Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jrrzy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    135
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jrrzy

  1. Syn zamówił w sklepie 6 sztuk, dostawa po 6 tygodniach - do zamontowania nadawały się 3 sztuki. Po ok. 6 tygodniach przysłano następne 3 sztuki ale sklep tylko zawiadomił, że wszystkie odesłał z powrotem bo były poobijane. Po ok. 6 tygodniach przysłano 3 sztuki - do zamontowania nadawały się 2, trzecie było niezgodne z zamówieniem.Teraz w POL-SKONE mówią, że nie wiedzą czy wyprodukują te brakujące. W sklepie powiedzieli,że notorycznie mają takie przeboje z tą firmą, kiedyś była to solidna firma a teraz zeszła na psy. Kupowanie produktów z tej firmy to duże ryzyko.
  2. Miałem identyczny problem więc mogę pomóc. W kotle jest taki stalowy cylinder z białym denkiem, zdaje się,że nakrywa palnik - to denko ulega wypaleniu w rezultacie czego dochodzi do przekroczenia dopuszczalnej temperatury i palnik zostaje wyłączny. Ma to miejsce przy najwyższej mocy potrzebnej do pogrzania cwu a grzanie co nie powoduje takiego efektu. Serwis Wolfa był zaskoczony informacją o takiej przyczynie awarii a mój serwisant stwierdził,że mój przypadek nie jest pierwszym - kotły Wolfa tak mają. Jedyne rozwiązanie to wymienić ten cylinder. Pozdrawiam.
  3. Jrrzy

    Biawar Pellux 200

    Do poprzedniego postu dodam, parter i łażienka górna - podłogówka reszta grzejniki. Garaż ogrzewany.
  4. Jrrzy

