Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzysiekkozinski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

krzysiekkozinski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W naszych wodociagach zawór antyskazeniowy jest obowiazkowy
  2. Założyłem manometr i przez prawie godzinę wskazywał 5,5 bar bez żadnych znaczących skoków. Czy jeżeli faktycznie takie mam ciśnienie w sieci to zawór bezpieczeństwa 6 bar będzie ok? Będę jeszcze obserwował ten manometr zwłaszcza w nocy jestem ciekawy wskazań.
  3. Dzięki wszystkim za pomoc. Zacznę od sprawdzenia jakie jest ciśnienie w sieci a potem sie zobaczy
  4. Czy takie rozwiązanie będzie ok? Zawór kulowy Reduktor Grupa filtrów Zawór kulowy
  5. Z zaworem już wiem. Jakie jest ciśnienie to nawet nie wiem bo nigdy mnie to nie interesowało a nigdy też nie było jakiś problemów z wodą. O reduktor pytam, właśnie ze względu na brak wiedzy o ciśnieniu a tym samym nie wiem czy ciśnienie wstępne na naczyniu jest wystarczające. Jeżeli się da to pewnie ze wolałbym tego nie kupować ale jak inaczej to ogarnąć?
  6. A jak zamienię reduktor z grupą filtrów? Studzienka jest dość mała i wolałbym nie musieć tam już nic więcej montowac. Zrobiłbym tak: Zawór kulowy Reduktor Grupa filtrów Zawór kulowy Będzie ok?
  7. Czy taki reduktor może być zainstalowany w domu czy musi być zaraz za wodomierzem czyli w moim przypadku w studzience przy ogrodzeniu? Będę też zakładał zespół filtrów i myślałem żeby ten reduktor dać za tą grupą filtrów. Będzie ok? Wrócę jeszcze do tego naczynia przeponowego- jego nastawa powinna być jakoś procentowo ustawiona w stosunku do reduktora?No i sam reduktor na ile go ustawić?
  8. Woda jest z sieci miejskiej w centrum miasta
  9. Naczynie mam właśnie 12 litrowe. Na jaką wartość powinno być to ciśnienie wstępne nastawione? Naczynie to Flamco Airfix A 12 z ciśnienie wstępnym 4 bary. Bojler to wymiennik poziomy grzany tylko grzałką. Zawór bezpieczeństwa, który mi polecono do mojej instalacji to https://afriso.pl/katalog-online/afriso/zawor-bezpieczenstwa-do-elektrycznych-podgrzewaczy-wody/produkt/42234
  10. Witam Zmieniam bojler z 80 na 150 l i postanowiłem przerobić trochę instalację. Chcę dodać naczynie przeponowe. Moje pytanie czy zawór bezpieczeństwa dać za naczyniem przeponowym a przed bojlerem jak na filmie kospela na YTbie ( moja instalacja jest taka sama) czy przed naczyniem i bojlerem jak zasugerował mi sprzedawca w sklepie instalacyjnym?
  11. Witam Kiedyś wyczytałem na tym forum jak można łukiem, albo zakrętem 90 stopni "zrównoważyć " różne długości przewodów nawiewnych WM. Od dwóch dni próbuje to znaleźć ale nie mogę.Czy ktoś mógłby mi to przypomnieć? Układam przewody nawiewne i mam rózne długości od rozdzielacza do anemostatów (odpowiednio 15m,12m,7,5m i 6,5m) i chciałbym to właśnie trochę zrównoważyć. Ktoś pomoże?
  12. A czy ktoś sugerował się wyliczeniami z SDG (znając OZC) do zrobienia podłogówki przy niskotemperaturowym źródle? Zastanawiają mnie te rozstawy 30 cm, trochę dużo... Mam OZC na poziomie 7000 przy 110m2 i w całym domu (poza łazienką-10 cm) program sugeruje 30 cm rozstaw rurek dla zasilania 35oC i powrocie 25oC. To jeszcze nie ten etap wykonania ale zastanawiam się czy można się tym sugerować czy "po bożemu" - projekt w biurze?
  13. Odświeżam pytanie JARECKY007 - czy ktoś korzystał z tego przy planowaniu podłogówki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...