Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tokarool

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

tokarool's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. aglig chyba wykrakałeś właśnie wszedł plan zagospodarowania i z tego co jest przypisane do mojej działki która znajduje się na MN.1 podsyłam linka do uchwały jak by ktoś chciał rzucić okiem http://edziennik.poznan.uw.gov.pl/WDU_P/2011/155/2519/Akt.pdf wynika ze dopusza się realizacje zabudowy jednorodzinnej wyłącznie w formie zabudowy wolnostojące bądź bliźniaczej oraz przeznaczeniu do 30% zabudowy na rzecz usługowa. I tutaj mnie ciekawy jesli obecny budynek chciał bym nadbudować (podwyższyć dach o jakiś 1metr), poprzesuwać ścianki i dobudować schody. Jak juz wcześniej pisałem zrobić z niego 2 mieszkania plus biura. Co do biur nie widzę problemu (do 30% zabudowy) ale jak się maja dwa mieszkania do definicji zabudowy jednorodzinnej?
  2. mieszkania są dość podobne główna różnica to parter albo poddasze (o normalnej wysokości bez żadnych skosów) posiadacie jakąś wiedzie ktore mieszkanie było by lepsze choćby pod względem ogrzania.
  3. no to nie fajnie:/ a jeśli cały budynek przekształcić na mieszkalny i w późniejszym okresie tylko daną cześć przekształcić na właściwą (kiedy już będzie pewne jego przeznaczenie) idzie tak zrobić? jeśli tak czy wiąże się to z jakimiś kosztami?
  4. Muszę wybrać jakąś dobrą opcje;) tak więc kombinuję. Działka jeszcze moją nie jest ale wszystko już jest przy finiszu, projekty budynku itp mam wiec zaczynam z nim coś robić (chociaż by sprawy papierkowe). Czyli po przekształceniu całego budynku na mieszkalny nie będzie problemu założyć w nim jakieś firmy bądź wynająć go pod założenie (jakieś) firmy.
  5. zastanawiam się jak do całości podejść, ogólnie znalazłem parę podobnych tematów ale mam parę niejasności mam nadzieje że w jakimś stopniu mi pomożecie. wiec tak jest to jeden budynek z 3 dobudówek tzn na samym początku był garaż następnie do niego dobudowany 2 piętrowy gospodarczy a do niego jeszcze jedno piętrowe pomieszczenia. w chwili obecnej wygląda jak kwadrat;) w sumie ok 250m2 myślę to przekształcić na mieszkanie/mieszkania i jakiś magazyn warsztat może biura czy coś tego pokroju (jeszcze nie mam koncepcji--- chodzi o wynajem). z 2 pietra drugiego budynku zrobić mieszkanie (ok 70m2) z dobudowanych pomieszczeń drugie mieszkanie (może) i reszta na coś Już wiem ze przekształcenie b. gospodarczego na mieszkalny wymaga pozwolenia na budowę i uzyskaniu warunków zabudowy czyli podobnie jak budowa nowego budynku. Ale jak to wygląda jeśli budynek jest już wybudowany na granicy działki (sąsiad w WZ miał podane 3m bez okien od granicy). co jeśli w budynku będzie (warsztat itp) nie zgłaszać tego w ogóle czy może lepiej zgłosić warsztat, a nie zgłaszać mieszkań (choćby ze względu na późniejszy mniejszy podatek)? Czy w ogóle można coś takiego robić? Jak całość się przekłada na koszta? głównie chodzi o papierki? ponieważ wstępnie mogę powiedzieć że na 2 piętrze dach będzie podnoszony o ok pół metra i może ściany zewnętrzne przesuwane + jakieś ścianki na parterze, okna i drzwi. No i oczywiście różnego typu media.
  6. A jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia dostałem warunki do swojej działki tak więc do tej działki co bym chciał do kupić i chciał przekształcić budynek na mieszkalny również musiał bym się ubiegać o WZ (pewnie dostał bym takie same wymogi) i tutaj pytanie problem np w WZ mam np narzucone ze budynek musi miec dach dwuspadowy o kacie max 45 stopni. i oddalony o min 3m od granicy a co jesli własnie owy budynek już stoi i jest w ostrym kącie i z dachem jednospadowym?
