Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrtn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    118
  • Rejestracja

mrtn's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

15

Reputacja

  1. ręcznie wyjdzie jakieś 6000 do 8000 ja bym sprawdził czy kosztem 1-2 K nie da się tam wsadzić koparki !
  2. mrtn

    Budowa Wrocław

    A po której stronie Wrocławia "działa" ekipa? Możesz prosż epodać namiary.
  3. bryły domu za bardzo nie powinno popsuć, ale chyba zapytalbym się czy zmiania mieści się w "dopuszczalnych". Konstrukcyjnie myślę, że skomplikuje. Wbrew pozorom dach Elate jest prosty - daszki sa niewielkie i przez to nie zabużają konstrukcji tak bardzo jak lukarny i inne wynalazki. Jeżeli Wam na tym zalezy to warto. Inna sprawa, że przez to utracimy charakter domu parterowego (bądż co bądż Elate bez zabudowy poddasza ma pełną funkcję na dole). Ale to wasz wybór.
  4. Nie ma szans - projekt już zorbiony ale jescze go wykańczajš. CZekam na niego - bedę go budował na 100%. potrzebuję czegoœ z górš do adaptacji i dużym garażem. Po za dachem (uparłem się na dachówkę ceramicznš) reszta kosztów bedzie w normie Jak dla mnie pierwsza parterówka tego typu która nie przypomina amerykańskiego bungalowu lub (skšdinšd niebrzydkiej) Wierzby II. Mnie cieszy, że zanim zagospodaruję strych mam pełnš funkcjonalnoœć na dole .
  5. Ale numer ja znalazłem !: http://www.dobredomy.pl/?id_project=97 Autor się zgadza, dom się zgadza he he dziwny jest ten œwiat .
  6. dla mnie straszny jest brak miejsca na "dodatkowe rzeczy" wyboraŸ sobie, że mieszkajšc w domu 30% czasu spędzia sie w prawlni, grazu czu warsztaciku. W przypadku takich małych rozmiarów zastanowił bym się czy nie zrobic tego co zazwyczaj innym odradzam - podpiwniczyć go. - jeżeli warunki pozwalajš , poziom wody gruntowej nie jest za wysoki to koszty nie powinny cię zjeœć a trochę miejsca sie przyda - nawet w bloku masz piwnicę :-/
  7. Małe domy to pojęcie względne kiedyœ robiono domy po 95 metrów w kórych nie było niczego co naprwade potrzbne. kilka lat temu Murator sam zarzucił swoje wizje "domów dostepnych" i podniósł standard domu do około 125 metrów. Osobiœcie 200m2 wydaje mi się to bardzo dużo, ale ..., W sumie projekt który wybrałem to tylko 125 m2, ale dochodzi do tego podówjny garaż z kawałkiem miejsca na kosiarkę no i jak się "dorobię" to zagospodaruję poddasze i wyjdzie 190m (bez garazu !) . http://www.dobredomy.pl/?id_project=89
  8. mi5iak: A może nie wioska a miasteczko - np.: Siechnice. Jadšc od Wrocławia w Kierunku Oławy widać kilka domków po prawej stronie - wg Planu zagospodarowania ma tam być osiedle domków jednorodzinnych: szkoła na miejscu również Gimnazjum, autbus miejski (2 linie), 13km od Rynku.
  9. mi5iak: A może nie wioska a miasteczko - np.: Siechnice. Jadšc od Wrocławia w Kierunku Oławy widać kilka domków po prawej stronie - wg Planu zagospodarowania ma tam być osiedle domków jednorodzinnych: szkoła na miejscu również Gimnazjum, autbus miejski (2 linie), 13km od Rynku.
  10. Wiem, że wątek dawno nie rozwijany, ale wypada jednak powiadomić tych, którzy go czytali, że jednak znalazłem Projekt Elate I z Pracowni Dobredomy (kiedyś Domus sp.z o.o.). Ma wszystko to czego chciałem. Wrażenie wizualne robi na mnie bardzo duże, jak każdy projekt nie jest bez wad. CO ciekawe jego główne Wady to równocześnie zalety (jak dla kogo). - Duży piękny dach i ładna bryła bez œcianek kolankowych i udziwnień. - Duży garaż z miejscem na kosiarkę i rowery - Cała funkcja na parterze - Duży strych który można zagospodarować (jak się "znajdzie" kolejne 100K zł
  11. Dziękuje za pomoc - myœlałem, że jesteœmy sami i mamy jakieœ dziwne wymagania - a tu widzę, że to pewnego rodzaju standard - no może nie najbardziej powszechny, ale jednak coœ w tym jest. Szukam dalej - czuję, że jestem blisko ... szukam dalej zanim ejscze zdecyduję się na idywidualny poczekam - wychodzš teraz nowe katalogi - może komuœ wpadło coœ nowego do głowy !?
