Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Riva4

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Riva4's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich forumowiczów. Jestem na kupnie rury PEX do centralnego ogrzewania - tylko grzejniki. Padło na rurę Wavin PEX. Na rynku namierzyłem rury o specyfikacji : WAVIN 16/2,0 PE-Xc/AL/PE-HD oraz czy PE-Xc/AL/PE-RT . Nie potrafię odczytać tego zapiu praz czym mogą się różnić tj. PE-HD , PE-RT. Która rura będzie lepsza do instalacji grzejnikowej.Pozdrawiam.
  2. Użytkownik michal00 ma Pan rację. Ten frez biegnący wokół całego okna po jego obwodzie ma rzeczywiste odprowadzać może nie tyle wodę po nawalnych deszczach ale skropliny jakie pojawiają się w związku z punktem rosy zwłaszcza zimą. Jednak idąc tą drogą i patrząc na przekrój futryny i pracującej z nią ramy okna nie mogę zrozumieć jak to ma dobrze działać skoro uszczelka jest w połowie grubości okna i futryny. Czyli część okna od strony zewnętrznej ze względu na brak jakiegokolwiek uszczelnienia zawsze będzie przemarzało. Idąc za spostrzeżeniami co do zastosowania uszczelek szczotkowych zakupiłem uszczelkę widoczną na QLON 3116 . Uszczelka dobrze mieści i się w wolnej przestrzeni między ramą okna i futryną może chociaż w części ją dociepli . Pozdrawiam.
  3. Witam ponownie. Nurtuje mnie pewien problem dotyczący widocznego frezu na oknie. Jaką rolę może spełniać tego typu rowek. Kombinuje w jaki sposób docieplić uszczelnienie tego typu okien i wymyśliłem aby w ten widoczny rowek wstawić uszczelkę np. szczotkową co ograniczy przepływ powietrza. Może ktoś podpowie poco ten frez i jaka jego rola. Pozdrawiam.
  4. Dziękuję za informację. Przejrzałem oferty polecanych uszczelek Trellborg Deventer i cenowo są one o połowę tańsze. Aktualnie ze względu na specyfikę posiadanej uszczelki jej szerokości krycia i materiału z jakiego jest wykonana zamówiłem dla próby takie uszczelki : Uszczelka KD 6 oraz trochę droższa ACF 5491. Jestem ciekaw jak to wyjdzie .
  5. Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio dowiedziałem się że uszczelki w oknach, drzwiach powinno się wymieniać co 7-8 lat. W moich oknach mam uszczelki , których nie mogę zidentyfikować a są użytkowane od 2010r. Może ktoś z forumowiczów potrafi określić co to za producent podejrzewam MACO ale nie jestem pewien (zał.) Ew. co zamiennie można założyć dobrej i sprawdzonej firmy. Dziękuję za poradę.
  6. Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś ma doświadczenie z kotłem Modulens G jak się spisuje czy warto się pakować w tę firmę. I zasadnicza sprawa w przypadku zakupu w necie takiego kotła (cena znacznie niższa niż w sklepie ) jak traktowany jest taki zakup przez serwis . Czy są problemy z pierwszym odpaleniem przez instalatora.Zakładam że instalacja przeprowadzona przez rodzimego instalatora , potem zgłoszenie do serwisu na jego uruchomienie. Pozdrawiam.
  7. Witam Wszystkich. Mam problem z regulacją drzwi balkonowych uchylnych z okuciami Maco. Drzwi fajnie i swobodnie sie zamykają i otwierają jednak od pewnego czasu przestał działać uchył w/w okna . Klamka zamyka się i otwiera do położenia otwarcia drzwi balkonowych czyli położenia poziomego. Próba przekręcenia jej do górnego położenia celem uchylenia drzwi nie działa - nie daje się przekręcić tak jakby coś trzymało przesuwające się okucia. Zrobiłem próbę przy przestawieniu blaszki ,, błędnego położenia klamki " w położenie zamknięte i klamka zamyka się do góry a czopy przesuwają się swobodnie. Próba przy drzwiach otwartych. Co mogło się stać że nie mogę tych drzwi uchylić . POMOCY zanim ich nie wywalę. Pozdrawiam.
  8. Riva4

    Wiata - jak zbudować ?

