Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

beata96

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    56
  • Rejestracja

beata96's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No właśnie mam dach i antresolę rozpiętośc 7m krokwie 8x16 wzmocnione ceownikiem 10, kąt dachu 26 stopni rozstaw krokwi 80cm w projekcie mam 30 cm wełny czy mogę dac 45?
  2. wtrące swoje 3 grosze mam kominek z płaszczem i również się mocno zastanawiałam nad DGP. Przy alergiach niestety odpada. A że prawdopodobnie wszyscy będziemy alergikami wybór jest prosty. Trzeba tylko zadbac o akumulacyjnośc budynku.
  3. Zdjęcie końcówki komina z systemem Schiedel Rondo Plus przedstawia źle wykonanie tejże końcówki!! Szalunek tracony powinien by niewidoczny. Tam powinna być szczelina służąca do wentylacji wełny to po pierwsze. Po drugie jeżeli czapa komina dotyka ceramicznej kształki to po pierwszym paleniu ostatnia kształka może ulec pęknięciu. Polecam oglądnięcie obrazkowej instrukcji montażu tegoż komina. A panowie kominiarze zanim pokażą zdjęcie to powinni chwilkę się zastanowic.
  4. Czy znacie producenta takowych? Żeby była dobra i tania
  5. czytam że niektórzy się ze mną zgadzają. Adam_mk napisz po co jest wentylacja, nie zapominając o pochodzeniu definicji.
  6. Oj oj to się zagolopowałeś adam_mk. Tu nie chodzi o zwrot czy to że się opłaca. Ekonomia jest brutalna. Jest proste zadanie dostarczyc świeże powietrze, różnice w sprawności na poziomie 20% ciężko oszacowac Koszt tego powietrza to koszt zakupu rekuperatora podzielony przez czas jego eksploatacji plus koszty prądu. Czyli licząc dla dzis rekuperator Tywentu i Mistrala 600 duo z silnikami EC koszty zrównają się po ok 10 latach. Dodam że jeden kosztuje 3 Kpln drugi 12. 10 lat w technice epoka.
  7. właśnie policzyłam że mój rekuperator po 10 latach zrówna się z ceną superoszczędnego rekuperatora z silnikami EC. Założyłam że tamten nie zużywa prądu. Cena KW energii elektrycznej 40 gr, czyli pierwsza taryfa i oczywiście maksymalna wydajnośc rekuperatora przez 24h 365 dni w roku. W Niemczech cena KW to 17 gr. To chyba wyjaśnia wszystko. Sens zakupu rekuperatora za 11 KPLN - no może prestiż
  8. Do sprzedania /okolice Starych Babic cena 2 PLN za sztukę. Odbiór własny. Cena na Allegro to 3.4 brutto. http://www.crh-klinkier.pl/cegly_jesien_orion.php
  9. Panda może nieuprzejmie odpowiedziałem ale jakoś schamiałem na tej budowie - sorry. TAk się zastanawiam bo dziś odpowietrzałem podłogówkę i przepływomierze w rozdzielaczu pokazują a w zasadzie nie pokazują przepływu. Jak jest 6-8 obwodów to jako tako ale jak więcej to już przepływ spada poza zakres wskaźnika na rozdzielaczu. Ale dzieki mimo wszystko za info o twoim układzie grzewczym
  10. Panda to co proponujesz to sposób sterowania. To samo osiągnę termostatami+siłownikami w rozdzielaczu - bez dwóch pomp plus komfort cieplny.
  11. sorki, 25 obwodów po 100 m każdy. 13 na parterze 12 na poddaszu.
  12. Jaką dac pompę do 2.5 km rurki ogrzewania podłogowego. Dwie kondygnacje identyczne. Mam podejrzenie że pompa którą posiadam jest za słaba do takiej ilości podłogówki, IMPPUMPS 60.
  13. Na topie to jest dachówka podkalenicowa od dobrego producenta dachówek
  14. Hejka też mam kominek ctm z arią. Ustaw pompę poz 1 lampka zielona na 70 powinno byc ok. I staraj się jak najszybciej osiagnac temperature 50 stopni. Reszta wyjsc to zalezy czy z nich korzystasz
  15. Mam układ ogrzewania ze sprzęgłem hydraulicznym i kilka wątpliwości. Czy obydwa obiegi podłogowy i grzejnikowy powinny miec osobne pompy. Czy potrzebna jest jeszcze dodatkowa pompa do kominka z pw? Czy zasobnik cwu powinien by zasilany z przed czy z za sprzęgła? Czy zasobnik cwu powinien miec swoją pompę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...