  7. Na wstępie działka zostanie podzielona na dwie na pierwszej jest dom (font) a na drugiej (tył) garaż plus budynek (ciężko stwierdzić jaki rodzaj budynku) i tak osoba która sprzedaje tył (który chce kupić) mówi ze posiada projekt ale go znaleźć nie może, z opłat podatkowych wychodzi tylko ze odprowadza podatek za garaż (20m2), a reszta budynku (ok 100m2) nie widnieje na wyciągu. W księdze wieczystej nie znalazłem ani garażu ani tego budynku, dom był (ale jego nie kupuje). Jak się dowiedzieć jaki to jest budynek (gospodarczy, warsztat itp) czy wszystko jest w 100% legalne, nie chce mieć później trudności ani dodatkowych kosztów. Budynek chciałem przerobić na mieszkalny pomału zaczynam się zastanawiać czy będzie to opłacalne. Mam wielka nadzieję że ktoś bedzie w stanie mi pomóc Ps. dodam jeszcze ze na mapce geodezyjenj (tak chyba sie ona nazywa wyciagnieta do celów wydania warunków zabudowy) budynek jest nakreślony.
  8. I wyszła ciekawa rzecz tzn sąsiadka odprowadza podatek za dom i garaż (który kupuje) ok 15m2, a co z reszta budynku który kupuje? Co mogę przez to rozumieć ze tego budynku tam nie ma? nie został on oddany do użytku czy po prostu jakieś niedociągnięcie z kogoś strony? Gdzie i jak to można sprawdzić żeby czasem nie kupić a później mieć problemy.
  9. aglig dzieki za informacje przynajmniej wiem juz na czym stoje;) A mam takie pytanie bo mnie to w sumie zastanawia;) Czy sąsiad który sprzedaje działkę mógł by zrobić do niej wjazd? z lewej jest jakies 4,5 metra (sciana domu, płot) a z prawej jakies 4m i jak widać na mapce po obydwu stronach są przyłącza. Bo zaczynam sie zastanawiać czy miał bym konkurenta do kupna działki;)
  10. A co on takie nadzwyczajnego ma od zwyklego budzika? bo cena spora... i sie zastanawiam za co?
  11. ok algi warunki juz otrzymałem do działki niebieskiej wiec powinny być podobne w przypadku działki przylegajacej jednak tam juz budynek stoi i tak np nie jest możliwe odejscie od granicy na min 3metry. Wiem ze przyłącza musza być i będą tylko jak to zrobić żeby było tanio i dobrze;) Wczoraj jeszcze wpadłem żeby może wykorzystać jej media podłączyć się pod jej istniejące kable, kanały (zawsze była by to oszczędność materiału -wjazd ma 40m) dało by radę tak czy szkoda kombinować a wszystko wyjdzie porównywalnie cenowo?
  12. jak bym mial wybierac rowniez wybrał bym karmazyt jednak w chwili obecnej tansza jest ceramika tak wiec jesli ceny sie nie zmienią do czasu jak zaczne zamawiac materiał na sciany to ceramika.
  13. a to może trochę inaczej czy jest może taka możliwość podpiecia podlicznika i rozliczanie się z sąsiadką, istenieje taka możliwość czy są może jakieś "blokady" prawne? w chodzą jakieś opłaty najmu łącza czy coś w tym stulu. Może macie inne pomysły z przyłączami zeby zaoszczedzić sobie wydatków. Dodatkowe pytanie jest możliwość przekształcenia budynku na lokale mieszkalne? Np podzielić budynek na 3 niezależne mieszkania.
  14. krotoszyn woj. wielkopolskie http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=krotoszyn&sll=53.41291,-8.24389&sspn=7.784873,18.171387&ie=UTF8&hq=&hnear=Krotoszyn,+Krotoszy%C5%84ski,+Wielkopolskie,+Polska&ll=51.923943,18.830566&spn=4.025075,13.271484&z=7
  15. A jak osiągnąć wynik 3 litrowy pytam ponieważ planuję podobny budynek różnice co najwyżej dach z okapem i beż garażu, metraż podobny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...