  12. Żeby zostawić sobie "futkę" trzeba mieć odłożonę parę złotych więcej (albo wiekszy kredyt). - ponieważ poddasze musi być przygotowane do ewentualnej adaptacji - więc strop na pewno nie drewniany i porzšdna więŸba dachowa a nie gotowe wišzary. Po za tym 2-3 m2 na partarze na ewentualne schody. Dojœcie do takiego poddasza musi byc nie tylo przez dom (np: przez garaż) - chodzi o to, że jak przypłynie gotówka i zdecydujesz się na pokój DVD, bilardowy i inne zabawki to żeby ci adatacja poddasza nie wchodziła do domu (no po za wsdzeniem schodów) Po za tym nawet wtedy parter musi być w pełni funkcjonalny: 120-140 m2 i komplet sypialni. Nawet jeżeli chcesz zostawić możłiwoœć ewentualnej adaptacji - parter zrób tak, żebyć mógł mieszkać do końca zycia bez zaadoptowania góry. Niestety bardzo mało jest takich projektów (widziałem np.: Wierzba II od biedy mogła by się nadawać). Bez względu na argumantacje nic nie zastšpi wygody mieszkania na jednym poziomie w pokojach z prostymi œcianami i pieknym widokiem na ogród. Decydujšc się na parterowy pamiętaj, że wbrew pozorom nie dopłacasz tak duzo jakby mogło się wydawać. A prawdziwe koszty zaczynajš się dopiero wtedy jak dom przykryje dach. Jeżeli chcesz adoptować póŸniej poddasze - nie daj się zwieœć ułudzie więszej powierzcni uzyskanej przez œcianki kolankowe i inne cuda. Nie buduj domu z poddaszem uzytkowym, a parterówkę z poddaszem do wykorzystania (ewentualnego!).
  13. majšc na myœli 120-130 m2 pisałem o powierzchni uzytkowej bez garażu - garaż niech ma i 40 m2. Prawda jest taka, że stać mnie na wybudowanie ciut za dużego domu - ale z pewnoœciš nie stać mnie na jego dobre wykończenie . Myœlę, że ten problem dotyka nie tylko mnie. Garaż jest ze dwa razy tańszy i to jest fakt - fundamenty, œciany i dach to nawet nie połowa kosztów. Na 100% nie bedę kładł w terakoty za 80 zł/m2 w garażu. Nie będę w nim montował ogrzewania, kładł kabli audio-vido, parkietów, montował ozdobnych drzwi, dużych okien, wieszał firanek, rozkłšdał dywaników, tapetował, wieszał ozdobnych lamp. Nie będę w nim dawał eleganckiech tynków - drogiej farby, listew przypodłogowych, podłšczał do klimatyzacji i wiele wiele innych. W między czasie znalazłem projekt, który jest coraz bliżej tego co oczekuję: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=79&sid=5 Jak widać komunikacja dużo nie zabiera powierzchni. Ale to jeszcze nie to: trochę za mało pomieszczeń gospodarczych, za mały odrobinę geraż, brak jakiegoœ jednego elementu architektonicznego który czyniłby go tym wyjštkowym .. ale już bardzo blisko (w wersji lustrzanej) . I co najważniejsze - dół nadaje się do NOrmalnego zmiaeszkania bez potrzeby natychmiastowej adaptacji góry.
  14. Mario_pa: Dzieki pomogłeś mi bardzo. Bryzę przegapiłem szukając proejktów. Nie spełnia oczywiście moich wymagań ale krąży w tych okolicach o których myślimy . Niestety nie da się w niej zamieszkać wygodnie bez wykańczania góry, na podobnej powierzchni parteru widzilibyśmy 3 sypialnie. Nie chemy oczywiście mieszkać w kiltkach, ale spokojnie nam wystarczy sypialnia 14-15 zamiast 19m, czy salon ~26-30. I docelowa pow. użytkowa bryzy 224 bez garżu to trochę za dużo Myśleliśy (120-130 na początek + jakieś 50-60 poddasze). A garaz może być nawet większy to co kosztuje najwięcej (wykończenie) akurat do grażu idzie najmniej . Bungalow odpada . Wejście na ciemny hol i "korytażykiem do dziennego". Układ bryzy jest własnie taki bliko ideału: wydzielona stera nocna na parterze. Jadalnia "razem ale osobno". Nawet taką wykusze w jadalni byśmy chceli .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...