Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kowalio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    180
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kowalio

  1. Adamie, pod koniec zeszłego roku to zrobiliśmy, wyczyszczone. Jednak sami instalatorzy szeroko otworzyli oczy co było przyczyną. Wymienniki czyste a zabite były przewody elastyczne od zbiornika i grzałki do pompy obiegowej. Tak zabite że wysypaliśmy z nich z pół kilo kamienia.
  2. Witam Mam dwie lampy do uzdatniania wody 55W. Jedną na ogród, bo włączam ją poprzez wtyczkę wi-fi do potrzeb i drugą na dom. Lampa na dom właściwie pali się cały czas, i chciałbym tego uniknąć. Potrzebuję kupić automatyczny włącznik, aby w momencie, gdy przepływa woda uruchamiał/włączał lampę. Coś działające jak podgrzewacz przepływowy. Płynie woda, włącza prąd. Może mi ktoś doradzić co należy zakupić?
  3. jeżeli ze studni to przydało by się wodę przebadać. Ja mam oprócz podobnej twardości mangan, żelazo i nawet 6 jednostek colie. Takze samo zmiękczanie niewiele może dać. Jak jest studnia to filtracja wstępna jest potrzebna. Pompa lubi zaciągać piaseczek i inne drobiazgi.
  4. Widzę, ze temat trochę zboczył i każdy swoje zachwala. Nie znalazłem jak do tej pory konkretów na temat mikroinwerterów. Niewiele firm to robi, poza tym. Przychodzą do mnie teraz handlowcy i zachwalają jak co każdy mozę najlepiej ale to co ma. Dla mnie sprawa prosta: - 230V prosto do szafy przez co brak spadków napiecia na kablu długości ok 20m - bezpieczeństwo przeciwpożarowe lepsze niż na łącznikach przy SE Czy jest ktoś w stanie konkretnie odradzić mikroalowniki od optymalizatorów? Stoję przed wyborem i wolę dopytać. Może coś przeoczyłem.
  5. a gdzie kolega chce wymieniać wodę na glikol? W wymienniku poziomym w gruncie czy w podłogówce?
  6. Witam Mam pompę IVT Green Line 11KW już 14 lat z dolnym wymiennikiem na glikolu. W tej chwili pojawiają mi sie błedy i pompa zaczyna grzać tylko grzałką. Dowiedziałem się, że oprócz czyszczenia wymienników należy wymienić cały glikol. Proszę o poradę, czy ktoś już to robił i ewentualne sugestie.
  7. JA co prawda już wybrałem zestaw, ale ciekaw jestem dlaczego nikt nie pisze o tym aby zbadać wodę jaką się ma w kranie a potem dokonywać wyboru stacji uzdatniającej. Ja mam własną studnię i mam mangan, żelazo i wapń. Do tego te zestawy co widzę w linkach by się nie nadawały. Poza tym strasznie drogie jak na samo zmiękczanie wody.
  8. Z bimbrem to się zetknąłem nie raz i nie dwa, nawet on się ze mną zetknął wiele razy... Tak, to ta przyczyna, jednak bez jakiejś instrukcji nie poradzę sobie aby czegoś nie sprdlić. Najśmieszniejsze jest to, ze żaden instalator nawet przyjść nie chce. Adam, jak jest gdzieś w zasięgu wideo o tym to chętnie rzucę okiem.
  9. może jak bym to gdzieś na filmie zobaczył to pewnie i bym zrobił. Nie chciał bym sobie w ogóle pompy na zime załatwić.
  10. Z tego co zasięgnąłem wiedzy to płukać najlepiej Kamixem ale tym do instalacji. Własnie próbuję się umówić z serwisantem na ten zabieg. Sam tego raczej nie zrobię. Serwisant jakiego znalazłem i problem zna jest nablizej 500km ode mnie. Nikogo na śląsku znaleźć nie mogę.
  11. Tę pompę już wymieniłem. Pomogło na kilka dni i dalej wysokie ciśnienie. Ewidentnie wymienniki. Nie mogę znaleźć nikogo kto naprawia pompy. To jakaś paranoja.
  12. takie drobiazgi robiłęm kilka razy. W zbiornikach wyrównawczych jest pełno. I tu własnie problem ... skąd fachowca. Nigdzie nie mogę znaleźć. Częstochowa
  13. Moze teraz to właściwszy temat ... Pompa z poziomym wymiennikiem na glikolu. Ktoś z Was ma takową od więcej niż 10 lat? Mam problem włącza mi się wyłącznik wysokociśnieniowy i pompa leci tylko na grzałce. Jest tutaj może ktoś kto miał podobne problemy? Jak rozwiązał, kto diagnozował etc?
