Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

skrzetuski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

skrzetuski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zamierzam przed domem i w ogrodzie położyć kostkę (~150m2). Tak się złożyło, że mam mozliwość zaoszczędzienia "paru" groszy kupując ok 50m2 starych płyt chodnikowych. Płyt niestety nie starczy na zrobnienie podjazdu przed domem, więc "skazany" będę na "wymieszanie" obu materiałów. I tu problem: z tego co widzę kostka brukowa i stare, popeerelowakie płyty raczej średnio do siebie pasują. Szukam jakichś inspiracji i fotek - moze komuś udało się rozwiązać podobny estetyczny problem?
  2. Rzeczywiscie - pomyliłem terminy. Cokół jest na razie nie pokryty "strukturą" i jest w zasadzie wszędzie o kilka mm cofnięty względem ściany. Z czego Radzisz zrobić obróbkę? Z blachy?
  3. Witam! Mój dom ogrzewany jest elektrycznymi piecami akumulacyjnymi, które podłączone są do gniazdek 3 fazowych (400V). I tu mam problem: elektrycy zamontowali mi takie gniazdka-puszki, w których odpowiedni przewód z pieca połączony jest zaciskami z odpowienim przewodem z instalacji. Na pierwszy rzut oka jest to rozwiazanie eleganckie i estetyczne: kabelek idzie od pieca do ładnej puszeczki (zamiast "przemysłowej" 3-fazowej "bulwy"). Ale jak się "zachce" przesunąć piec nieco dalej - trzeba odłączyć kabelki. Rozkrecenie całości (popsucie): zajmuje parę chwil, ponowne podłączenie (naprawienie) - to koszmar. I tu pytanie: czy są jakieś niewielkie gniazda i wtyczki 3 fazowe, których widok nie razi w pokoju?
  4. Cokółem jest ściana z bloczkół fundamentowych obklejonych styropianem, który został pokryty klejem. Gdyby wszystko było ok, to terz bym na cokół położył tynk strukturalny lub obkleił wszystko płytkami - i "finito". Ściana: już ocieplona, otynkowana i pomalowana.
  5. jako że od niedawna jestem posuadaczem kominka dorzucę swoje 3 grosze (przyłączenie kominka do DGP oraz obudowa w formie płyty marmurowej): * robocizna: 2200 (wraz z dowozem płyty marmurowej) * materiały (izolacje, rury, płyty g-k itp): ok 3000 * kominek: 6500 * płyta marmurowa (tzw. "slab"): 1500 tanio nie było....
  6. Mam problem z cokołem. Otóż: jest on niemalże w tej samej płaszczyźnie co ściana (nie ma typowego uskoku - kapinosa). Czy ktoś ma lub miał podobny problem? Jak zrobić kapinos (uskok)? Ktoś radził, bym zrobił kapinos z blachy - ale nie przekonuje mnie to estetycznie...
  7. Witam Wszystkich! Na forum nie zaglądałem łądnych parę miesięcy - i proszę: rzeczywiście w Skierniewicach też się ktoś buduje Jako, że niedawno zgłosiłem swój budynek jako gotowy do zamieszkania, mogę udzielić odpowiedzi na kilka pytań jakie zadałem onegdaj i jakie zadali inni: 1. oczekiwanie na pozwolenie na budowę: papierkologia w Starostwie trwała 2 m-ce. Sam musiałem popchnąć sprawy ze 2 razy nosząc jakieś papiery na ZUD... Lenistwo _niektórych_ urzędników jest niesamowite! 2. oczekiwanie na podłączenie prądu: 5 m-cy od wydania warunków na przydział mocy. Moje przyłącze miało ponad 100m więc musiałem trochę poczekać... 3. woda: podłączałęm sie grupowo razem z sąsiadami: 6m-cy Jeśli ktoś szuka namiarów na dobrych fachowców od parkietu i schodów drewnianych - mogę dać namiary.
  8. Witam Wszystkich! Na forum nie zaglądałem łądnych parę miesięcy - i proszę: rzeczywiście w Skierniewicach też się ktoś buduje Jako, że niedawno zgłosiłem swój budynek jako gotowy do zamieszkania, mogę udzielić odpowiedzi na kilka pytań jakie zadałem onegdaj i jakie zadali inni: 1. oczekiwanie na pozwolenie na budowę: papierkologia w Starostwie trwała 2 m-ce. Sam musiałem popchnąć sprawy ze 2 razy nosząc jakieś papiery na ZUD... Lenistwo _niektórych_ urzędników jest niesamowite! 2. oczekiwanie na podłączenie prądu: 5 m-cy od wydania warunków na przydział mocy. Moje przyłącze miało ponad 100m więc musiałem trochę poczekać... 3. woda: podłączałęm sie grupowo razem z sąsiadami: 6m-cy Jeśli ktoś szuka namiarów na dobrych fachowców od parkietu i schodów drewnianych - mogę dać namiary.
  9. Mam kominek z dystrybutorem ciepłego powietrza (temporis 3d: np. http://www.kominki.kalisz.pl/sklep/temporis-3-d-p-265.html?osCsid=3cad12865c022dd64ee58ebbe4). Jest juz zabudowany. Do dystrybutora podłączony jest przewód dwoma rurami flex (bo ma dużą średnicę) do wentylatora odpowiadającego za dystrybucję ciepłego powietrza w domu. I tu pytanie: czy niewykorzystane otwory w dystrybutorze powinny zostać zakryte? Kominek znajduje się w "komorze" z której powietrze wydostaje się kratkami went. ogrzewając salon. Czy niezakrycie otworów może powodować to że całe powietrze będzie zasysane z komory przez turbinę DGP w efekcie uniemożliwiając konwekcyjne ogrzewanie salonu?
  10. Chciałbym podziękować wszystkim za odpowiedzi i rady. Projektant, z którego usług chciałem skorzystać, chciał doliczyć do kosztów projektu część ogrodu przyległą do obszaru, który miał być przez niego zaprojektowany. Twierdził że "tak wszyscy robią" - ja uznałem, że to nie fair i zrezygnowałem. Dobrze że sprawa "wyszła" w rozmowie telefonicznej, przed wykonaniem projektu. Teraz mam nauczkę by dokładnie określić cenę.
  11. Właśnie umówiłem się z firmą projektującą ogrody na wykonanie projektu części ogrodu. Rozmowa byłą na razie ogólna i takież wyliczenie - 3zł/m2. I tu nachodzą mnie wątpliwości: * co zawiera typowy projekt? * czy owe 3zł/m2 to cena tylko za rzeczywisty obszar objęty projektem? czy też wlicza się do niego jeszcze jakieś przyległości (dom, ścieżki ograniczające, przylegający skrawek trawnika)? Czy ktoś miał doświadczenia z takim częsciowym projektowaniem ogrodu? Podsumowując: chcę porozmawiać z projektantem ale chciałbym mieć jakieś argumenty w dyskusji.
  12. Witam, Czy jest na forum ktoś ze Skierniewic, kto już się buduje lub zamierza? Ja zamierzam rozpocząć na wiosnę 2008... Może od razu 2 konkretne, lokalne pytania: * jak długo czekaliście na podłączenie lub podprowadzenie do działki mediów? * jak długo czekaliście na pozwolenie na budowę (wydawane przez starostwo powiatowe w Sk-cach)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...