy możemy się opierać na badaniach wody sprzed dwóch lat? Czy lepiej przebadać wodę ponownie i dopiero wówczas dobrać ofertę? Firma, która poprzednio robiła analizy twierdziła, że właściwości fizyczne wody nie zmienią się, więc może nie ma sensu powtarzać badań? Kiepsko to wszystko wygląda od strony finansowej, żadne rozwiązanie nie jest tanie. Rozważaliśmy już nawet doprowadzenie wodociągu do naszej posesji, ale najbliższa rura to około 300 m, koszt pewnie doprowadzenia wodociągu byłby więc pewnie niebagatelny... Chyba, że udałoby się nam zregenerować studnię. Obecne ujęcie na głębokości 36 m, czy przy takiej głębokości to możliwe, że mamy azotyny w wodzie?
  8. Problem w tym, że my mamy kompletny mętlik w głowie i nawet nie wiemy o co pytać, czy w naszym wypadku w grę wchodzi stacja uzdatniania wody, czy jakieś filtry?
  9. Podpowiesz jakie firmy mają to złoże w ofercie?
  10. Czy istnieje dla nas jakieś kompaktowe rozwiązanie, to znaczy coś co zniwelowałoby problem przekroczonych wartości żelaza, manganu ale też azotyny? Czy ten filtr z żywicą jonowymienną, o którym pisze free_shop rozwiąże nasze problemy?
  11. Cześć, chcielibyśmy prosić naszych ekspertów i doradców o pomoc w dobraniu urządzenia do uzdatniania wody w naszym domu. Badania mamy takie LABORATORIUM WODY – WYNIKI BADAŃ FIZYKOCHEMICZNYCH WODY Numer próbki: 64/77/09 Mętność 14,3 Barwa naturalna 16 Zapach R* - roślinny pH 7,5 Twardość 222,2 Utlenialność 1,26 Chlorki 19,4 Żelazo 1,384 Amoniak 0,553 Azotyny 4,09 Azotany 8,28 Przewodność elektrolityczna 502 Mangan 0,480 W domu mieszka 5 osób, a wodę mamy z własnego ujęcia, tj. ze studni głębinowej.
  12. no właśnie noski nam stolarz spartolił, szkoda słów, szkoda nerw, tyle mogę powiedzieć na dziś. Płytki na podstopnicach made by Paradyż, ale zapomniała mi się nazwa kolekcji. Najważniejsze, że rozmiarowo pasowały idealnie tzn. szerokością pasowały, bo mają 17 cm. Te płytki mają też super fakturkę, podobną do drewna i kolor też jest rewelacyjny, bo szukaliśmy czegoś bardzo jasnego - w odcieniach kremowych, ecri i to nam idealnie kontrastuje z drewnem, na czym bardzo nam zależało. Generalnie klatka schodowa w konkursowym jest dość ciasna, więc aby nie pogłębiać tego wrażenia nie chcieliśmy montować schodów z samego drewna i robić takiego "tunelu". Teraz nasze schody, pomijając mankamenty wykonawstwa, sprawiają wrażenie lekkich. Barierki niestety są jak dla mnie zbyt mocno zdobione, ale wykonawca uważał, że im zdobniej tym piękniej, ale jak skończy te barierki, to chyba już odetchniemy z ulgą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...