  14. Pompa IVT green line 11kw z gruntowym wymiennikiem na glikolu. Pompa obiegowa wynieniona, zawór trójdrogowy. Był u mnie właściciel firmy dystrybuującej te pompy z dwoma pracownikami ale sobie nie poradzili. Nie będę rozwijał teraz tego tematu. Błąd jaki się pojawia został zdjagnozowany jako brak przepływu glikolu przez wymienniki. Człowiek co mi tak powiedział robi to jak mówił na codzień i zna te pompy. Polegam na tej diagnozie nic innego na razie nie widzę aby mogło być przyczyną.
  15. Najlepiej to muszę najpierw mieć fachowca co to zrobi. Nie rozmontuje sobie sam pompy, odpowietrze układu na glikolu etc... Jestem umówiony z jednym gościem z Gdańska ale szukam kogoś bliżej. Na prawdę nikogo tu nie znajdę? Pompy ciepła są od 20 lat na rynku, wszyscy musieli już to robić.
  16. Witam Czy ktoś już coś takiego wykonywał jak w temacie. Mam pompę 15 lat i niestety przepływ czynnika z dolnego źródła wywala mi błąd. Potrzebuję pomocy, jakiegoś fachowca.
  17. Witam Proszę powiedzcie mi z wlasnego doświadczenia czy to dobry pomysł? Jeżeli ktoś ma tak wykończone murki, to prosił bym o zdjęcia. http://www.creaton.de/pl/produkty/dachowki/dachowka-karpiowka/manufaktur-68-sztm2/ ta, czy klasik to kwestia wyliczenia i dopasowania do grubości murka, jednakże zastanawia mnie tylko jedna rzecz ... mianowicie pomalowanie boków uciętej dachówki. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Dachówka miała by być w kolorze "FINESSE" czerwień winna glazurowana i to mnie martwi. Jest jakiś preparat, którym można pomalować boki glazurowanej dachówki aby wyglądało to normalnie? czyli w formie błyszczącej? pozdrawiam
  18. Popatrz tutaj http://allegro.pl/daszki-na-murki-2sp-29x100-producent-tomi-nr-1-i1472950540.html masz dwu, trzy, jedno spadowe w pełnej palecie rar, jednak to nie klinkier. Ja też szukam czegoś na daszki, chciałem dachówką karpiówką ale jeszcze też szukam, patrzę co ludzie robią
  19. wody masz tyle co ja z dachu, ja mam jeszcze problem taki, że mam wszędzie glinę, więc zbiornik to by trzeba było mieć ze 100m3. W każdym razie musisz poszukać zbiorników drenażowych, jeżeli grunt jest przesiąkliwy to jesteś w "domu", a jeżeli masz płytko wody gruntowe to musisz kombinować, ale to już nie na forum. Zbiornik taki trzeba dobrze obciążyć, mój KB opowiadał mi jak wody gruntowe wypchnęły do połowy taki zbiornik z ziemi u jego klienta.
  20. a jaki masz grunt? glina? piasek? to ważne, jaka powierzchnia z której odprowadzana jest deszczówka?
  21. śmierdzi i nie wiesz skąd? był juz temat. http://forum.muratordom.pl/post3971263.htm Może każdy ma co innego ale w/g opisów innych miałem smród nie wiadomo skąd, jak rozpalałem to trzeba było uciekać, zero dymu tylko smród jak by plastik, jak by cholera wie co. Nie miałem zakończonego komina, woda lejąca się do środka komina to musiała sprawiać bo gdy tylko strażak wylądował na kominie smród jak ręką odjął. Co prawda jeszcze ze dwa trzy palenia coś tam waniało ale ustało i cały sezon cieszę się normalnym użytkowaniem kominka.
  22. Powracam do tematu bo znalazłem problem. Nie sądzę aby smród ustał z innej przyczyny. W tym sezonie już mam spokój. Nie miałem wykończonego komina, tak mi zostawił kierbud, woda lała się z góry do komina podczas deszczu, musiała potem wyparowując oddawać smród spalin, jak? nie wiem ale znikneło całe to uciążliwe smrodzenie jak zakończyłem komin, postawiłem "strażaka" i miodzio. Dajcie znać czy u Was takze komin był "otwarty" z góry czy nie. U mnie pomogło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...