    Proszę o informację co jest brane do pomiaru pow. wiaty garażowej. Czy liczona jest pow. obrysu dachu wiaty czy brana jest pow. pomiędzy np. słupkami. Pozdrawiam.
  9. Tak oczywiscie masz racje chodzi o swiadectwo energetyczne - tylko czy dalej będzie ono potrzebne?
  10. Witam wszystkich. Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwosci . W przyszłym roku wejdzie nowa ustawa , która została uchwalona 29 sierpnia 2014r. o charakterystyce energetycznej budynków . Aktualnie jestem na etapie zgłoszenia swojego nowo wystawionego budynku do odbioru. Budynek parterowy w projekcie Wierzba . Na dzień dzisiejszy muszę zapłacić za audyt ener. , który jest wymagany w komplecie dokumentacji około 500-700 zł. Prawdopodobnie od marca przyszłego roku będzie wymagany tylko od budynków zbywanych lub przeznaczonych do wynajmu. Czytając ustawę nigdzie nie natknąłem się na informacje co z domami wystawionymi przez inwestorów na własne potrzeby do zamieszkania. Jak mogą być traktowane inwestycje już rozpoczęte przed wejsciem ustawy. Dziękuję za pomoc.
  11. Czy użytkuje Pani takie okno .
  12. Witam wszystkich. Drodzy Forumowicze bardzo proszę o informację jak wygląda użytkowanie okna dachowego ,, zwykłego" w łazience lub kuchni. Stoję przed podjęciem decyzji zakupu okna do łazienki , spotkałem się z opiniami że użytkowanie drewnianego okna w niczym nie przeszkadza. Zastosowanie okien dedykowanych jest mocno promowane przez producentów. Za wszystkie uwagi dziękuję.
  13. Teza dotycząca akumulacji ciepła na poddaszu w oparciu o ściankę kolankową jest raczej przewartościowana. Pow. samej ścianki do wszystkich skosów jest raczej mała bo tanowi około 20 % całkowitej pow. poddasza. Ścianka kolankowa wykonana z BK klasy 600 o gr. 36 cm. dwa pustaki Wieniec 30x30 cm docieplony z zewnątrz 10 cm styropianu, Na wieńcu murłata 14x14 cm. Błąd jaki został popełniony to brak docieplenia od góry paska obok murłaty . Aktualnie dokopałem się do trzech koncepcji docieplenia od wewnątrz: - multipor - okazuje się strasznie drogim rozwiązaniem - docieplenie wełną skalną rockwool 15 cm w płytach z pozostawieniem pustki około 2cm od ściany, - budowa ścianki kolankowej z płyty OSB i zasypanie przestrzeni wew. keramzytem lub perlitem - trochę upierdliwe ale mogło by być skuteczne. Pozdrawiam. Ps. Zdaję sobie sprawę z komplikacji jakie niesie takie działanie , dobrze znam teorię o izolacyjności ściany , jej przemarzaniu , przewodnictwie cieplnym , punkcie rosy itp. Jednak mam taką sytuację techniczną a nie inną.
  14. Mam podobny problem. Widzę na zdjęciach ściankę kolankową - bardzo proszę o informację ew. zdjęcie jak została docieplona ścianka kolankowa . Dziękuję.
  15. Witam ponownie. Wymyśliłem coś takiego ,, Multipor" . Przyklejenie lekkiego materiału , który będzie pracował równolegle z istniejącą ścianką kolankową nie powodując efektu termosu lub zbytniego wychładzania ścianki kolankowej rozwiąże problem docieplenia . Na przyklejone płyty będzie można bezpośrednio położyć płyty gipsowe a więc odpada pracochłonny ruszt pod drugą lekką ściankę kolankową. Pozdrawiam. PS. Może ktoś z Państwa miał styczność z tym materiałem . Jaki jest jego koszt.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...