    Biawar Pellux 200

    Dom Blanka g1,pow. użytkowa 170 m2, całkowita 220 m2. Konstrukcja: pustak ceramiczny u-22 + 15 cm styro, dach 23 cm piany. Dom jeszcze niezamieszkały w ostatniej fazie wykańczania [ planowane zasiedlenie ok 23 lutego]. Woj. podlaskie. Tylko ogrzewanie [ cwu wyłączone ] zużycie pelletu lava extra w styczniu: w dni z dodatnią temperaturą 13 - 15 kg. - przy minus 10 ok. 30 kg. Temperatura na parterze 19 stopni, na poddaszu 17 stopni. Ustawienia podam ja k ktoś będzie zainteresowany, wiem tylko, że w dni mroźne krzywa grzewcza ustawiona była na 5 a w cieplejsze na 4. Dom buduje syn i ewentualnie jego muszę zapytać o bardziej szczegółowe ustawienia.
  5. Mogę z czystym sumieniem polecić farbę Aquatex firmy Kabe. Cena za 10l około 130 zł. Gruntuje się ścianę farbą rozcieńczoną pół na pół wodą i potem wystarczy jedno malowanie. Najwyższy stopień ścieralności, polikrzemianowa,polecana też do pomieszczeń mokrych. Pomalowałem dom tą farbą przed 7-laty, w niektórych miejscach szorowana kilkanaście razy i wygląda jak nowa.
  6. Poproszę o numer konta oraz informację jak zatytułować przelew - na skrzynkę majlową: [email protected]
  7. Mam pytanie związane z problemem jaki od pewnego czasu zaczął się pojawiać.Kiedy następuje zwiększony pobór ciepłej wody piec się wyłącza i wyświetla kod błędu 007-co prawdopodobnie oznacza wyłączenie przez czujnik STB na skutek nadmiernego wzrostu temperatury Serwisanci odkamienili rurkę ale to nic nie dało.Jaka może być tego przyczyna? Czyżby elektroda jonizująca?
  8. Dopiero teraz przeczytałem post Pawełka i dlatego reaguję z opóżnieniem.Mam trochę podobny problem,jak uruchomiony jest kominek z płaszczem wodnym a piec wyłączny to grzeje tylko podłogówka,jak jest jednocześnie włączony piec to grzeje jedno i drugie. Po prostu instalacja jest za mało rozbudowana i kominek żeby wysłać ciepłą wodę do kaloryferów posługuje się pompą pieca.
  9. Zakładałem przed 3 laty,wyszło ok.60/m2. W cenie mieściło się : nawiezienie ziemi,założenie trawnika,nasadzenia żywopłotów i krzewów ozdobnych,automatyczne nawadnianie i oświetlenie.
  10. Ostrokrzewy Meserwy po zimie nietknięte, ale pstrokate Golden Van Tol przemarzły, jednak od podstawy pnia zaczynają coś wypuszczać.
  11. Ucięło mi wypowiedż. Trawnik założony w 2007 r. Przez rok zbierałem do kosza - były ogromne problemy z pozbyciem się trawy ( 1000 m2 trawnika) poza tym trzeba było często dawać nawóz. W 2009 r. posypałem nawozem na początku maja i zacząłem kosić na trawnik ( bez mulczowania). Trawa ładnie rosła przez całe lato i nie wymagała nawożenia. Nie miałem problemu z brzydkim wyglądem trawnika po koszeniu dzięki zastosowaniu następującej metody: kosiłem idąc po zacieśniającym się okręgu, przez co pokos cały czas był przesuwany w kierunku środka. Po zakończeniu koszenia zakładałem kosz i wykorzystując kosiarkę jako odkurzacz zbierałem pokos do kosza. Trawy było na tyle niedużo, że mogłem ją wyrzucić do kosza na śmieci. Muszę zaznaczyć, że zawsze wiosną robiona jest wertykulacja z solidnym wygrabianiem, możliwe, że bez tego po 2-3 latach były by negatywne skutki koszenia na trawnik w postaci filcu.
  12. Mam wątpliwości co do podłogówki w sypialniach ze względu na jej dużą bezwładność. kaloryfery w nocy mogą wcale nie grzać. U mnie w nocy nigdy piec się nie włącza bo temperatura nie spada poniżej zadanej ( dwa regulatory:pogodowy i pokojowy).
  13. Mam dom ok 300 m2 oraz kocioł kondensacyjny z dwoma sterownikami: pogodowym i pokojowym. Sterownik pokojowy ma wpływ na pogodowy - w skali 1 - 10 ustawiony na 4. Temp. pomieszczenia: dzień 22, noc 20, po przekroczeniu temp. o 0,5 st. piec się wyłącza a po spadku o 0,5 załącza. W dzień, przy temp. w zakresie -2 do +2 czas pracy i postoju jest w przybliżeniu jednakowy - w nocy jeszcze nigdy się nie włączył. Próbowałem na samej pogodówce - zużycie gazy było wyrażnie większe. Generalnie można powiedzieć, że największa oszczędność jest wtedy, kiedy piec nie pracuje a regulacja wyłącznie pogodowa daje pracę ciągłą.
  14. Tylko szczotka i spychanie śniegu i trzeba być przygotowanym, że co nieco wpadnie do środka.Nie przejmować się oblodzoną szybą, lód się rozpuści - w sobotę zrzucaliśmy śnieg a dzisiaj (poniedziałek) szyby są czyste.
  15. 280 m2 do ogrzania gazem ziemnym - szczegółowe parametry podałem w poprzednim poście.Rachunek do 10.11.2009,zużycie dobowe ok. 8,5 m3/dobę. Rachunek za okres 11.11.2009 - 18.01.2010, 18,6 m3/dobę. Podłogówka na 70 m2, reszta grzejniki.
  16. Nie paliłem w kominku w tym czasie a rzeczywiście takie wyszło zużycie.Teraz spodziewam się,że będzie w granicach 18m3 na dobę.Tak bywało w ubiegłym roku.Sterowanie wygląda tak:piec wyłącza się po osiągnięciu temp.22,5 a załącza się ponownie jak spadnie poniżej 21,5. Jak było ciepło na zewnątrz i nie było wichury to piec grzał przez 5-6 godzin na dobę - może krótki czas pracy tłumaczy stosunkowo niskie zużycie.
  17. Według ostatniego rachunku średnio 8,2 m3 na dobę,jeszcze przed mrozami.Piec,centrala kondensacyjna Wolf 24 CO i CWU. Do ogrzania 280 m2.Temp.dzień 22, noc 20 (jeszcze nigdy w nocy piec się nie włączył).Dom z pustaka Max + 12 cm styropianu,na stropie 20 cm wełny.
  18. Mam silikatowy f-my KABE (Novalit) od 2 lat i nie żałuję,że nie położyłem silikonowego (mieli tylko o fakturze baranka,co mi nie odpowiadało),nie widać żadnych zabrudzeń - a to które spowodował pies zmyło się bez problemu.Jeśli zdecydujesz się na silikatowy,to poczytaj trochę o wymaganiach technicznych np.że tego rodzaju tynku nie wolno kłaść w czasie mgły.Generalnie mam dobre zdanie o produktach KABE ,zastosowałem też ich farby do wnętrz.
  19. Jrrzy

    duzy stół rozkładany

    Ładne stoły rozsuwane o tej długości ma firma Mikołajczyk - duża,nie powinno być większych kłopotów ze znalezieniem jej wyrobów.
  20. Proponuję normalne drzwi,koraliki itp.wyglądają badziewiasto.Drzwi powinien zrobić stolarz na wymiar,to żaden problem i powinno wyjść taniej niż gotowe.Mam jeszcze bardziej skomplikowane do łazienki na poddaszu.
  21. Nie dam rady wkleić zdjęcia ale można obejrzeć mój 2 letni żywopłot z pęcherznicy zielonej, czerwonej i złotej w ten sposób: onet.pl foto - katalog - i w wyszukiwarkę wpisać fotostar.Są tam zdjęcia moje i nie moje,u dołu jest zdjęcie kwitnącej wiosną pęcherznicy i potem z sierpnia.
  22. Jrrzy

    Podbitka

    Impregnat na pewno,może być koloryzujący.Lakierobejca to ryzyko - może się łuszczyć.O firmie którą wymieniasz nie słyszałem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...