Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

FigoFago

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

FigoFago's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy dziennik budowy jest ważny jeszcze nie wiem - chciałem jednak wiedzieć co gdyby jednak był nieważny. Co do rad totyczących fachowców - jak najbardziej - nie wyobrażam sobie kupna budynku bez sprawdzenia Zmartwił mnie natomiast wpis dotyczący wad prawnych - rozumiem sprawdzenie czy hipoteja nie jest obciążona, ale jakie są te inne sytuacje gdzie ktoś może mieć roszczenia? Jak to wszystko posprawdzać i zabezpieczyć przed "wpadką"?? Dzięki za wszystkie posty. P.S. Facet twierdzi że budowa stanęła nagle bo nie wyszło mu z żoną i wzięli rozwód. Wywiad z sąsiadami potwierdza jedno - budowa szła sprawnie i pełną parą aż do obecnego stanu, później nagle cisza...
  2. Dobrze, a co w sytuacji gdyby ostatni wpis do dziennika budowy był ponad 2 lata temu? Trzeba się starać o nowe pozwolenie na budowę?
  3. dzięki za odpowiedź. A jest jakiś termin po którym upływa ważność pozwolenia na budowę?
  4. Witam, Stoję przed decyzją kupienia domu w stanie surowym zakniętym (2002r). Dom ten stoi na dość wąskiej działce z jednej strony w granicy działki a z drugiej na pewno nie jest zachowane 3 metry. Co należy w takiej sytuacji sprawdzić by nie narobić sobie problemów? Jeżeli ktoś to budował to musiał mieć pozwolenie na budowę itp. Przez jaki okres ważny jest dziennik budowy i pozwolenie na budowę? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam,
  5. Waldon i inni Czy byli byście skłonni podzielić się informacjami o kosztach jakie do tej pory ponieśliście? Na ile wyceniacie koszty stanu surowego zamkniętego?
  6. Czy zdecydowałaś się na ten projekt? Masz może jego kosztorys?
  7. Witam Wierzbowiczów, To pytanie było już zadawane ale jakoś nikt na nie nie odpowiedział: - Czy garaż jest na tyle szeroki by zmieściły się 2 samochody? - Czy taras jest wystarczająco zadaszony by można było na nim siąść w czasie deszczu? Pozdrawiam,
  8. Może nie jestem doświadczonym inwestorem , ale naoglądałem się już trochę projektów i oto co mi się nasuwa: - brak jakiegokolwiek pomieszczenia użytkowego -"dziwnie" rozwiązany holl na górze - wydaje się przez to tracić trochę miejsca. Pozdrawiam,
  9. Witam, Czy ktoś z Was buduje, lub kiedykolwiek był w domku Apollo II ? http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=38&flip= Jakie wrażenia? Układ pomieszczeń bardzo mi się podoba, tylko gorzej z samym wyglądem domu. Jak to wygląda w rzeczywistości? Pozdrawiam.
  10. Z tego co widziałem w Muratorze i innych źródłach, to tak, robisz otworzy w szkielecie dla rur z wodą, gazem itp. Należy jednak uważać by były możliwie blisko środka belki. Pozostałe instalacje typu wszelkiego rodzaju kable były chowane w osłonkach i prowadzone na zewnątrz szkieletu (przybijane do niego a nie przez niego)
  11. Śledzę od początku zmagania Miecza z RR ale się nie odzywam bo nic mądrego mu nie doradzę, a na wulgaryzmy szkoda klawiatury. Jednak jeżeli planujecie MAM (masową akcję mailową) zgłaszam swoją gotowość. Pozdrowienia i wytrwałości.
  12. Teraz mają promocje i wyliczyli mi 10.800 brutto za profil 5-cio komorowy. Generalnie to OKNOPLAST jest solidną i dobrą firmą. Co do tej promocji jednak to nie zastanowiło nikogo że teoretycznie lepszy produkt na profilu 5 komorowym jest tańczy od ich profilu 3 komorowego?? Czy ktoś lepszy produkt sprzedaje taniej niż "gorszy"? -Odp: Ich profil 5 komorowy jest węższy (cieńczy) od profili 4 komorowych.
  13. Witam. Ciekaw jestem co sądzicie o tym: http://www.danielecprojekt.pl/. Czy podana cena jest waszym zdaniem wygórowana? Nie chodzi mi o sam budynek, bo projekt moim zdaniem jest do bani, ale czy standard, który oferują jest wart swojej ceny? No i czy ktoś był już w domku wybudowanym w tej technologii, a może ktoś wybudował sobie takie cudo???Jakie wrażenia?
  14. Ja też bardzo poważnie myślę o tego radzoju ogrzewaniu. Rzeczywiście jednak jest ono ciut drogie. Duża część kosztów takiego systemu to sam piec nadmuchowy. Polski Komfort oferuje drogie (ale podobno dobre)amerykanckie piece Carrier i Lennox. Mimo wielu zalet przystosowane są do gazu ziemnego: żeby zasilać propanem trzeba dokupywać dysze, a propan-butan nie wiem czy wogóle wchodzi w rachubę. Znalazłem jednak szerego ofert innych firm (tak, tak, wbrew pozorom można znaleźć konkurencję dla PK) - wsród nich ciekawa wydaje mi się oferta polskiego producenta pieców nadmuchowych ARAJ: na olej opałowy i wszelki gaz. Są dość dobrze wyposażone, automatyka, a jeden z nich posiada nawet system przygotowywanie CWU (niestety moc 50kW to trochę za dużo jak na moje potrzeby). Ogólnie to ten system ogrzewania bardzo mi się podoba i mimo kilku wad (np. wspomniane CWU - dodatkowa instalacja) jest moim zdanieg godny rozważenia. Życzę powodzenia i jak się zdecydujesz to opisz swoje wrażenia z użytkowania.
  15. Witam. Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę poddziału działki żeby niepotrzebnie nie tracić czasu i pieniążków. Może ktoś z Was mi podpowie. Otóż jest sobie działeczka, będąca własnością przyszłej teściowej i jej brata. Ponieważ ze swoją drugą połową chcemy się na niej pobudować, to zaszła potrzeba dokonania podziału tej działki (po połowie dla teściowej i jej brata), a później przepisania tej części teściowej na moją wybrankę A oto pytania: 1 Czy po ślubie nie trzeba będzie robić znowu jakichś zmian w księdze wieczystej? (zmiana nazwiska)? 2 Czy przy podziale potrzebne są jakieś prace geodety (wyznaczenie działki przed podziałem i po?)? A jeśli tak, to czy coś stoi na przeszkodzie by od razu zrobił mapkę do celów projektowych? 3 Może jakaś inna kolejność (metoda) postępowania? Z góry dziękuję i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...