Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wieslaw3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Wieslaw3's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Sprawa wygląda tak: Instalacja bardzo, bardzo stara. Dwie obok siebie studnie, gdzieś na 4 kręgi. Ścieki wlatują do pierwszej, potem na pewnym poziomie rurka i nią przelewa się do 2 studni. Problem w tym że rurka łącząca te 2 studnie często się zapycha gęstym kożuchem (feee) tworzącym się na powierzchni w 1 studni. Rurka łącząca wykonana jest z materiału jak cegła - taka zwykła wypalana, dynarska, czerwona. Czym w/g Was najlepiej było by połączyć takie 2 studnie. Rurka pcv? jakiś dodatkowy kosz osłaniający wlot? Czy gdzieś taki kosz da się kupić? Z czego taki kosz, z nierdzewki? Proszę o pomoc - problem już z 4 lata utruwa życie. Trzeba coś z tym zrobić.
  2. Zgodnie z sugestiami forum zakupiłem wczoraj zestaw FAAC 414. Ponieważ w tej chwili warunki za zewnątrz nie pozwalają na montaż, postanowiłem nie czekać i sprawdzić zestaw "na sucho". Elektronika działa OK choć jeden z pilotów będę chyba musiał reklamować bo dioda cały czas lekko się świeci i czerpie baterie. Natomiast mały niesmak mam co do pracy siłowników. Właściwie jeden siłownik - mniej więcej po środku długości wysuwu ramienia słychać takie tarcie metalu o metal, jak np. przy wierceniu tempym wiertłem. Drugą rzeczą jest grzanie się siłowników - czy to normalne że w krótkim czasie osiągają taką dość wysoką temperaturę? Dodam, że siłowniki pracowały bez obciążenia. Czy te wysuwające się elementy w ramach konserwacji się smaruje? W/g mnie nie bo wtenczas piasek i kurz będzie się przylepiał i szybciej dojdzie do zużycia elementów. Proszę o sugestie zanim zwrócę się z reklamacją do sprzedawcy. Dziękuję. http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=325638 to plik z nagraniem dźwiękowym tel. komórkowym.
  3. Dzięki za wypowiedź. Wezmę FAAC 414. Pozdrawiam
  4. Czy miał ktoś do czynienia z Siłownikami Techno 300 firmy Euromatic - proszę o opinie.
  5. Witam! Poszukuję firmy która by mi założyła wkład kominowy. Chodzi o wkład ceramiczny 160-180mm a problem polega na tym, że trzeba powiększyć przekrój komina. Znalazłem 3 firmy posiadające frezarkę z czego 1 nie zakłada ceramiki a tylko kwasówkę, 1 nie chce się podjąć z innego powodu. Trzecia zaś postawiła mi cenę zaporową. Są to firmy: - Budkomin z Łęgu Tarnowskiego - Elmont z Tarnowa - Kominiarz – Baliński z Oleśnicy. Mam prośbę do szanownych forumowiczów jeśli ma ktoś namiary na firmy które nie ogłosiły się jeszcze w internecie (bo tylko tak szukałem) a świadczą takie usługi i mają frezarkę to proszę podajcie. Z góry wielkie dzięki.
  6. Tak, wiem. Czytałem cały ten post. Ale niestety tam chodziło o piec z podajnikiem a w moim przypadku bez. Oprócz solidnego wykonania i dobrych, trwałych materiałów piece z podajnikiem muszą mieć dobrze wykonany mechanizm - podajnik. Tak więc w tym przypadku są stawiane większe wymagania i jest więcej szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę przy kupnie. Co do wypowiedzi @JUREKM68 to nie praktykuje polewania wodą miału a tym bardziej pieca . Choć mój teść (ma Zębca) przed wyjmowaniem popiołu z pieca bierze wąż i zrasza żeby sie nie kurzyło. A przecież w piecach zębca też są elementy z żeliwa Czekam na dalsze sugestie. Edit: Odwiedziłem stronę Fakory ale nie widzę kotłów miałowych. Czy to znaczy że nie produkują takich z dmuchawą bez podajnika?
  7. Stoję przed wyborem kotła CO. Metraż do ogrzania ok. 170 m2, paliwo: miał. Z tabel jakie widziałem wychodzi że potrzebny jest 22-23KW. Sprawa jest o tyle łatwa że nie chcę (a właściwie nie stać mnie) pieca z podajnikiem. Chodzi tylko żeby był na spalanie od góry (dmuchawa, sterownik) no i trwały i wydajny. Temperatury mam przeważnie niskie 40-50 stopni więc piec narażony jest na korozje. Wkładu kominowego brak (komin jest starej konstrukcji poza tym rozkuwana była przegroda i dlatego niemożliwe byłoby wsunąć wkład). Ten który miałem do tej pory wytrzymał mi 20 lat. Był to piec stalowy - samoróbka. Prawdopodobnie był wykonany z grubej blachy. Z drugiej zaś strony boje sie trochę żeliwnego gdyż słyszałem opinię (kogoś kto montuje piece CO) że miał kilka reklamacji Viadrusa - pęknięcie płaszcza. Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...