Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jjj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jjj

  1. Podoba nam się ciemny kolor dachówki, myślimy o kolorze antracytowym, ale spotkaliśmy się z opinią, że ciemna dachówka powoduje większe nagrzewanie się poddasza mieszkalnego. Czy ktoś z mieszkających już forumowiczów może coś powiedzieć na ten temat ?
  2. Niestety to już nie ten etap. Problem zrodził się w wyniku rozpatrywania w urzędzie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę i wezwaniu do doprowadzenia projektu do warunków określonych w decyzji o warunkach zabudowy. Dlatego raczej nie obejdzie się bez gruntownej zmiany projektu. Pytanie na dziś jest następujące: Czy kąt dachu określony w decyzji o warunkach zabudowy dotyczy wszystkich nawet najmniejszych daszków np. nad lukarnami itp. Czy istnieje jakiś przepis, który to precyzyjne reguluje ? Wiem, że w niektórych gminach interpretuje się to w taki sposób, że określenie "dach stromy" dotyczy tylko głównych połaci dachu.
  3. Pomóżcie. Mam problem z administracją budowlaną. W decyzji o warunkach zabudowy określono nam "dach stromy" co oznacza kąt nachylenia coajmniej 35 stopni. W moim projekcie kąt nachylenia głównych połaci dachu jest ustalony na 42 stopnie. Problem dotyczy połaci jednospadowego dachu nad garażem, który przylega do szczytu budynku oraz zadaszonego tarasu przy drugim szczycie. Oba mają nachylenie 18 stopni, co wynika z konieczności umieszczenie okien w ścianach szczytowych na poddaszu. Według urzędu nie spełnia to warunku określonego w decyzji o warunkach zabudowy. Co można zrobić poza gruntowną zmianą projektu ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...