Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gega

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

gega's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, sciana nosna, kwestia zrobienia otworu drzwiowego do pomieszczenia obok. Dodatkowo jest podciag po calej szerokosci domu ( na czerwono) W jakiś sposób powinno być to zrobione poprawnie ? Strop monolit . Czy wmurowanie nadproża załatwi sprawę oczywiscie zgodńie ze sztuka .?
  2. Witam, Czy po wykonaniu wewnętrznej instalacji gazowej i uzyskaniu wszystkich niezbędnych protokołów i pomiarów, i złożeniu wniosku o uruchomienie przesyłu i montaż licznika , zakład gazowniczy wykonuje jakieś dodatkowe próby szczelności tej instalacji (wewnętrznej). ? Wszędzie jest napisane ze przy wykonywaniu próby szczelności potrzebny jest odbiornik gazowy, ale próbę szczelności wykonuje się bez udziału odbiornika , no bo jak skoro jeszcze nie ma gazu to instalator nie mógł poprawnie uruchomić np. kotła gazowego. To jest trochę sprzeczne. Czyli wystarczy podłączyć kocioł gazowy ale on w ogóle nie jest uruchamiany w trakcie odbioru instalacji gazowej przez gazownie ? czy gazownia w ogóle robi pomiary i odbiory na własna rękę jeżeli są protokoły z wykonanych prac przez uprawnionego instalatora i wszystkie inne potrzebne projekty i wymagane dokumenty ? Cały czas mam na myśli tylko wewnętrzna cześć instalacji gazowej wykonanej w domu zgodnie z projektem. Pozdr
  3. gega

    Ścianka z płyty mdf

    ten mdf wg mnie to nie najlepszy pomysł. nie jest to materiał zalecany nawet na ścianki działowe.zacznie wilgoć łapać i pęcznieć.
  4. bardzo kiepski materiał jeżeli chodzi o wykończenie ścian. mało odporny na zarysowania. co do łączeń to tylko listwa maskująca
  5. zrobiliście tak jak w projekcie konstrukcję dachową z wiązarów ? G.
  6. Witam, mam problem , pomiędzy 2ma pokojami jest olbrzymia przegroda ( tak jak na rysunku) . Teraz chciałbym oddzielić jeden pokój od drugiego , aby uzyskać chociaż trochę prywatności. Warunkiem jest aby było to cos " przesuwnego" aby można było przejść z jednego pokoju do drugiego, ew otworzyć w celu doświetlenia. Jakieś pomysły ? Nie chce zabudowywać to ścianka GK, wystarczy jakieś proste rozwiązanie cos typu kurtyna ale musi być też w miarę sztywna. gdzie coś takiego szukać ? http://img600.imageshack.us/img600/3876/scianag.jpg
  7. tak wyglądają ściany konstrukcyjne parteru + podciag wsparty mniej więcej w połowie długości na słupie żelbet. Strop jest monolit kleinowski. http://www.trackit.pl/dach1.jpg G.
  8. Tak by to wyglądało: http://trackit.pl/dach.jpg Wykonawca twierdzi iz po wymurowaniu scianek działowych mozna bezproblemowo usunąc 4 słupy . W projekcie nie ma w ogole płatwi posrednich ( w zasadzie jest tylko jedna nad antresola ale omija komin), za to jest płatew kalenicowa i 8 słupów podpierających w większości krokwie rogowe. Wykonawca zaproponował iż rozwiazanie na rysunku jest dużo lepsze i pewniejsze. Martwi mnie tylko ta płatew przechodząca przez komin. Z prawej strony nie ma za bardzo jak ją podeprzeć ponieważ jest antresola. G.
  9. w projekcie płatew jest w innym miejscu i nie koliduje to z kominem. G.
  10. Witam , nie wdając się w szczegóły , problem polega na tym iż płatew pośrednia przechodzi prostopadle przez komin ( komin z cegły) prawie przez jego środek. Wykonawca proponuje rozcięcie płatwi w tym miejscu i założenie kątowników. Czy takie rozwiązanie jest poprawne ??? W moim przypadku cieśle dokonali sobie pewnych "uproszczeń". Nie wiem co robić. Pozdr gega
  11. Witam , czy dach budowaliście zgodnie z projektem , chodzi mi o przekroje krokwii koszowych tzn 14 x 24 , wykonawca proponuje 10 x 20. Czy to wystarczy ?? pozdr G.
  12. Witam , pytanie może troche nietypowe dla budowniczych RUBINA, czy do stawiania więźby wasze ekipy używały dzwiga ? Wykonawca sugeruje ze do najcięższych krokwi (14x24x900 cm) potrzebny jest dźwig. Jak było u Was ? pozdr g.
  13. Witam , w projekcie mam - piasek - chudy beton 15 cm - folia PE - styropian 12 cm - szlichta 7 - posadzka 2 -cm Górny poziom posadzki dokładnie licuje sie ze szczytem ściany fundamentowej. Wykonawca proponuje aby warstwę chudego betonu zlicowac ze szczytem ściany fundamentowej. Jakie sa tego plusy i minusy. ??? Twierdzi iz tak teraz wszyscy robią aby warstwa styropianu oraz szlichta nie była obniżona w stosunku do szczytu ściany fundamentowej./ ponoć lepiej ze wzgledów izolacyjnych/. Co o tym myslicie. ???? Jak to jest u Was? Dodam iż podniosłem ze względu na warunki gruntowe ścianę fundamentową o 15 cm co odczułem po ilosci betonu a teraz jeszcze całość pochłonie duże ilości piasku jaki muszę wsypać aby chudy beton był na równi ze ściana fundamentowa. G.
  14. Witam , my startujemy końcem kwietnia (cały czas oczekujemy na PnB ). Pytanie do budujących RUBIN-a. Czy kwota 65 tys za robicizne za stan surowy otwarty to dużo czy nie jak na ten domek ??? pozdr. G.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...